Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Sim Kartı Görüyor Ama Şebeke Yok

Telefon Sim Kartı Görüyor Ama Şebeke Yok

Telefon Sim Kartı Görüyor Ama Şebeke Yok

Telefon Sim Kartı Görüyor Ama Şebeke Yok; Genel olarak akıllı telefonlarda yaygın bir sorun olan SIM kartın okunmasına rağmen bir ağa sahip olma sorunu, akıllı telefonların ağ seçimi yapmaya çalışmasından kaynaklanmaktadır.

Ağlar arasında seçim yapmaya çalışmakta olan telefon, kullanıcının konumu sebebiyle ağlar arasında geçiş yapar ve bu sebeple ağlardan birine tam olarak bağlanamaz. İşte telefonun sım kartı okuduğu ancak ağ ile karşılaşılmadığı bir durum.

Telefon Sim Kartı Görüyor Ama Şebeke Yok; Eğer telefon sım kartı görüp hiçbir ağa bağlanamazsa ve ağ sorunu yaşarsa üstesinden gelemez, daha fazla zaman kaybetmeden hemen firmamıza gelebilir ve biz hızlı ve güvenilir çözümler sağlayacağız.

Firmamız telefonlarınızın bakım ve onarımını en son sistem ekipmanlarıyla gerçekleştirmekte ve işlemler sırasında telefonlarınızın diğer kısımlarının hasar görmesine izin vermemektedir. Peki, telefondaki ağ sorununu kendi yöntemlerinizle çözmek hangi yollarla mümkün olabilir? Daha yakından bir göz atalım.

Telefon Sim Kartı Okuyor Ama Şebeke Yok Neden?

SIM kart telefonlarda okunsa bile bir ağ sorunu oluşması, bazı nedenler vardır. Bu nedenler arasında, öncelikli olarak kapsama alanı belirir. Ancak, telefon menzil içerisinde ise, farklı sorunlar hakkında konuşmak mümkündür. Böyle bir durumda, her akıllı telefon kullanıcısı önce telefon sım kartını okur, ancak hiçbir ağ sorunu akla gelmez. Bu sorunun sebebi tam olarak ağ seçimindeki karışıklıktan kaynaklanmaktadır.

Telefonda Şebeke Yok Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Akıllı telefonların kullanımı ile iletişim alanında pek çok teknoloji yenilenmeye başladı. Çok daha hızlı bağlantıların ve daha yüksek ses kalitesinin beraberinde, erişim problemleri artık en aza indirilmiştir. 4,5 G teknolojisinden sonra gelişen alandaki tüm bu gelişmelere rağmen, telefonda, zaman zaman telefonlardan ve zaman zaman de ağdan hiçbir ağ sorunu ile karşı karşıya kalabiliriz.

Böyle bir sorunla karşılaştığınızda, aramaları ve iletileri almak için yetersizlik iletilemez, Kısacası, erişilemez. Bu sorunu çözmek için ne gereklidir? Daha kapsamlı önerilere bakalım.

İlginizi Çekebilir: Casper Via Şarj Oluyor Ama Dolmuyor

Telefonda Şebeke Yok Sorunu Nasıl Düzeltilir
Telefonda Şebeke Yok Sorunu Nasıl Düzeltilir

Telefon Sim Kartı Görüyor Ama Şebeke Yok Arama Yapmıyor

Telefon sım kartı görür ancak ağ yoksa, kullanıcıların dikkat etmesi gerekli olan ilk şey, telefonlarının menzil içerisinde olup olmadığıdır. Çünkü telefon menzil içerisinde değil ise, SIM kart sorunu olmasa bile bir ağ sorunu olabilir. Telefon şebekesi problemini çözmede öncelik, menzil içerisinde olmasını sağlamaktır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon sim kartı görüyor ama şebeke yok xiaomi , telefon sim kartı görüyor ama şebeke yok iphone , telefon sim kartı görüyor ama servis yok , samsung tuşlu telefon sim kartı görüyor ama şebeke yok , telefon sim kartı görüyor ama şebeke yok samsung , telefonda sim kart takılı ama şebeke yok , sim kartı görüyor ama şebeke yok , tuşlu telefon sim kartı görüyor ama şebeke yok , telefon , sim kartı görüyor ama çekmiyor , telefon sim kartı okuyor ama şebeke yok , android telefon sim kartı görüyor ama çekmiyor , lg telefonda sim kart okumuyor , lg telefon sim kart okumuyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.