Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefon Sim Kartı Okumuyor Ne Yapmam Lazım ?

Telefon Sim Kartı Okumuyor Ne Yapmam Lazım ?

Telefon Sim Kartı Okumuyor Ne Yapmam Lazım ?

Akıllı telefonlarda görülebilen sorunu çözmek için, Telefon Sim Kartı Okumuyor, sorunun nedeni belirlenmelidir. Genel olarak, SIM kart takılı değil hataları alanlar, temas eksikliği nedeniyle bu sorunla karşılaşırlar. Sım kartın herhangi bir nedenle okunamaması birçok soruna yol açabilir.

Telefon Neden Sim Kartı Okumaz?

Genellikle, sım kart takılı değil hatası görülen cihazlarda sorun aşağıdaki durumlardan kaynaklanabilir:

 • Sım kartınız eski olabilir. Sürekli takma ve çıkarma durumunda yıpranmış olabilir.
 • Nano sım kartı desteklemeyen bir cihazınız varsa, kartı kendi çabalarınızla taktıysanız, temas eksikliği nedeniyle sorun yaşıyor olabilirsiniz
 • Bazı durumlarda, yazılım sorunları görülebilir, ancak bu çok önemli değildir.

Yurtdışından satın alınan telefonlarda çok yaygın olan bu durumu düzeltmek için sım kart hatalarının düzeltilmesi gerekecektir. Çok eski bir sım kartınız varsa, değiştirmeniz gerekebilir. Bununla birlikte, sokette bir arıza olması oldukça olasıdır.

Telefon Sim Kartı Okumuyor Hatası Nasıl Düzeltilir?

Cihazınız sım kart okuma hatası alıyorsa, önce cihazınızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Sorun çözülmezse, sım kartı çıkarmanız ve yeniden takmanız gerekebilir. Farklı bir telefonunuz varsa, kartınızı içine takarak test edebilirsiniz.

Aynı hatayı almaya devam ederseniz, cihazınızı yetkili bir servise götürerek sorunu tespit edebilirsiniz. Nadir durumlarda, sım kart soketinde ve yuvasında arızalar olabilir. Bu bölümdeki yuva için incelenmesi gereken durumlar olabileceğinden, profesyonel destek alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Batarya Değişimi Ne Kadar Sürer

Telefon Sim Kartı Ağda Kayıtlı Değil Hatası

Telefonun sım kart okumaması , telefonun sım kart ağına kayıtlı olmaması hatasıdır. Bu durumda, birçok sorun ortaya çıkabilir.

 • Yurtdışından gelen cihazınızın IMEI numarası nedeniyle bir sorunu var.
 • Cihazınızı kapatın ve bataryasını çıkarın. 10 dakika sonra telefonu açın ve sım kartınızı takın.
 • Telefon orijinal olmayabilir, operatör kullanım için hattı kapatmış olabilir.
 • Sistem güncellemesi devam ediyor olabilir
 • Eski bir sım kart kullanıyor olabilirsiniz
 • Şebeke ve operatör ayarları bölümündeki sorunları gidermeniz gerekebilir.

Sim Kartın Bloke Edilmesi Halinde Ne Yapılabilir?

Sım kart kilitliyse, cihazınızı açamayabilirsiniz. Bu durumda, tekrar tekrar yanlış kodlar girebilirsiniz. PUK kodunuzun yazıldığı bir yer yoksa, müşteri hizmetlerini arayarak PUK kodunuzu öğrenmeniz gerekir. Telefonunuzu PUK koduyla açtığınızda, yeni bir PIN kodu girilmelidir. PUK kodunuzu müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

Geçersiz Sim Hatası

SIM kart takılı değil hatası da yaygın hatalardan biridir. Bu nedenle, İOS’UN en son durumuna göre birçok aşama planlayabilirsiniz. Operatör ayarlarını doğru bir şekilde ayarladıktan sonra, telefonun sım kartı okumama hatasını düzeltmek mümkün olabilir. Ancak, kartınızı sım kartınızın tepsisine yanlış takmış olabilirsiniz. Bu kontrolleri yaparak kartı tekrar takmayı da deneyebilirsiniz.

Yurtdışı Telefon Sim Kartı Görmüyor

Birçok insanın şikayet ettiği yabancı telefonlarda sim kartı görmeme sorunu en yaygın sorunlardan biridir. Genel olarak, sim karttan kaynaklanan bir sorun olmasa bile, donanım arızaları olabilir. Cihazın kullanımıyla ilgili yapacağınız ayarlar sim ağ kilidi sorunu olarak bilinir.

Bu hatanın, telefonun satın alındığı ülkenin sim kartının kullanılmadığı durumlarda sıklıkla görüldüğü bilinmektedir. Ancak, yurt dışında değilseniz, CPR Teknik servisimizden yardım alabilirsiniz. Sorunu çözmek için yetkili servis desteği almak genellikle önemlidir.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon sim kartı okumuyor Samsung , tuşlu telefon sim kartı okumuyor general mobile , telefon sim kartı okumuyor  Huawei , telefon sim kartı okumuyor lg ,  telefon sim kartı okumuyor Samsung j7 , telefon sim kartı okumuyor Xiaomi , telefon sim kartı okumuyor Casper , telefon sim kartı okumuyor iPhone , telefon sim kartı okumuyor Samsung , telefon sim kartı okumuyor Asus