Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Televizyona Nasıl Bağlanır

Telefon Televizyona Nasıl Bağlanır

Telefon Televizyona Nasıl Bağlanır

Telefon Televizyona Nasıl Bağlanır, telefonda bulunan fotoğrafları, videoları ve diğer uygulamaları televizyon gibi daha büyük bir ekranda izlemek her zaman daha caziptir. Akıllı cep telefonu kullanıcıları, cep telefonunun televizyona nasıl bağlanacağını merak ediyor. İçeriğimizde kablo karmaşası yaşamadan TV’nize kolay ve uygun maliyetli bir şekilde bağlanmanın bir yolunu bulabilirsiniz.

Telefon Televizyona Nasıl Bağlanır, cep telefonunuzun ekranı sizin için çok küçükse ve izlemek istediğiniz içeriği büyük ekranda izlemek istiyorsanız, cep telefonunuzu TV’nize bağlayarak bu sorunu kolayca çözebilirsiniz. Bunu yapmak düşündüğünüzden daha da kolay, bu da video, TV şovu veya film izleme keyfinizi artıracak. Cep telefonunu birkaç farklı yöntemi olan TV’ye bağlama sürecinin ayrıntılarını sizinle paylaşacağız. Telefonu TV’ye bağlamak için yapmanız gerekenler

Smart TV’ye Sahipseniz Yapmanız Gerekenler

Öncelikle TV’nizin ve telefonunuzun aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olmalısınız. Bir sonraki işlem telefonun işletim sistemine göre değişir. İOS işletim sistemine sahip bir cep telefonunuz varsa, DLNA, ArkMC ve UpnP gibi uygulamaları indirebilirsiniz.

Telefon Televizyona Nasıl Bağlanır

Samsung markalı bir cep telefonu kullanıyorsanız, telefonunuzda AllShare uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulama aynı zamanda tabletlere ve diğer telefonlara bağlanmanızı sağlar. Telefonunuzda AllShare uygulaması yoksa Miracast uygulamasını Google Play’den indirebilirsiniz.
Android işletim sistemine sahip bir telefonunuz varsa; Miracast uygulaması telefonunuzda zaten mevcut olabilir. Bunu yapmazsanız Play Store’dan da kolayca indirebilirsiniz. Miracast ile iletişim kurarken, televizyon ve telefonun aynı odada olduğuna dikkat edilmelidir.

Smart TV’ye Sahip Değilseniz Yapmanız Gerekenler

iOS işletim sisteminiz varsa, cep telefonunuzu TV’ye yansıtmanın en kolay yolu bir Apple TV satın almak olacaktır. Apple TV, zengin içeriği nedeniyle çoğu kullanıcı tarafından sıklıkla tercih edilir. AirPlay yansıtma TV ile iPhone’unuzdan ekran yansıtma bölümüne basabilir ve geniş ekranda istediğinizi yapabilirsiniz.

Android işletim sistemine sahip bir telefonunuz varsa, telefonunuza herhangi bir yazılım yüklemeden ekranı TV’ye kolayca yansıtmanızı sağlayan Google Chromecast cihazı en çok tercih edilen yöntemdir. Bu cihazı, görüntüleri HDMI Bağlantı Noktası üzerinden aktarmanıza olanak tanıyan TV’nizin USB bağlantı noktasına takın.

İlginizi Çekebilir: Google Play Bağlantı Yok Hatası

Netflix, Spotify, Hulu gibi içerik sağlayıcı hizmetlerine bu cihaz üzerinden kolayca erişilebilir. Hızlı Ayar menüsündeki yayınla bölümüne tıklayarak, istediğiniz ekranı TV’ye kolayca yansıtabilirsiniz. Google Chrome Cast yerine kullanılan başka bir yöntem Miracast’tır. Benzer ilkelere sahip olan bu cihaz, kablosuz özelliği ile diğerinden ayrılıyor. TV’nizde bu özellik varsa, Miracast’ı kolayca kullanabilirsiniz.

Google Chrome Cast satın almak istemiyorsanız ve TV’niz Miracast desteklemiyorsa, projeksiyon kablo satın alarak yapabilirsiniz. TV’nizin desteklediği modele göre, telefonu TV’ye SlimPort HDMI dönüştürücü veya MHL adı verilen kablolarla bağlamak kolaydır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon televizyona nasıl bağlanır kablolu , telefon televizyona nasıl bağlanır vestel , telefon televizyona nasıl bağlanır arçelik , telefon televizyona nasıl bağlanır samsung , telefon televizyona nasıl bağlanır Beko , telefon televizyona nasıl bağlanır lg , telefon televizyona nasıl bağlanır usb , telefon televizyona nasıl bağlanır iphone , telefon televizyona nasıl bağlanır kablosuz , telefon televizyona nasıl bağlanır android , telefon televizyona nasıl bağlanır axen , telefon televizyona nasıl bağlanır altus , telefon televizyona nasıl bağlanır apple.