Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefon Şarj Girişi Nasıl Tamir Edilir

Telefon Şarj Girişi Nasıl Tamir Edilir

Telefon Şarj Girişi Nasıl Tamir Edilir

Telefon Şarj Girişi Nasıl Tamir Edilir; Akıllı cep telefonu kullanıcılarının yaşadığı problemlerden biri, cihazı şarj etmeme sorunudur. Bir akıllı telefonun şarj olmamasının en büyük sebebi şarj soketinin arızalanmasıdır. Böyle bir durumda, şarj soketi ile değiştirilmelidir. Peki neden bir telefon şarj olmaz?

Telefon Şarj Girişi Nasıl Tamir Edilir; Şarj soketi arızası, telefonun şarj bağlantısının sık kullanılması sebebiyle ortaya çıkabilir. Şarj yuvası kirli veya yabancı madde ile dolu ise, temizlemek için hala profesyonel yardıma ihtiyacınız olabilir. Her iki durumda da, Cep Hastanesi ücretsiz hasar tespit ederek cihazınızda sorunun kaynağı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Şarj Soketi Nasıl Değişir

Telefonun arka kılıfı, soket değiştirilmesine izin vermek için bütünüyle açılmalıdır. Şarj soketi alt kısımda ve kasanın hemen altında olduğundan, açılmalıdır. Daha sonra, sokette bir kayma var ise, düzeltilir, kayma yoksa değiştirilmelidir. Çünkü prizler elektrik, şarj cihazının sonu ve diğer pek çok sebepten dolayı başarısız olabilir. Kullanılacak şarj cihazından sokete özen gösterilmelidir.. Taşınabilir bir şarj cihazı kullanıyorsanız, markası ve şarj kablosu için özen gösterilmelidir. Telefonların şarj soketleri çok zorsa, içerde kırılabilir ve şarj cihazına takılıysa, telefonun elektrik devresi Yanabilir. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için her şey dikkate alınmalıdır.

Telefonumun Şarj Soketi Girişi Bozuldu Ne Kadara Değişir

Akıllı cep telefonu kullanıcılarının yaşadığı problemlerden biri, cihazı şarj etmeme sorunudur. Bir akıllı telefonun şarj olmamasının en büyük sebebi şarj soketinin arızalanmasıdır. Böyle bir durumda, şarj soketi ile değiştirilmelidir. Peki neden bir telefon şarj olmaz?

 • Şarj soketininin oksitlenmesi (nem ya da sıvı teması)
 • Şarj soketinin alınan darbe sonucu kırılması ya da çatlaması
 • Şarj soketinin tıkanması
 • Yaşanan ani elektrik akımı dolayı kısa devrelerin oluşması
 • Kullanılan kılıftan dolayı şarj aleti ucunun şarj soketine tam girememesi
 • Şarj soketinin zorlanmadan dolayı iç kısma kaçması
 • Şarj aletinin ya da şarj aleti kablosunun bozuk olması

Telefon Şarj Girişi Nasıl Tamir Edilir

Kargo Gönderimi

 • Biz cep telefonu şarj soketi değiştirme seçeneği ile ücretsiz kargo nakliye
 • Kargolarımız yurtiçi anlaşmalı olup kalkış ve dönüşte nakliye ücreti ödenmemektedir.
 • Tamir edilen şarj soketleri aynı gün sevk edilir

Mağazamızda, tüm şarj soketi değiştirme işlemleri genelde 30 ila 45 dakika içerisinde tamamlanır. Bunlar sıvı veya nem ile oksitlenmiş şarj soketlerini içerir. Şarj soketleri, numaralı telefondan gelen bir şoktan kolayca zarar görebilir. Kullandığımız şarj soketi yedek parçaları, orijinal parçalarla aynı performansı veren nitelikli veya orijinal ürünlerdir. Bu ürünler sayesinde telefonunuz değişiklikten sonraki ilk gün performansına geri döner.

İlginizi Çekebilir: Dokunmatiği Çalışmayan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Hava ile Şarj Soketi Temizlemek

Şarj soketi temizleme işlemini basınçlı hava ile temizlemek mümkündür. “Basınçlı havayı nasıl buluruz?”Bir soru duyuyoruz gibi görünüyor. Basınçlı hava söz konusu olduğunda, ilk akla gelen kompresör makinasıdir. Kompresör makinası evlerimizde mevcut olmadığından (deneyebilenler), başka bir yöntemle, hava pompasıyla temizlemeyi deneyebilirsiniz. Hava pompasının ucunu şarj soketine sokmaya çalışmayın. Uç, şarj soketine yakın tutulmalı ve havalandırılmalıdır. Bu işlemi birkaç kez tekrarladıktan sonra, şarj kablosunu telefonunuza takabilir ve şarj olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Cihazınız şarj ediliyorsa, tebrikler, hava temizliğini başardınız. Cihazınızı hava pompası ile temizleyemediyseniz, bir sonraki adıma geçebiliriz.

Telefon Şarj Girişi Nasıl Tamir Edilir

Şarj Soketi Bozulan Ürünlerin Garantisi ve Servis Fiyatları

Şarj girişinde bir arıza olan akıllı telefon veya Tablet PC modelleri genellikle şirketler tarafından kullanıcı hatası olarak çalışır ve garanti kapsamında değildir. Bu nedenle, bu sorunla yetkili servislere giden cihazlar için, şirkete bağlı olarak 30 TL ile 80 TL arasında bir servis ücreti bulunmaktadır. Hizmetlerin yanısıra, bu işi yapan yetkisiz hizmetler, 20 TL ile 50 TL arasındaki fiyatlarla Oryantal soketi değiştirebilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon şarj aleti nasıl tamir edilir , telefon şarj soketi nasıl tamir edilir.