Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Usb Bağlantı Yuvası Değişimi

Telefon Usb Bağlantı Yuvası Değişimi

Telefon Usb Bağlantı Yuvası Değişimi

Telefon Usb Bağlantı Yuvası Değişimi, Akıllı telefon modellerindeki sorunlardan biri, telefonun şarj olmaması ve bu nedenle pilin dolmamasıdır. Bu sorunun nedenlerini ve çözümünü sizinle paylaşacağız. Akıllı telefonların şarj cihazı soket değişimi hakkında bilgi vermeden önce, sizin tarafınızdan çözülebilecek sorunlar nelerdir, teknisyen müdahalesini gerektiren durumlar nelerdir derhal paylaşalım.

Kullanıcılar Tarafından Çözülebilen Şarj Sorunları

Bir telefon şarj olmuyorsa, bakmanız gereken ilk şey telefon şarj cihazının veya şarj kablosunun düzgün çalışıp çalışmadığıdır. Yapmanız gereken ilk madde, şarj cihazınızın ve kablonuzun farklı bir telefon şarj edip etmediğidir veya orijinal bir android şarj cihazı bularak cihazınızın şarj olup olmadığını kontrol edin. Bunu yaparak, sorunun kaynağının şarj cihazınız olup olmadığını anlayabilirsiniz. İnanmak zor gelebilir, ancak istatistiklerimiz, şarj soketi değişikliği ile teknik servisimize gelen her 20 kullanıcıdan birinin şarj cihazı veya şarj cihazı kablosu olduğunu göstermektedir.Sizin tarafınızdan çözülebilecek ikinci sorun şudur.

 Telefon Usb Bağlantı Yuvası Değişimi

Şarj soketinin içi zamanla pamuk, toz, kir ve benzeri parçacıklarla dolabiliyor. Böyle bir durumda, şarj cihazının ucu ile şarj cihazı soketinin dişlileri birbirine değmez. Bu durumda, telefon şarj olmaz. Çok sert bastığınızda, anında şarj görürsünüz, ancak elinizi çektiğinizde şarj olmaz. Böyle bir durumda, herhangi bir parçanın şarj soketine aydınlatılarak temizlenmesi tavsiye edilir.

USB Bağlantı Yuvası Değişimi ve Onarımı

Telefon Usb Bağlantı Yuvası Değişimi, Cihazınızı taktığınızda şarj veya senkronizasyon yapmıyor mu? USB bağlantı noktasının sık kullanımı bu sorunlara neden olabilir. USB bağlantı noktasının düzgün çalışmasını sağlayan dahili bileşenlerin yerinden çıkarılması kolaydır. Ek olarak, yoğuşma bağlantı istasyonuna sızabilir ve cihazınızda erozyona ve hasara neden olabilir. Cep Hastanesi olarak bizler bu onarımda size yardımcı oluyoruz. Bununla birlikte, bizden profesyonel onarımlar almadan önce birkaç ön kontrol kontrolünü de yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Telefon Çekmiyor Sorunu ve Şebeke Arızası

Teknisyen Müdahalesi Gerektiren Durumlar

Yukarıdaki iki çözüm yolunu deneyebilirsiniz, ancak telefonunuz hala şarj olmuyorsa, tek çözüm teknisyen müdahalesidir. Şarj soketinin değiştirilmesi, peki teknisyen müdahalesi gerektiren koşullar nelerdir ?

  1. Sıvı ve nem temasından sonra şarj soketinin oksidasyonu
  2. Aşırı kuvvet nedeniyle şarj soketi dişlilerinin arızalanması
  3. Telefonun pilini yalnızca yukarı ve aşağı ve sola basıldığında şarj etmek
  4. Şarj soketinin içe doğru çökmesi
  5. Kısa devreler yaşandıktan sonra şarj soketi yanması
  6. Şarj soketi kırık, çatlamış, telefonun altından gelen darbelerden sonra hasar görmüş

Hemen Cep Hastanesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Telefon Usb Bağlantı Yuvası Değişimi.