Telefon Şarj Adaptörünün Isınması
/ Yazan:Cep Hastanesi / Teknik ServisTelefon Tamiri / 1 Yorum / 1165 Görüntülenme

Telefon Şarj Adaptörünün Isınması

Telefon Şarj Adaptörünün Isınması Akıllı cihazların özellikleri ve donanım gücü ile, piller büyüyor olsa bile, şarj tüketimi daha da hızlı olabilir. Bu, belirli markalı cihazlar hariç, özellikle orta segment cihazlar için daha büyük bir sorun olabilir.

Bugünün teknolojisinde bile, iki veya iki günden fazla şarj olan akıllı bir cihaz bulmak çok zordur. Bu nedenle, cihazlarımızı hemen hemen her gün şarj etmeliyiz. Ancak, zaman zaman, biz de şarj ile ilgili sorunlar var. Bu pil ömrünün zarar görmesi, şarj işlemi sırasında telefonun ısınması, şarj işleminin uzatılması ve daha yaygın durum, şarj cihazımızın işlem sırasında çok ısınmasıdır.

iPhone ve Android Aşırı Isınma Yazılımsal Sorunlar ve Çözümleri

 • Telefonunuzda çok fazla uygulama aynı anda çalışıyor olabilir.
 • aynı uygulama pek çok zaman telefonunuzda açık kalmış olabilir.
 • Telefonunuz; uygulama, uygulamaları açma, mesajlaşma veya arama yapma gibi yoğun trafik sebebiyle sıcak olabilir.
 • Widget’lar (hava durumu, vb.) arka planda çalışan her zaman açıktır.

Bu, telefonunuzun çalışma durumunda kalmasına ve ısınmasına neden olur. Bu gibi durumlarda, genellikle çok fazla zorlamadan dinlenmesine izin vermek için telefonu uzun süre kapalı tutarak sorunu çözebilirsiniz.

Telefondaki Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma Nasıl Yapılır

Telefon Adaptör Çok Isınıyor Nedeni ?

Bu aslında çoğu şarj cihazında hem önemli hem de olağandır. Akıllı cihazımın orijinalinden başka bir şarj cihazı kullanırsam bu daha da normal hale gelir. Bu gibi durumlar için en basit çözüm orijinal şarj cihazımızı kullanmaktır. Orijinal alette ısıtma sorunu varsa, önce satın aldığım merkezi bilgilendirmeliyiz. Şarj Cihazı öncelikle amper ve mAH değerlerinin cihazımızla eşleşmemesi nedeniyle ısıtılır, bu da pil ömrünün daha uzun şarj edilmesine ve kısalmasına neden olabilir. Yaz aylarında sıcak hava ve kapalı ortam sıcaklığından kaynaklanabilecek basit çevresel nedenlerden dolayı bu problemle de karşılaşabiliriz.

Telefon Şarj Aleti Isınıyor Çözümü Nedir ?

Her şeyden önce, şarj cihazını cihaza takmadan takalım ve bir süre bekleyelim. Şarj cihazını bırakmaktan veya teknik bir müdahaleden sonra daha büyük bir sorunla karşılaşabileceğimiz için teknik bir servise göndermekten başka bir seçenek yoktur. Telefon Şarj Adaptörünün Isınması

Telefon Şarjdayken Telefonun Arkası Isınıyor

Telefonunuzun arka kısmı ısınırsa, sorun aşırı ısınmış bir pil olabilir. Çoğu modern cep telefonu, boyutlarına rağmen güçlü bir yumruk sağlayan Li-İon (lityum-iyon) pilleri kullanır. Li-Ion piller genellikle güvenlidir, ancak Samsung Galaxy Note 7 pil patlamalarında görüldüğü gibi, bazen hatalı işlevler ortaya çıkar. Aşırı ısınmış pilin çözümü pili değiştirmektir.

Telefonu Şarja Takınca Telefonun Alt Kısmı Isınıyor

Telefonun alt kısmının şarj olurken ısındığını kontrol edin – öyleyse, sorun şarj cihazında olabilir. Bir iPhone veya Android kullanıyorsanız, en güvenilir şarj cihazı telefonunuzun üreticisinden olacaktır. Ancak, genel inanca aykırı olarak, üçüncü taraf şarj cihazları da saygın bir kaynaktan oldukları sürece iyidir.

Samsung Orta Tuşu Yavaş Çalışıyor

Şarj Olan Telefonun Isınma Sorununun Çözümü

Telefonu korumak için alınan durumlar da zararlıdır. Kalitesiz ve çok kapalı olduğunda, hava ile temas yoktur ve telefonları hızlı bir şekilde ısıtır. Telefonlarınızın senkronizasyonu her zaman açık ve wifi aralık dışında olduğu için telefonunuz ısınıyor. Güç Tasarrufu modu kapalı tutulursa, ayrıca biraz ısıtma azaltacaktır.

Telefonunuzdaki uygulamaların güncellenmesi de şarj üzerinde bir azaltıcı etkiye sahiptir. Cep telefonunuz şarj olurken cihazınızı kullanmamalısınız. Bu, telefonun aşırı ısınmasına ve pilin şişmesine neden olabilir. Bu, pilin şişmesine ve aşırı ısınmasına neden olabilir. Patlama olasılığı çok yüksek olduğu için pili hemen çıkarın. Pili bir daha asla telefona bağlamayın.

Bu mobil veri ve internet kullanımı telefon aşırı ısınmasına bir gerçektir. Birçok uygulama ve bu uygulamaların teknik donanımı aynı anda çalıştığı için, telefonunuzun ısınması normaldir. Yukarıda belirtilen ayrıntıları uygulayarak, telefonunuzun ısıtma problemlerini önleyebilirsiniz.

NOT: Yukarıdaki adımları denediğiniz halde telefonunuz şarjda iken halen ısınıyorsa Cep Hastanesi yanınızda. Hemen bizlerle iletişime geçip telefonunuzun daha fazla zarar görmeden tamir yaptırabilirsiniz.

Cep Hastanesi Tanıtım Videosu

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir