Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Şarj Aleti Nasıl Tamir Edilir

Telefon Şarj Aleti Nasıl Tamir Edilir

Telefon Şarj Aleti Nasıl Tamir Edilir

Telefon Şarj Aleti Nasıl Tamir Edilir; Şarj cihazı bir telefonun yedek parçası olmalıdır. Şarj cihazıyla telefon ayrılmaz bir parçasıdır. Şarj cihazı, telefonun şarj ederek çalışmasını sağlar. Bununla beraber, ara sıra şarj cihazı arızalanabilir. Bu durumda, pek çok kişi yeni bir şarj cihazı satın almayı düşünse de, bu ara sıra çok maliyetli olabilir.

Telefon Şarj Aleti Nasıl Tamir Edilir; Orijinal şarj cihazları biraz pahalıdır, bu nedenle pek çok insan bu durumdan sıkılır. Ancak, artık şarj ucu kırıldığında üzgün olması gerekir. Biz telefon şarj ucu tamir ve şarj cihazıyla geri getirmek.

Telefon Şarj Aletinin Bozulması

Şarj kabloları, yapıları sebebiyle plastik kablolardan oluşur. Bu sebeple, sürekli kullanımda hızlı bir biçimde hasar görürler. Eğer şarj ucu bozuksa, kırıp kullanılmaz hale gelecektir. Bu durumda, önünüzde iki seçeneğiniz vardır; yeni bir şarj cihazı satın alın veya hasarlı şarj cihazını elinizde tamir ettirin.

İlk seçenek biraz daha pahalı olduğundan, hasarlı şarj cihazınızı onarmanızı öneririz. Firmamızda çalışmakta olan uzman kadromuz ile telefon şarj cihazını tamir ediyoruz. Kırık şarj cihazınızı bize getirirseniz, bir çözüm bulabiliriz. Telefonun şarj cihazı bozulduğunda, kablolardan telefona iletmez ve telefonunuzun sürekli şarj olduğunu gösterir. Ancak, bir süre sonra, telefonumun şarj olmadığını göreceksiniz.

Bozulan Şarj Aleti Nasıl Tamir Edilir

Bu sorunun cevabını birçok insanın merak ettiği gibi açıklamak istedik. Telefon şarj cihazı ucu onarımı için kullandığımız malzemeler; kötü şarj kablosu, bıçak, makas, tornavida, elektrik kablosu bandı, şeffaf bant, lehimleme makinesi. Bu malzemelerle telefonunuzun şarj cihazını onarırız. Nasıl Mı? Her şeyden önce, şarj portunu açıyoruz.

Bunu kablolara zarar vermeden bir tornavida ile yapıyoruz. Şarj portu açtıktan sonra, metal şarj nokta görünür. Kablolara ulaşmak için bu metal parçayı açıyoruz. Son olarak, karşılaştığımız kabloları bir bıçakla kesip yeniden bağlarız ve her birini elektrik bandıyla bantlarız. Bunu evde kendiniz yapmaya çalışmanızı önermiyoruz. Aksi takdirde, hem şarj cihazınıza hem de kendinize zarar verirsiniz.

Telefon Şarj Aleti Nasıl Tamir Edilir

Şarj Aletinin Durumu Nasıl Kontrol Edilir

Apple ürünlerinin şarj cihazı iki bölümden oluşur; güç adaptörü ve USB kablosu. Adaptör takılıyken, onunla bağlanan kablo iPad, iPhone veya iPod ürününe bağlanır. Kablolar düzgün şekilde bağlanmışsa ve cihaz şarj olmuyorsa, izlemeniz gerekli olan birkaç adım vardır.

  • Soket ile alakalı bir sorun var mı? Kabloları değiştirmeden değişik bir prizde şarj etmeyi deneyin.
  • Apple cihazınızın şarj soketi ile alakalı bir sorun olabilir mi? Adaptörle beraber var ise değişik bir iOS cihazı şarj etmeyi deneyin.
  • Kablo ile alakalı bir sorun var mı? Varsa, cihazı ve adaptörü aynı şekilde tutarak şarj kablosunu değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda, kabloyu çıkarmayı ve telefonunuzu veya tabletinizi bir USB kablosuyla bilgisayara bağlamayı deneyin. Bu şekilde, sorunun hangi bölümünün oluştuğunu anlayabilirsiniz.

iPhone Şarj Aletiniz Bozulduysa Ne Yapmalısınız

Hepimiz en kolay yolun yeni bir şarj adaptörü satın almak olduğunu biliyoruz. Ancak Hepimiz yeni bir iPhone şarj adaptörü için para ödemeye istekli olmayabiliriz. Bu yazıda, yeni bir şarj cihazı için ödeme yapmadan önce cihazı değiştirmeniz gerektiğinden emin olacağız.

İlginizi Çekebilir: Telefon Şarj Soketi Nasıl Tamir Edilir

Şarj Aletinin Çalışıp Çalışmadığını Kontrol Etme

Bir iPhone, iPad ve iPod şarj cihazının iki bölümü vardır: güç adaptörü ve Lightning USB kablosu (veya eski iOS cihazlarından birine sahipseniz 30 pinli kablo, Dock tarzı kablo). Adaptör, duvar prizine, Yıldırım kablosunun bir ucunu adaptöre ve diğer ucunu iPad, iPhone veya iPod’un Yıldırım jakına takar. Her şeyi doğru bir biçimde bağladıysanız ve cihazınız şarj etmeye başlamadıysa, kontrol etmeniz gerekli olan birkaç şey vardır. Hangisinin sorunlu olduğunu bulmak için, sistemin her bir parçasını tek tek değiştirmeniz gerekir.

Telefon Şarj Aleti Nasıl Tamir Edilir

iPhone Şarj Kablosu Nasıl Tamir Edilir

Maalesef Apple USB kabloları pek de dayanıklı değiller ve kolayca bozulabiliyorlar. Özellikle katlandığında veya ezildiğinde içindeki teller hasar görürken, genelde de kablonun ucu kopuyor – aşınıyor. Buna rağmen, şarj aletinizin tamir olması için bize getirebilir. bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Telefon şarj aleti ucu Tamiri , Adaptör Açma Sıvısı , Micro USB kablo tamiri , Hızlı şarj aleti neden bozulur , Araç şarj aleti tamiri , Laptop şarj adaptörü tamiri , Akü Şarj cihazı tamiri , Telefon şarj adaptörü nasıl açılır.