Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefon Yüzde 100 Şarj Olmuyor Sorunu

Telefon Yüzde 100 Şarj Olmuyor Sorunu

Telefon Yüzde 100 Şarj Olmuyor Sorunu

Telefon Yüzde 100 Şarj Olmuyor Sorunu Çözümü, özellikle Samsung, iPhone, Casper, LG, Huawei, Xiaomi telefonlarında, pilin uzun süreli kullanımından sonra çok yaygın bir sorundur. Kullandığınız süre boyunca pilinizin ömrünü uzatmak ve yüksek verimlilik elde etmek için önceki düzenli bir şekilde şarj etmeniz gerekir.

Şimdi asıl konumuza dönelim. Pilinizin tam olarak şarj olmasının birçok nedeni olabilir. Sorunlarla karşılaştığımızda, ilk yapmamız gereken pili kalibre etmektir. Uzun süre kalibre edilmemiş piller, 0 ile 100 arasındaki şarj değerini anlayamaz, örneğin% 80’e ulaştığında, pilin tamamen şarj olduğunu gösterebilir.

Batarya %100 Şarj Olmuyor Çözüm Yöntemleri

Bu yazıda tam olarak şarj edilmeyen android telefon sorununun çözümünü açıklayacağız.

Sorunun aşağıdaki sorunlardan kaynaklandığını düşünmüyorsanız, bu sorun ilk önce aşağıda listelenen nedenlere bakmanın birçok nedeni olabilir. Aşağıdaki makalede verilen çözümü uygulayabilirsiniz.

 1. Telefon yeteri süre şarj olmayabilir
 2. Telefonunuzun pil ömrü bitmiş olabilir
 3. Şarj aksesuarlarınız orijinal olmayabilir
 4. Şarj kablosunda, adaptöründe, USB portunda veya telefonunuzun şarj soketinde problem olabilir
 5. Bataryanız orijinal olmayabilir
 6. Telefonunuzu şarjdayken kullanıyorsanız bu problemi yaşayabilirsiniz
 7. Arka planda çalışan herhangi bir uygulama olup olmadığını kontrol edin
 8. Son zamanlarda root yapmış veya ROM yüklemiş olabilirsiniz bazı ROM dosyalarının fazla şarj yediği bilinmekte
 9. Eğer telefonunuza ROM kurduysanız ROM ayarlarından kaynaklı bir durum olabilir
 10. Telefonunuzun kernelini değiştirdiyseniz bundan kaynaklı bir sorun da olabilir.

Eğer probleminizin yukarıda sıraladığımız tüm bu sorunlardan kaynaklı olmadığını düşünüyorsanız aşağıda vereceğimiz çözümü deneyebilirsiniz.

Cep Telefonu Şarjı Yüzde Yüz Olmuyor Sorunu Çözümü

 • Telefonunuzun bataryasını tamamen bitirin. Telefon kapandıktan sonra birkaç kez telefonu açmaya çalışın. Bu sayede bataryayı sonuna kadar bitirmiş olacağız.
 • Telefonunuzu kapalı olarak şarja takın ve şarj süresi boyunca kapalı olduğundan emin olun.
 • Cihaz tamamen dolduktan sonra şarjdan çıkardıktan sonra telefonunuzu açın.
 • Bu işlemle bataryamızı kalibre etmiş olacağız.

Yukarıdaki kalibrasyondan sonra, cihazınızın şarj süresinin arttığını ve pil bilgilerinin yazılıma doğru şekilde aktarıldığını göreceksiniz. Tabii ki, bu işlemler herhangi bir arızası olmayan cihazlar için geçerlidir. Pil ile ilgili hataların çoğu yazılım olduğundan, bu işlemle çözülecektir. 2. bir kalibrasyon yöntemi olarak aşağıdakileri yapabilirsiniz.

 • Telefonumuzu açık bir şekilde şarja takarak tamamen dolmasını sağlıyoruz. Tamamen dolduktan sonra cihazımızı şarjdan cıkarıyoruz.
 • Cihazımızı kapatarak tekrar şarja takıyoruz ve şarj dolu sinyalini görene kadar bekliyoruz ve cihazımızı şarjdan çıkararak açıyoruz.
 • Cihaz açıldıktan sonra tekrar telefonu kapatıp 1 dk bekleyip tekrar şarja takıyoruz. Cihaz kapalıyken tekrar dolana kadar bekliyoruz. Cihaz tamamen doldu sinyalini gördükten sonra telefonumuzu açıyoruz.
 • İşlem tamamlandı.

Özellikle iPhone telefonlarda 2. yöntem kalibrasyonu daha etkilidir.

İlginizi Çekebilir: Telefon Hangi Parçalardan Oluşur

Pilinizin tamamen bitip bitmediğini bilmenin en iyi yolu yukarıdaki prosedürleri uygulamaktır. Pili kalibre ettikten sonra, sorun muhtemelen çözülecektir. Telefonunuz hala % 100 dolu şarj olmuyorsa, piliniz tamamen bitmiş olabilir. Bu durumda, pilinizi değiştirmeniz gerekecektir.

Pilinizi değiştirirken daima orijinal pilleri seçin. Cep Hastanesi Teknik Servisimizde orjinal ve garantili piller takmaktayız. Eğer sizinde pilinizin ömrü doldu ise Teknik Servsimizde pilinizi değiştirebilirsiniz.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Samsung Telefonum 80 den sonra şarj olmuyor , Telefon 100 de 100 şarj olmuyor , Telefon şarj oluyor ama dolmuyor , Telefonum belli bir yerden sonra şarj olmuyor , Tabletim 80 den sonra şarj olmuyor , Telefon sabaha kadar şarj olmuyor , Tablet 100 şarj olmuyor , iphone 80’den sonra şarj olmuyor.