Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefon Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür

Telefon Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür

Telefon Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür

Telefon şebeke sorunu nasıl çözülür ? her operatörün karşılaşması muhtemel bir sorundur. Bazı kriz zamanlarında veya coğrafi koşullarda, telefon şebekesinin çekmemesi mümkündür. Telefonun kapsama alanı dışında kalıyor olması ya da bazı teknik problemler şebeke sorununa neden olabilir-* Bu nedenle, her şeyden önce, sorunun ne olduğunu belirlemek ve buna göre bir adım atmak gerekir.

Telefon Şebeke Sorunu Nedir?

Telefon şebekesi sorunu, Vodafone veya Turkcell gibi operatörlerle ortaya çıkabilecek bir durumdur. Özellikle hatların yaygın olarak kullanıldığı zamanlarda ağ sorunlarıyla karşılaşmak mümkündür. Buna ek olarak, sinyal sağlayıcılarından uzak olması durumunda, telefon çekmeyebilir.

Telefon ağı sorunu, Android veya iOS işlemcilerde de görülebilen bir durumdur. Özellikle 3G veya 4.5 G gibi yeni gelişmelerde, telefonun modeli de ağ sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle, bir ağ seçerken, gerekli Ayarlar Telefon modeline uygun olarak yapılmalıdır. Peki telefon şebeke sorunu nasıl çözülür ?

Telefon Şebeke Sorunu Çözümü

 1. İmei numaranızı deneyin. Kopyalanmış olabilir. İmei numarasını * # 06 # tuşlayarak öğrenebilirsiniz. İmei numarası kopyalanan bir telefon bir ağ sorunu almaz.
 2. Telefonun sim kartı tanıyıp tanımadığını kontrol edin.
 3. Telefonunuzda Uçak modu Açık olabilir. Uçak madunu kapatmak için ayarlar> Uçak modunda gidin ve açıksa kapatın.
  Sorununuz devam ederse, telefonunuzu yeniden başlatın.
 4. Sağ üst köşedeki sinyal simgesini kontrol edin. Bir veya daha fazla sinyal gücü alırsa, sim kartı görür.
 5. Ağ hatası devam ederse, sim kartınızı başka bir cihazda denemenizi öneririm. Taktığınız telefonda aynı ağ sorununuz varsa, sım kart arızalı olabilir. Ağ sorunu giderse, sim kart arızalı olabilir.
 6. Kullandığınız şebeke operatörünü kullanan başka birinin sorun yaşayıp yaşamadığını öğrenin. Şebeke operatörünün baz istasyonunda geçici bir ağ sorunu olabilir
 7. Ağ arızası yaşadığınız Android cihazdan, Ayarlar> bağlantılar> Mobil ağlar> ağ modu ağ ayarlarını girin. Burada ayarları değiştirmeyi deneyin.
 8. Ağ hatası yoksa, Ayarlar> bağlantılar> Mobil ağlar> şebeke operatörleri> Android telefondan ağ ayarları için ağları ara seçeneğini seçin ve arama tamamlandığında listelenen sonuçlardan size uygun olan şebekeyi kaydedin.
 9. Hala bir ağ hatası göstermiyorsa, cihazınızı biçimlendirmeyi deneyin. Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > orijinal ayarlara geri dönün. Not burada fabrika ayarlarını geri yükle seçeneğini seçtiğinizde, verileriniz silinmez, yalnızca tüm ayarlarınız sıfırlanır. Eğer fabrika ayarları seçerseniz, cihaz tamamen sıfırlanacak ve bütün bilgiler silinecek. Dikkatli olun!

İlginizi Çekebilir: Telefonun Ses Düğmesi Çalışmıyor

Hala ağ sorununuz yoksa, telefonunuzda bir donanım sorunu olabilir. Cep Hastanesi Teknik Servis’e getirirseniz sorun çözülecektir.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon şebeke sorunu nasıl çözülür iphone , tuşlu telefon şebeke sorunu nasıl çözülür
samsung telefonda şebeke sorunu nasıl çözülür , cep telefonu şebeke sorunu nasıl çözülür , Android telefonda şebeke sorunu nasıl çözülür , Nokia telefonda şebeke sorunu nasıl çözülür , telefon şebeke sorunu , telefonun şebeke sorunu nasıl çözülür.