Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Samsung Yazısında Kalıyor Açılmıyor

Telefon Samsung Yazısında Kalıyor Açılmıyor

Telefon Samsung Yazısında Kalıyor Açılmıyor

Telefon Samsung Yazısında Kalıyor Açılmıyor Android telefon açılmadığında, sorun giderme konusunda kendimizi çok çaresiz hissediyoruz. Bu yazımızda Android telefonun Samsung, LG, General Mobile, Huawei logolarında takılı kalmasının nedenlerini ve ne yapılacağını anlatacağız.

Telefon Açılırken Donuyor?

Android’inin harekete geçmesinin nedenlerinden biri, yazılımda soruna neden olabilecek birçok hata yüzündendir. Bazen Android cihazlar sorunla yazılımdaki bir aksaklık nedeniyle açılmamaya başlayabilir. Yazılım hataları, güncelleme yaparak çözülebilir. Üreticiler güncel hataları ve yazılımdaki sorunları düzeltmek için düzenli olarak yeni güncellemeler geliştirirler.

Bozuk Yazılım

Kullanıcılarımızdan bazıları, yazılımla bağlantı kurmaya çalıştıklarında bu sorunla karşılaştıklarını bildirdi. Android yazılımı kolayca değiştirilebilir ve özelleştirilebilir. Cihazlarımızı daha iyi hale getirmek için bu özelleştirmeleri denediğimizde,Telefona Yazilim Atma

bir şeylerin yanlış gidebileceği zamanlar oluyor ve bunun sonucunda telefon açılmıyor ya da logoya kadar ilerleyip bir önyükleme döngüsüne takılıp kalıyor. Yani logo ekranında donuyor ya da kapanıp tekrar açılıyor ve aynı şeyi tekrarlamak için kapanıyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone Ekran Gidip Gelmesi

Güncellemeden Sonra Telefon Açılmıyor

Bir yazılım güncelleştirmesi düzgün bitmiyorsa, önyükleme döngüsünde sıkışmış bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Telefonun düzgün bir şekilde önyükleme yapmamasına veya bir yazılım güncellemesinin bir sonucu olarak açılış ekranında sıkışmasına neden olabilecek birçok neden vardır.

Telefonunuzu güncellerken, pilinin dolu olması ve telefonun güncellemeyi yarı yarıya tamamlamasına izin vermek için yeterli bataryaya sahip olması önemlidir. Bazen güncelleme devam ederken telefonunuz donabilir ve telefon kapatılırken ve tekrar açıldığında sıkışabilir.Acilmama Sorunu

Çoğu Android cihaz, kullanıcıları telefonun güncellenmesinin zaman alacağı konusunda uyarır. Güncelleme devam ederken telefonunuz kapatılmamalıdır. Bu yapıldıktan sonra, güncellemenin düzgün bir şekilde bitmemesi ve başlatmaya çalıştığınızda telefonunuzun logo döngüsüne takılma ihtimali vardır.

Sorunlu Uygulamalar

Bir uygulama bozulduğunda bu sorunun cihazınızda oluştuğunu görebilirsiniz. Bazı müşterilerimiz, Google Playstore dışında bir uygulama indirdiklerinde bu sorunla karşılaştıklarını bildirmektedir. Birçok uygulamada, cihazınızın yazılımına zarar verebilecek ve anormal şekilde çalışmasına neden olabilecek kötü amaçlı kod ve virüsler bulunur.Sorunlu Uygulama

Bu tür sorunları önlemek için, tüm uygulamaların Google Store’dan indirildiğinden ve telefonunuzda virüs saldırılarını etkili bir şekilde önleyebilen veya bulunan uygulamaları tarayabilen güçlü bir virüs koruma programına sahip olduğundan emin olmalısınız.

Arızalı Hafıza Kart

Çok sayıda dosya ve uygulama içeren hafıza kartını Gözden kaçırdıysanız, bir hata yapıyor olabilirsiniz. Bazen, hafıza kartı telefon için bir sorun yaratabilir ve hatalı bir hafıza kartı nedeniyle bir önyükleme döngüsüne yakalanabilir.Telefona Hafiza Karti Takma

HATIRLATMA: Sorunu çözmeye başlamadan önce, açılış ekranında kalan telefondan veri kaybetme riskinin farkına varmanızı istiyoruz. Kendi başınıza yapacağınız uğraşlar veya yetkin telefon tamircisine teslim edildiğinde mevcut sorun cihazın içindeki verilerin silinerek çözülmesi ile neticelenebilir.

1. Çözüm: Soft Reset Atın

Telefon Samsung Yazısında Kalıyor Açılmıyor; Bu sorunla karşı karşıya kaldığınızda yapmanız gereken ilk şey, yeniden başlatmanıza yardımcı olmak için logo ekranında kalan telefonu yumuşak bir şekilde sıfırlamaktır. Yumuşak sıfırlama farklı cihazlarda değişir. Genellikle güç düğmesini 8 ila 10 saniye basılı tutmak gerekir, ancak aynı anda Güç ve ses açma düğmesini 8 ila 10 saniye basılı tutmayı gerektiren bazı telefonlar vardır. Telefon modelinize bağlı olarak, bunlardan biri başarılı olabilir.Telefona Reset Atma

2. Çözüm: Cihazınızı Şarj Edin

Pil bittiği için cihazınızın kapanma olasılığı vardır. Bazen, pil göstergesi pilin %25 dolu olduğunu gösterse de, aslında neredeyse boştur. Cihazınızı tamamen kapatın ve şarj edin. Cihazınızı bir süre şarj etmeyi deneyin ve ardından açın. Cihazınızın tamamen açık olup olmadığını kontrol edin. Açılırsa, sorun zaten çözüldü. Artık telefonunuzu kullanmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Samsung Batarya

3. Çözüm: Farklı Bir Şarj Yöntemi Kullanın

Telefonunuzun veya tabletinizin şarj cihazı yardımcı olmazsa, bir USB kablosu kullanmayı deneyin ve cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın. Telefonu şarj etmek için bir bilgisayar kullanıyorsanız, çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için duvar şarj cihazına geçin. Hiçbir şey olmazsa, mümkünse başka bir cihazı şarj etmeyi deneyin, diğer cihazların şarj olup olmadığını kontrol etmek için aynı şarj cihazını kullanın. Bunu yaparak, sorunun cihazla veya şarj cihazıyla ilgili olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Şarj cihazının çalışıp çalışmadığını test etmek için farklı bir cihazınız yoksa, şarj cihazının veya kablonun zarar görmediğinden emin olun. Hasarlı kablolar, telefonunuzun şarj olmamasının bir nedeni olabilir. Telefonunuzun bataryası bitmişse haliyle cihaz açılmaz.

Telefonu Bilgisayardan Sarj Etme

4. Çözüm: Telefon Bataryasını Takıp Çıkarın Veya Bataryayı Değiştirin

Telefon açılmıyorsa, cihazın bataryasını çıkarmak denemeye değer (Tabii ki cihazın çıkarılabilir bataryası varsa). Birkaç saniye bekleyin ve sonra bataryayı tekrar takın.

Bataryayı tekrar takmak sorunu çözmediyse ve elinizde başka bir batarya varsa bataryaları değiştirerek telefonun açılıp açılmadığını kontrol edin. Batarya değişimi için Cep Hastanesi Teknik Servisimize başvurun.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon açılırken samsung yazısında kalıyor , telefon samsung yazısında kalıyor , telefon sadece samsung yazısında kalıyor , samsung açılırken samsung yazısında kalıyor , samsung telefon açılırken samsung yazısında kalıyor , samsung tablet açılırken samsung yazısında kalıyor , samsung telefon açılmıyor ekranda samsung yazısında kalıyor , samsung telefon açılmıyor samsung yazısında kalıyor.