Telefon Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında BilgilerWifi Sorunu / 0 Yorum / 359 Görüntülenme

Telefon Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür

Telefon şebeke sorunu nasıl çözülür ? her operatörün karşılaşması muhtemel bir sorundur. Bazı kriz zamanlarında veya coğrafi koşullarda, telefon şebekesinin çekmemesi mümkündür.Telefonun kapsama alanı dışında kalıyor olması ya da bazı teknik problemler şebeke sorununa neden olabilir-* Bu nedenle, her şeyden önce, sorunun ne olduğunu belirlemek ve buna göre bir adım atmak gerekir.

Telefon Şebeke Sorunu Nedir?

Telefon şebekesi sorunu, Vodafone veya Turkcell gibi operatörlerle ortaya çıkabilecek bir durumdur. Özellikle hatların yaygın olarak kullanıldığı zamanlarda ağ sorunlarıyla karşılaşmak mümkündür. Buna ek olarak, sinyal sağlayıcılarından uzak olması durumunda, telefon çekmeyebilir.

Telefon ağı sorunu, Android veya iOS işlemcilerde de görülebilen bir durumdur. Özellikle 3G veya 4.5 G gibi yeni gelişmelerde, telefonun modeli de ağ sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle, bir ağ seçerken, gerekli Ayarlar Telefon modeline uygun olarak yapılmalıdır. Peki telefon şebeke sorunu nasıl çözülür ?

Telefon Şebeke Sorunu Çözümü

 1. Imeı numaranızı deneyin. Kopyalanmış olabilir. Imeı numarasını * # 06 # tuşlayarak öğrenebilirsiniz. Imeı numarası kopyalanan bir telefon bir ağ sorunu almaz.
 2. Telefonun sim kartı tanıyıp tanımadığını kontrol edin.
 3. Telefonunuzda Uçak modu Açık olabilir. Uçak modunu kapatmak için ayarlar> Uçak moduna gidin ve açıksa kapatın.
  Sorununuz devam ederse, telefonunuzu yeniden başlatın.
 4. Sağ üst köşedeki sinyal simgesini kontrol edin. Bir veya daha fazla sinyal gücü alırsa, sim kartı görür.
 5. Ağ hatası devam ederse, sim kartınızı başka bir cihazda denemenizi öneririm. Taktığınız telefonda aynı ağ sorununuz varsa, sım kart arızalı olabilir. Ağ sorunu giderse, sim kart arızalı olabilir.
 6. Kullandığınız şebeke operatörünü kullanan başka birinin sorun yaşayıp yaşamadığını öğrenin. Şebeke operatörünün baz istasyonunda geçici bir ağ sorunu olabilir
 7. Ağ arızası yaşadığınız Android cihazdan, Ayarlar> bağlantılar> Mobil ağlar> ağ modu’ndan ağ ayarlarını girin. Burada ayarları değiştirmeyi deneyin.
 8. Ağ hatası yoksa, Ayarlar> bağlantılar> Mobil ağlar> şebeke operatörleri> Android telefondan ağ ayarları için ağları ara seçeneğini seçin ve arama tamamlandığında listelenen sonuçlardan size uygun olan şebekeyi kaydedin.
 9. Hala bir ağ hatası göstermiyorsa, cihazınızı biçimlendirmeyi deneyin. Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > orijinal ayarlara geri dönün. Not burada fabrika ayarlarını geri yükle seçeneğini seçtiğinizde, verileriniz silinmez, yalnızca tüm ayarlarınız sıfırlanır. Eğer fabrika ayarları seçerseniz, cihaz tamamen sıfırlanacak ve bütün bilgiler silinecek. Dikkatli olun!
Oppo A93 Özellikleri

Hala ağ sorununuz yoksa, telefonunuzda bir donanım sorunu olabilir. Cep Hastanesi Teknik Servis’e getirirseniz sorun çözülecektir.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

iPhone Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde iPhone ekran değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube Kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz;

 

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir