Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefon Suya Düştüğünde Pirinç İşe Yarar Mı

Telefon Suya Düştüğünde Pirinç İşe Yarar Mı

Telefon Suya Düştüğünde Pirinç İşe Yarar Mı

Telefon Suya Düştüğünde Pirinç İşe Yarar Mı, Kaçımız cep telefonlarımızı tuvalete düşürme ihtimaline karşı titremedik? Rehberin tamamı, fotoğraflar, videolar ve hatta bazı durumlarda, hijyenle ilgili yaratacağı sorunların yanı sıra dünya ile iletişim kaybı dehşet vericidir. Bu her şeyin sonu değil. Telefonunuz bir şekilde ıslanırsa, aşağıdaki adımları izleyerek hayatınızı kurtarabilirsiniz.

Uzmanlar, suyun cep telefonunuzun bir numaralı düşmanı olduğunu söylüyor. Birçoğu, telefonunuz ıslanırsa buna veda etmelisiniz ve bir daha kuru günlerde olduğu kadar mükemmel olmayacağını söylüyor. Ama sırılsıklam telefonunuzun ömrünü ne kadar uzatırsanız kâr edersiniz. Bir gerçekle yüzleşelim. Telefonunuzu su dolu bir küvete bırakırsanız, daha önce çalıştığı gibi çalışma olasılığı çok düşüktür. Çalışsa bile içindeki nem ömrünü kısaltır.

Suya Düşen Telefon İçin Pirinç İşe Yarar mı ?

Telefon Suya Düştüğünde Pirinç İşe Yarar Mı, Telefonunuzun günlük yaşamınızda suya düşme riskinin büyük olduğunu düşünüyorsanız, telefonunuzu koruyucu bir plastik torbaya taşımak veya araç kullanırken telefonunuzun yüzeyini su geçirmez hale getirir.

Ancak bu önlemleri almadıysanız, ıslak bir telefonu hayata döndürmek için bazı pratik önlemler vardır.
Çalışma olasılıkları telefonlardan daha düşük olmasına rağmen, uzmanlar da ıslatılmış tabletler için bu ilaçları önermektedir.

 1. Telefonu Bir An Önce Sudan Çıkarın ve Kapatın
 2. Sudan çıkardıktan sonra, piliniz çıkarılabiliyorsa çok geç olmadan çıkarın. iPhone kullanıcılarının maalesef böyle bir seçeneği yok.
 3. SIM kartınızı çıkarın.
 4. Telefonunuza takılı olan harici donanımların hepsini çıkarın
 5. Kalan nemi çekmek için elektrikli süpürge kullanın
 6. Telefonu kurutmak için saç kurutma makinesi kullanmayın!
 7. Telefonunuzu pirinç dolu bir poşetin içinde kurutmayı deneyebilirsiniz.
 8. Pirinç yerine silika jeli de kullanabilirsiniz.
 9. Telefonu tamamen kuruması için güneşe koyun
 10. En az 24 saat sonra telefonunuzu inceleyin ve kuruduğundan emin olun.
 11. Hemen umutsuzluğa kapılmayın. Telefon gerçekten kuruduysa ve açılmıyorsa bataryası boş olabilir
 12. Şarj edince de açılmadıysa kötü haber geldi demektir.
 13. Bu, telefonunuzun tekrar çalıştığını görmek için teknik servise gitmekten başka seçeneğiniz olmadığı anlamına gelir. Telefon arızası konusunda yetkililere asla yalan söylemeyin. Bu tür elektronik cihazların kolayca göremediğimiz sıvı sensörleri vardır. Yani ne derseniz deyin, sıvı temasından dolayı cihazın arızalandığını anlayacaklar. Telefonu tuvalete düşürdüyseniz, havuza düşürdüyseniz, daha hızlı yardımcı olabilmeleri için havuza düşürdüğünüzü söyleyin.

İlginizi Çekebilir: iPhone Face ID Çalışmıyor Sorunu

Telefonda Pirinç Kullanımı Sizlere Tavsiyelerimiz

Bazı mağazalar sıvı temasından sonra kullanılabilecek kitler satmaktadır. Bu gibi durumlarda bu kitleri deneyebilirsiniz. Telefonunuz tuzlu suya düşerse, saf su kullanarak bir mendille temizleyin, çünkü tuz kristalleri pil bölmesine zarar verebilir.

Telefonda Pirinc Ise Yararmı

Şarj etmeden önce kuru olduğundan emin olmak önemlidir. Telefonunuzu çok uzun süre sıcak bir ortamda bırakmayın, bazı parçalar eriyebilir. Telefonun içini açmaya çalışmayın. “Ben hallederim” diyerek sökmeye çalışan çoğu insan kısa devre veya kimyasal zehirlenme ile uğraşmak zorundadır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; İçine telefon konulan pirinç yenir mı , Bataryası çıkmayan telefon suya düşerse , Suya düşen telefona mucize çözüm , Telefonu bulgura yatırmak , Telefonu pirinç yatırmak ne işe yarar , Telefonu pirince yatırmak işe yarıyor mu , Suya düşen telefon saç kurutma makinesi , Suya düşen telefon tamir fiyatı.