Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Şarj Oluyor Ama Dolmuyor

Telefon Şarj Oluyor Ama Dolmuyor

Telefon Sarj Oluyor Ama Dolmuyor

Telefon Şarj Oluyor Ama Dolmuyor , Eski bir telefonumuz varsa, neden telefonun şarj olduğunu, ancak şarj olmadığını düşünüyoruz? Bu çoğumuz bir sorun var bir sorundur. Telefonda uzun bir günün sonunda şarj etmek için şarjı kapatmak için beklentileriniz ve hiçbir şeyiniz yok.

Eve git, tak ve hiçbir şey olmuyor. Bu yüzden sinir bozucu olabilir, ama zahmetli olabilir. Telefon şarj oluyor ama doldurmuyor, birkaç tane var. Cihazınız mevcutsa, şarj etmeyi reddedebilir veya çok yavaş şarj olabilir. Bu bazen o kadar yavaş ki, gerçek güçte, daha hızlı kullanmak için. Bu sorunlardan birini alıyorsanız, pilinizi öğrendik ve sorunu çözmenize yardımcı olacak birkaç yol bulduk.

Telefon Şarj Oluyor Gözüküyor Dolmuyor

Telefonunuzun veya şarj cihazınızın bir sorun olmaması da tamamen mümkündür, ancak şarj etmeye çalıştığınız elektrik prizi bu soruna neden olacaktır. Duvardan şarj etmeye çalışıyorsanız, başka bir çıkış deneyin veya doğrudan bilgisayarınızdan şarj edin.

 

Bilgisayarınızdaki bir USB bağlantı noktasından şarj ediyorsanız, başka bir bağlantı noktasına geçin veya bir duvar adaptörü kullanmayı deneyin. Güç kaynaklarını değiştirdiğinizde cihazınız şarj olmaya başlarsa, sorunu bulmuş olabilirsiniz ve bir elektrikçiyi aramanız veya bilgisayarınızı onarmanız gerekebilir.

Android Telefonda Şarj Olmuyor Sorunu

Şarj pili şarj etmez. Genel nedenler: telefonu alt endüstri şarj cihazlarıyla şarj etme. İki önemli nokta burada. Bir şarj cihazı, yani şarj adaptörü orijinal değil. İkincisi, şarj kablosunun orijinal olmamasıdır. Buradaki en büyük tehlike şarj adaptörü. USB kabloları cihaz kadar tehlikeli olmayabilir. Ancak pil ömrünü kısaltır. Pil ömrünün sonuna ulaşırsa veya kullanılamaz hale gelirse, telefon tamamen boşaldığında cihaz artık açılmayacaktır.Şarj Adaptörü Bozuldu

Şarj ettiğinizde, şarj olmaz. Bir telefonun şarj seviyesi çok düşükse, pil seviyesini %5’in altında şarj etmeyin. Aksi halde açılmayabilir. Entegre şarj ile ilgili bir sorun olabilir. Bu olasılık biraz daha düşük olabilir. Yani bir şans var. Şarj cihazı arızalı olabilir. Veya gücü şarj etmek yeterli olmayabilir. Bu genellikle bir şarj cihazının arızalanması veya bir alt endüstri cihazı kullanıldığında geçerlidir. Başka bir cihaz ve bilgisayar USB bağlantı noktaları ile deneyin. Olmayan şarj sorunları için yorum irtibata geçiniz.

İlginizi Çekebilir: Kırık Ekran Tamiri Fiyatı

Şarj Kablosunu Kontrol Edin

Telefonları yeniden başlatmadan önce kontrol etmeniz ve USB yuvalarını sabitlemeye çalışmanız gereken iki bileşen vardır; duvar adaptörü ve şarj kablosu. Şarj kablosu bugüne kadar en yaygın şarj sorunudur ve bu mantıklı. Çok sayıda açma ve geri sarma, gerdirme ve onları garip açılara tutturmaya çalışan insanlar çok dayanıklıdır. Bunların hepsi kabloya zarar verebilir.

Telefon Şarj Oluyor Ama Dolmuyor

Muhtemelen etrafta birkaç şarj kablosu olduğundan, bunun çalışıp çalışmadığını görmek için kabloyu başka bir kablo ile değiştirmeyi deneyin. Test etmek için başka bir kablo yoksa, daha sert bir adıma geçmeden önce bir tane ödünç almak isteyebilirsiniz.  Bataryanızın tükendiği bir noktaya ulaştıysanız, yeni bir telefon almayı düşünmenin zamanı gelebilir. Bu bir seçenek değilse, bataryayı değiştirmek yardımcı olabilir.

Şarj Soketinizi Kontrol Edin

Kablolar ve adaptörlerin sorunları göz ardı edildiğinde, daha teknik konulara geçmenin zamanı geldi. Genellikle, sorun USB bağlantı noktasındaki küçük metal konektördür. Bu, şarj kablosuyla doğru temas etmemek için hafifçe bükülebilir. Bunu düzeltmek için, telefonunuzu kapatın ve varsa pili çıkarın. Ardından bir pın veya bir şey alın ve telefonunuzdaki USB bağlantı noktasındaki küçük sekmeyi düzeltin.

Bu süreç hakkında çok kaba olmadığınızdan emin olun-sonuçtan daha fazla zarar verebilirsiniz. Ardından pilinizi yeniden takın, cihazınızı açın ve tekrar şarj etmeyi deneyin. Bir başka Olası sorun, küçük bir şeyin USB portuna girmiş olabileceğidir. Bazen hatalı bataryalar, pil sıvısı sızdıracağından veya biraz şişmeye başladığından teşhis etmek kolaydır. Tabii ki, günümüz telefonlarının çoğunda çıkarılabilir batarya yoktur.

Şarj Oluyor Gösteriyor Ama Dolmuyor (Android ve iPhone)

Telefonlarımızı kullanmak için, cihazın pili elektrikte saklanmalıdır, bu nedenle bir telefonun en büyük sorunlarından biri, telefonun şarj edilmediği veya şarj edildiği gibi dolmadığı veya görünmediği olabilir. Dünyadaki kullanıcıların çoğu, mobil teknoloji şirketleri tarafından geliştirilen eksik veya hatalı donanım nedeniyle sürekli olarak batarya ile ilgili sorunlar yaşıyor. Bazı telefon modelleri hatalı olabilir veya pil çok hassas olabilir. (iPhone, Samsung Galaxy, Samsung Note, General Mobile, LG) geri dönemezseniz kalıcı ve ciddi bir hasar varsa, tüm telefon modellerinde bir çözüme ulaşabiliriz. Bu sorunun çözümlerini paylaşacağız.

Telefonunuzun şarj kablosunun çalıştığından emin olmak için, başka bir cihazda çalışan cihazınızla uyumlu orijinal bir kabloyla tekrar deneyin. Şablonunuzda sorun olmadığından emin olun. Kablo ile hiçbir sorun varsa, şarj portu kontrol etmelisiniz. Yazılımınızı cihazınız için yapılan yazılımın en son sürümüne güncelleyin.

Bazen olmayan şarj sorunu şarj ile ilgili olmayabilir, pil veya kablo, ama bir yazılım sorunu nedeniyle olabilir. Şarj ettiğiniz güç tedarikçinizin (prizler ve benzeri) hasar görmediğini kontrol edin ve kırılmadığından emin olun. Başka bir güç sağlayıcısına takarak söyleyebilirsiniz. Telefonunuzda bir virüs olabilir.

Nasıl Android telefon virüs kaldırmak için? Makalemize giderek virüs temizleme işlemini nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Telefonunuzu biçimlendirin, ancak bir yazılım sorunu nedeniyle cihazınızdaki bir donanım sorunu değil, bu sorunla karşılaşabilirsiniz.Biçimi atmaya çalışın.Cihazınız iPhone iphone biçimi atmak ve sıfırlamak nasıl? Bir android cihazı kullanıyorsanız, aşağıdaki adımları kullanabilirsiniz: format atma işlemini yapmak için en kolay yöntemlerle makalemize gidebilirsiniz.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; telefon şarj oluyor ama dolmuyor discovery, telefon şarj oluyor ama dolmuyor iphone, telefon şarj olmuyor samsung, tablet şarj oluyor ama dolmuyor, telefon kapandı şarj olmuyor, telefon açıkken şarj olmuyor, batarya şarj olmuyor, samsung s5 şarj olmuyor