Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Yavaş Şarj Oluyor

Telefon Yavaş Şarj Oluyor

Telefon Yavaş Şarj Oluyor

Telefon Yavaş Şarj Oluyor, akıllı telefonların ve tabletlerin pil ömrü ve şarj süreleri, bu mobil cihazlarla ilgili en sık şikayet edilen konulardır. Standart bir akıllı telefonun şarj edilmesi (kullanıma bağlı olarak) yaklaşık 1 gündür. Her gün akıllı telefonunuzu şarj etmek lazım. Kablosuz şarj çözümleri henüz yaygın ve etkili değildir, bu nedenle klasik şarj yöntemi telefonunuzu güç adaptörü ile duvara bağlamaktır.

Ancak bunu yaparken, akıllı telefon kullanıcıları farklı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Yavaş şarj sorunu bu sorunlardan biridir. Bu yazıda, telefonunuzun yavaş şarj edilmesine neden olan faktörler hakkında konuşacağız ve şarj sorunu için nasıl bir çözüm üretileceği hakkında konuşacağız. “Telefon yavaş şarj oluyor” diyorsanız, aşağıdaki nedenlere ve çözümlere bir göz atmanızı öneririz:

Android Güç Tasarruf Modu

Bazı cihazlar, temel telefon ihtiyaçları hariç, herhangi bir sistem uygulamasının ultra güç tasarrufu modunda kullanılmasına izin vermez. Bu durumda, olası bir hatalı geçiş sırasında ekipmanın sınırlamaları bazen şarj girişindeki gücün azalmasına neden olur. Şarj cihazı takıldığında şarj cihazının yavaşça şarj olduğundan şikayet edebilirsiniz.

Hızlı Şarj Etmek İçin En Uygun Koşullar

  • Telefonun kapalı konumdayken şarj edilmesi bir yerden şarj olurken diğer yerden şarj tüketimi dolayısıyla oluşan kararsızlığı ortadan kaldırarak stabil bir şekilde çalışmasını sağlıyor.
  • Uçak modu, tasarruf modu, ultra tasarruf modu gibi özel modlardan çıkış yapılarak şarj edilmesi daha sağlıklıdır.
  • Telefonla konuşurken şarj edilmesi hem telefonun patlamasına hem de şarj işleminin telefonda stabil çalışmayı engellemesine neden olur.
  • Bluetooth bağlantısı varken şarj yapılması şarj süresinin uzamasına neden olur. Özellikle bluetooth ile şarkı dinleme cihazlarının kullanılması hızlı şarj tüketimi yapacağından dolayı uzun süreli beklemeniz gerekebilir.

İlginizi Çekebilir: iPad Şarj Etmiyor Hatası

Tüm çabalara rağmen, hala yavaş bir şarj probleminiz varsa, aynı soruna sahip olup olmadığınızı kontrol etmek için farklı bir kablo ve soket kullanmanızı öneririz.

Bataryadan Kaynaklanan Problem Olabilir

Telefonunuz yavaş şarj oluyor ve kabloyla ilgili bir sorun yoksa, pilinizle ilgili bir sorun yaşayabilirsiniz. Bazen pil üretim sürecinin sonunda ortaya çıkan kronik bir sorun daha sonra gerçekleştirilebilir. Bu nedenle, satın aldığınız pil aslında sorunlu bir parçası olabilir. Pilinizin bu tür bir kronik problemi olup olmadığını öğrenmek için önce bir soruşturma yürütmenizi öneririz. Böyle bir sorun varsa, pilin değiştirilmesi için satın alma yerinizle iletişime geçebilirsiniz.

Şişen Batarya
Şişen Batarya

Telefonunuzun pilinin belirli bir ömrü vardır. Karşılaşabileceğiniz yavaş şarj sorunu, telefonunuzun pilinin sona ermesinden kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda, telefonunuzun pilini değiştirmek için bir çözüm yoktur. Çıkarılabilir bir bataryaya sahip bir telefon kullanıyorsanız, telefonunuz için daha uygun fiyatlı alternatif markalar için orijinal olmayan seçenekler bulabilirsiniz. Ancak, bu orijinal olmayan pillerin orijinal piliniz kadar verimli çalışması mümkün olmayabilir. Cep Hastanesinde %100 Orjinal batarya değişimler içi bizlerle İLETİŞİME geçiniz.

Şarj Soketi Problemi

Akıllı telefonunuzun veya tabletinizin USB portlarını zamanla aşındırabilir ve farklı koşullara maruz kalabilirler. Sıcak, soğuk, nem, pas, toz, kir USB portu şarj önleyebilir.

Telefonunuzu cebinizde veya çantanızda taşıyorsanız, telefonun USB portunu düzenli aralıklarla temizleyin. Sıvıları kullanmayın, muhafazanın içindeki parçalara zarar vermeyin ve İşlemi hassasiyetle gerçekleştirin.

Bir madde telefonunuzun şarj yuvasının içine girdiğinde ve içine bastırdığında, içindeki pimler hasar görebilir. Buna ek olarak, nem ve ter cebinizde koşulları gibi zaman neden olabilir bu yuvası pas. Bu gibi durumlarda, cihazınızı teknik bir servise göndermek en iyisidir. Şarj

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefonum yavaş şarj oluyor a7 , telefon aşırı yavaş şarj oluyor , telefon açıkken yavaş şarj oluyor , asus telefonum yavaş şarj oluyor , telefon bazen yavaş şarj oluyor , telefon bataryası yavaş şarj oluyor , telefon bilgisayardan yavaş şarj oluyor
telefon çok yavaş şarj oluyor , cep telefonu yavaş şarj oluyor , samsung cep telefonu yavaş şarj oluyor.