Telefon Sim Kartı Görüyor Ama Şebeke Yok
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

Telefon Sim Kartı Görüyor Ama Şebeke Yok

Telefon Sim Kartı Görüyor Ama Şebeke Yok; Genel olarak akıllı telefonlarda yaygın bir sorun olan SIM kartın okunmasına rağmen bir ağa sahip olma sorunu, akıllı telefonların ağ seçimi yapmaya çalışmasından kaynaklanmaktadır.

Ağlar arasında seçim yapmaya çalışmakta olan telefon, kullanıcının konumu sebebiyle ağlar arasında geçiş yapar ve bu sebeple ağlardan birine tam olarak bağlanamaz. İşte telefonun sım kartı okuduğu ancak ağ ile karşılaşılmadığı bir durum.

Telefon Sim Kartı Görüyor Ama Şebeke Yok; Eğer telefon sım kartı görüp hiçbir ağa bağlanamazsa ve ağ sorunu yaşarsa üstesinden gelemez, daha fazla zaman kaybetmeden hemen firmamıza gelebilir ve biz hızlı ve güvenilir çözümler sağlayacağız.

Firmamız telefonlarınızın bakım ve onarımını en son sistem ekipmanlarıyla gerçekleştirmekte ve işlemler sırasında telefonlarınızın diğer kısımlarının hasar görmesine izin vermemektedir. Peki, telefondaki ağ sorununu kendi yöntemlerinizle çözmek hangi yollarla mümkün olabilir? Daha yakından bir göz atalım.

Telefon Sim Kartı Okuyor Ama Şebeke Yok Neden?

SIM kart telefonlarda okunsa bile bir ağ sorunu oluşması, bazı nedenler vardır. Bu nedenler arasında, öncelikli olarak kapsama alanı belirir. Ancak, telefon menzil içerisinde ise, farklı sorunlar hakkında konuşmak mümkündür. Böyle bir durumda, her akıllı telefon kullanıcısı önce telefon sım kartını okur, ancak hiçbir ağ sorunu akla gelmez. Bu sorunun sebebi tam olarak ağ seçimindeki karışıklıktan kaynaklanmaktadır.

Telefonda Şebeke Yok Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Akıllı telefonların kullanımı ile iletişim alanında pek çok teknoloji yenilenmeye başladı. Çok daha hızlı bağlantıların ve daha yüksek ses kalitesinin beraberinde, erişim problemleri artık en aza indirilmiştir. 4,5 G teknolojisinden sonra gelişen alandaki tüm bu gelişmelere rağmen, telefonda, zaman zaman telefonlardan ve zaman zaman de ağdan hiçbir ağ sorunu ile karşı karşıya kalabiliriz.

Böyle bir sorunla karşılaştığınızda, aramaları ve iletileri almak için yetersizlik iletilemez, Kısacası, erişilemez. Bu sorunu çözmek için ne gereklidir? Daha kapsamlı önerilere bakalım.

İlginizi Çekebilir: Casper Via Şarj Oluyor Ama Dolmuyor

Telefonda Şebeke Yok Sorunu Nasıl Düzeltilir
Telefonda Şebeke Yok Sorunu Nasıl Düzeltilir

Telefon Sim Kartı Görüyor Ama Şebeke Yok Arama Yapmıyor

Telefon sım kartı görür ancak ağ yoksa, kullanıcıların dikkat etmesi gerekli olan ilk şey, telefonlarının menzil içerisinde olup olmadığıdır. Çünkü telefon menzil içerisinde değil ise, SIM kart sorunu olmasa bile bir ağ sorunu olabilir. Telefon şebekesi problemini çözmede öncelik, menzil içerisinde olmasını sağlamaktır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon sim kartı görüyor ama şebeke yok xiaomi , telefon sim kartı görüyor ama şebeke yok iphone , telefon sim kartı görüyor ama servis yok , samsung tuşlu telefon sim kartı görüyor ama şebeke yok , telefon sim kartı görüyor ama şebeke yok samsung , telefonda sim kart takılı ama şebeke yok , sim kartı görüyor ama şebeke yok , tuşlu telefon sim kartı görüyor ama şebeke yok , telefon , sim kartı görüyor ama çekmiyor , telefon sim kartı okuyor ama şebeke yok , android telefon sim kartı görüyor ama çekmiyor , lg telefonda sim kart okumuyor , lg telefon sim kart okumuyor

Telefonda Şebeke Problemi Nasıl Çözülür?

Kapsama alanı, telefonlardaki ağ problemlerinin ana nedenlerinden birisidir. Bununla beraber, telefon kapsama alanında farklı sonuçlar ortaya çıkacaktır. Böyle bir durumda, telefon ağ karmaşası yaşayacak ve bağlantı ile alakalı problemlere neden olacaktır. Bu sorun bazı yazılım ayarlamaları ile çözülebilir. Şimdi, telefonda bir ağ sorununu çözmeye ne dersin? Adım adım inceleyelim.

Ayarlar sekmesini girin.
Açılır menüden Mobil ağlar sekmesine geçin.
Ardından tercih edilen ağ türü sekmesinden SIM kartınız için en ideal olanı seçin.
Bu bölüm genelde 4.5 G / 3G veya 2G / 3G ayarları içerir.
Telefon devamlı olarak ağları değiştirmeye çalışırken, bir bağlantı seçmek ve kurmak zordur.
Ağ sorununu ortadan kaldırmak için, 3G ve 4.5 g gibi tek seçeneklerden birini seçmek etkili olacaktır.

4.5 G / 3G veya 2G / 3G’LİK bir ağ seçeneği seçmek, telefonun ağları değiştirmeye çalışmasına neden olur. Bu sebeple, tek ağlar seçilmelidir. Ancak, ağ sorunu düzelmezse, telefonunuzu bize getirebilirsiniz, çünkü bir donanım sorunu olabilir. Firmamız ağ sorununuzu en kısa zamanda çözecek ve size nitelikli ve hızlı çözümler sunacaktır.