Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Neden Şarj Olmaz

Telefon Neden Şarj Olmaz

Telefon Neden Şarj Olmaz

Telefon Neden Şarj Olmaz; Akıllı telefon kullanıcılarının bugün yaşadığı en yaygın sorunlar, telefonun şarj olmaması veya telefonumun şarj olmamasıdır. Telefonum şarj olmuyor yazımızda soruna çözüm bulabilirsiniz.

Telefon Neden Şarj Olmaz; Akıllı telefon kullanıcılarının sıkça karşılaştığı problemlerden biri, telefonun şarj olmamasıdır. Telefonun şarj olmama sebebi, numaralı telefondan veya şarj cihazından kaynaklanıyor olabilir. Şarj etmeme sorunu için en basitinden başlayarak yapabileceğiniz çözümleri listeledik. Her yöntemi denedikten sonra telefonu şarj cihazına takın ve şarj olup olmadığını kontrol edin.

Telefon Neden Şarj Almaz

Akıllı telefonları şarj etmenin en büyük iki sebebi, şarj soketinin tıkalı veya arızalı olmasıdır. Tıkanıklığı şu biçimde açıklıyoruz. Zamanla, şarj soketinde toz, kir, elbise pamuğu ve benzeri parçacıklar birikir. Bu parçacıklar şarj cihazı ucu ile şarj soketi dişleri arasındaki teması önler. Bu sebeple cihaz şarj olmuyor. Çözüm esasında son derece basit. Şarj soketinin içerisindeki tozu ince bir metal olmayan parça (kürdan ucu gibi) ile temizleyin. Ardından cihazınız şarj oluyorsa tekrar deneyin. Sorun devam ederse, bir teknisyenin müdahalesine ihtiyacınız olacak ve bir donanım problemi ile karşı karşıya kalacaksınız.

Telefonum Şarj Olmuyor Ne Yapmalıyım

Sizin için hazırlanan makalemizde sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz. Akıllı telefonunuzun şarj olmadığını fark ettiğinizde yapmanız gerekli olan ilk şey, telefon şarj olurken 2-3 dakika beklemektir. Pil bütünüyle bitmiş olabilir. Telefonunuz hiç şarj olmuyorsa, cihazınızın pil ömrü bitmiş olabilir. Pil sağlamsa cihazınızın şarj olmama nedenlerine bakalım. İlk olarak, telefon şarj cihazının doğru biçimde çalıştığından emin olun. Sorunun bir duvar prizinden mi yoksa bir şarj cihazından mı kaynaklandığını kontrol edin. Sorunun şarj cihazından kaynaklandığından emin olmak için değişik bir şarj cihazı kullanmayı deneyin.

Telefonunuzun şarj olmamasının bir başka sebebi de donanımdan kaynaklanmaktadır. Şarj soketi artık çalışmıyor. Bu aşağıda belirtilen sebeplerden kaynaklanmaktadır. Şarj soketi nem veya sıvı temasından sonra oksitlenebilir, telefonunuzu bir şarj takmaya ve çıkarmaya zorlamış olabilirsiniz, şarj soketi darbeden sonra çatlamış / çatlamış olabilir. Tabii ki, şarj soketi dişleri hasar görebilir. Bu gibi durumlarda, telefonunuz şarj olmaz veya şarj cihazının ucunu yukarı / yukarı, sağa / sola ittiğinizde şarj olur, şarj olmaz. Bu sorunun çözümü şarj soketini değiştirmektir.

Telefon Neden Şarj Olmaz

Şarj Soketi Değişimi

şarj cihazı soketinin değiştirilmesi, tecrübeli ve uzman teknisyenlerimiz tarafından, telefonunuza özgü ekipman kullanılarak ortalama 45 dakikada gerçekleştirilir. Teknik servisimize gelemeyen kullanıcılar, ekran değişiklikleri yapmak için tek taraflı ücretsiz gönderim hizmetimizden yararlanabilir. Kargo taşımacılığında bu süre 3 (üç) iş günüdür.

İlginizi Çekebilir: Telefon Şarj Soketi Temassızlık

Şarj Soketi Değişimi Nasıl Yapılmalı

Şarj soketinin değiştirilmesi uzman ve tecrübeli telefon teknisyenleri tarafından yapılmalıdır. Değiştirilen teknik servis odası, cihazın hasar görmesini engellemek için gerekli tüm şartları sağlamalıdır.

  • Kullanılan şarj soketi (şarj girişi) orjinal olmalıdır.
  • Profesyonel teknisyenler tarafından onarım yapılmalıdır.
  • Bilgileriniz silinmemelidir (kullanıcı isteği).
  • Telefonunuz şarj soketi garanti kartı ile beraber sizlere teslim edilmelidir.

Hemen aşağıda Cep Hastanesi şarj soketi değişimi nasıl yapılır tüm detayları ile birlikte anlatılmıştır.

Cep Hastanesi’nde Şarj Soketi Değişimi Nasıl Yapılır

Şarj soketi değişimi, cihazınıza özgü özel üretim teknisyeni ekipmanlarını kullanarak konusunda uzman ve tecrübeli Cep Hastanesi teknisyenlerimiz tarafından gerçekleştirilir. Teknik servisimize geldiğinizde şarj soketi değişim süresi ortalama 45 dakikadır ve tek taraflı ücretsiz gönderim hizmetimizden yararlandığınızda yalnızca 3 (üç) iş günüdür. Gönderim detayları hemen aşağıda paylaşılır.

  • Şarj soketi değişimi sonrasında telefon içerisinde bulunan bilgileriniz kesinlikle silinmez.
  • Değişim yapılan teknik servis odamız tamamen sterilize edilmiş ve statik elektrikten arındırılmıştır. Aynı zamanda 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulur.
  • Değişim sonrasında telefon sorunsuz bir şekilde şarj almaya devam eder.

Şarj soketi değişiminin tamamlanmasından sonra, cihazınız 3 ay boyunca Cep Hastanesi onaylı (imzalı – damgalı) şarj soketi teknik servis garanti kartı ile teslimi yapılır. Bu şekilde, şarj soketinde kullanıcı hatası dışında yaşanan sorunlar teknisyenlerimiz tarafından ücretsiz olarak çözülmektedir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon neden şarj olmaz samsung , telefon neden şarj olmaz iphone , telefon neden şarj olmaz huawei , telefon neden şarj olmuyor iphone , telefon neden hızlı şarj olmaz , telefon acikken neden sarj olmaz , telefon neden tam şarj olmaz
telefon neden 100 şarj olmaz , android telefon neden şarj olmaz , bir telefon neden şarj olmaz , bi telefon neden sarj olmaz.