Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefon Yazılım Güncellemesi

Telefon Yazılım Güncellemesi

Telefon Yazılım Güncellemesi

Telefon Yazılım Güncellemesi Nedir ? Bilgisayarınızı yada akıllı telefonunuzu her zamanki benzer biçimde sorunsuzca kullandığınızda güncelleme ikazlarını anlamlandıramayanlardan biri misiniz? Her şey düzgüsel görünmüş olduğunde niçin güncellemeyi denemeliyim? Güncelleme esnasında beklemek istemeyebilirsiniz. Sadece, daha sonraki bir zamanda rahatsız olmak istemiyorsanız, yazılım güncelleştirmeleri için ihtarları düşünmelisiniz.

Kullandığınız yazılımın geliştiricileri, yazılımı kullanıma sunduktan sonra bırakmazlar. Telefonunuzda oynadığınız en bayağı oyundan, bilgisayarınızı çalıştıran işletim sistemlerine kadar, tüm yazılımlar sürekli gelişim ve değişim içindedir.

Geliştiriciler, yazılıma yeni özellikler eklemek, olası güvenlik tehditlerine karşı harekete geçmek yada hataları gidermek için güncellemeler yayınlıyorlar. Bu yüzden, bu güncelleme uyarılarının sürekli olarak görüntülenmesinin bir nedeni vardır. Ayrıca yazılımı sizin için daha iyi ve daha güvenli hale getirir.

Telefon Yazılım Güncellemesi İle Beraber Gelen Yenilikler

Tüm güncellemeler hücumlardan korumak yada mevcut hataları kapatmak için serbest bırakılır. Birçok güncelleme yazılıma yeni ve kullanışlı özellikler ekler. Geliştiriciler kendi kafasında kullanıcı ve fikirlerden geribildirim birleştirerek büyük ölçekli güncellemeler yayınlayabilirsiniz. Bu, kullanıcılara daha yeni işlevler ve özellikler sunar.

Telefon Yazılım Güncellemesi Ile Gelen Özellikler

Bu tür güncelleştirmelerin örnekleri içinde Android Q yeni piyasaya çıkan 5G güncelleştirmesi bulunmaktadır. Kullanıcı trendlerini ve gereksinimlerini inceleyen Microsoft, bu güncelleme ile Windows 10’a yeni işlevsellik ve özellikler ekledi. Bu güncelleştirmenin kullanıcıları bu yeni ve kullanışlı işlevleri kullanmaya başladı.

Genel olarak, yazılım güncellemelerinin kullanıcıya sunmuş olduğu birçok avantaj vardır. Tavsiyemiz güncelleme ikazlarına kızmak ve güncellemelerinizi zamanında yapmak değildir. Otomatik güncelleme ayarlarınızı kapatmayın. Kimse eski bir yazılıma nasıl sonuçlanacağını bilmiyor. Güncelle ve rahat uyu.

İlginizi Çekebilir: Huawei Hongmeng OS Nedir

Adroid Telefonlarda Nasıl Yazılım Güncellenir ?

Hangi Android Sürüme Sahip Olduğunuzu Öğrenin

 1. Ayarlar uygulamasında aletinizin Ayarlar Ayarlar Uygulaması uygulamasını açın.
 2. Alta yakın yerde bulunan Sistem Ardından Gelişmiş Ardından Sistem güncellemesi‘ne dokunun. “Gelişmiş” seçeneğini görmüyorsanız Telefon hakkında‘ya dokununuz.
 3. Orada “Android sürümü” ve “Güvenlik yama seviyesi” bilgilerini göreceksiniz.

Yazılım Güncelleme

Kolayca Android OS telefon güncelleyebilirsiniz. Android destekli aletinizden ve aletinizdan yeni piyasaya sürülen uygulamalarla uyum içinde çalışmak için daha iyi performans elde etmek için işletim sisteminizi güncel tutmalısınız.

Bu bununla beraber güvenliğinizde önemli bir konudur. Bunun sebebi, her güncelleştirmenin kullanmakta olduğunuz işletim sisteminin güvenlik açıklarını kapsayacak şekilde tasarlanmasıdır. Android sürümü güncelleme iyi mi yapılır adım adım açıklayacağız.

Android işletim sisteminizi güncellemek için Ana Menü düğmesine basmanız ve telefonumuzun Ayarlar bölümüne giriş yapmanız gerekir. Bu menünün alt kısmında, ortalama telefon menüsüne girersiniz.

Daha sonra güncelleme seçeneği vardır, Eğer bir internet paketi satın almadıysanız, güncelleme seçeneğinin altında yalnız Wi-Fi seçeneği vardır. Sadece Wi-Fi’yi kontrol edin ve Güncelle‘yi tıklayın. Bunu denetim ettikten sonrasında, bizim telefon kendi sunucudan güncellemeleri kontrol edecektir.

Cihazınız için bir güncelleme seçeneği varsa, telefonunuz otomatikman güncellenir. Aletiniz Android işletim sisteminin en son sürümünü desteklemiyorsa, telefonunuz yok güncelleme mevcut değil diyerek bir uyarı görüntüler.

İOS Yazılım Güncelleme

Kablosuz Olarak Güncelleme

Bir güncelleştirmenin kullanılabilir bulunduğunu bildiren bir mesaj alırsanız, şimdi Yükle öğesine dokunun. Aşağıdaki adımları da takip edebilirsiniz:

 1. Telefonunuza Güç Kaynağı Takın Ve Wi-fi açınız.
 2. Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleştirmesi’ne Dokunun.
 3. Ios Güncelleme
 4. İndirmek için dokunun ve Yükleyin. İos’un güncellemek için daha çok alana ihtiyacı bulunduğunu ve bazı uygulamaları geçici olarak kaldırmanızı isteyen bir bildiri görüntülenirse, devam et veya iptal et öğesine dokunun. IOS daha sonrasında kaldırılan uygulamaları tekrar yükler. Vazgeç dokunun, sonrasında ne yapacağını öğrenmek.
 5. Şimdi güncellemek için Yükle öğesine dokunun. Alternatif olarak, daha sonrasında dokunabilir ve bu gece Yükle seçeneğini seçebilir veya daha sonra bana Hatırlatabilirsiniz. Gece Yükle öğesine dokunursanız, yatmadan önce iOS aletinizi bir güç kaynağına takmanız yeterlidir. Cihazınız geceleri otomatik olarak güncellenir.
 6. İstenirse, şifrenizi girin.

iTunes İle Güncelleme ?

Telefon Yazılım Güncellemesi, İOS cihazınızda kablosuz olarak güncellenemiyorsanız, güvendiğiniz bir bilgisayarda iTunes kullanarak güncellemeyi tamamlayabilirsiniz. Bilgisayarınız güncellemek için iOS aygıtındaki kişisel erişim noktasını kullanıyorsa, güncelleme işleminden önce bilgisayarınızı farklı bir Wi-Fi yada Ethernet ağına bağlayın.

 • iTunes’un son olarak sürümünü bilgisayarınıza yükleyin.
 • Cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın.
 • Itunes’u açın ve aletinizi seçin.
 • Özet ‘i tıklatın ve sonra güncelleştirmeleri Denetle’ yi tıklatın.
 • İndir ve Güncelle’yi tıklayın.
 • İstenirse, şifrenizi girin.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; Telefon Yazılım Güncellemesi, samsung yazılım güncelleme programı, yazılım güncellemesi telefonu sıfırlar mı, yazılım güncellemesi j7, samsung tv yazılım güncelleme, yazılım güncellemesi yapılmazsa ne olur, yazılım güncellemesi j7 prime, samsung yazılım indir, yazılım güncellemesi nasıl iptal edilir