Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefona Dosya İndirme Problemi Çözümü

Telefona Dosya İndirme Problemi Çözümü

Telefona Dosya İndirme Problemi Çözümü

Telefona Dosya İndirme Problemi Çözümü , Android işletim sistemini kullanan akıllı telefonlar ve tabletler neredeyse her işi görmemize yardımcı oluyor. Bazen Android cihazımızda internete göz atarız, bazen haritaya bakarak yolumuzu buluruz, bazen boş zamanlarımızı oyun oynayarak eğlenceli hale getiririz.

Tüm bu işlere ek olarak, Android cihazımızda PDF belgelerine, e-posta eklerine bakabilir, şarkı dinleyebilir veya video izleyebiliriz. Son işlemleri gerçekleştirmek için İnternet üzerinden dosya indirmemiz gerekiyor. Ancak bazen, her teknolojik cihazda olduğu gibi, Android cihazımızda farklı sorunlarla karşılaşırız.

Telefonda Dosya İndirme Hatası

Bu sorunlardan biri, Telefona Dosya İndirme Problemi Çözümü , bir çoğumuzun başını ağrıtmakta. Telefonumuzu veya tabletimizi genel olarak devre dışı bıraktığımızda bazen bu Android Dosya İndirme Hatasıyla karşılaşıldı. Ancak, bir donanım hatası yerine bir yazılım hatasıyla karşılaşırsak, çözüm için Cep Hastanesi Teknik Servise gitmemiz gerekmeyebilir. Bu yazıda, yazılım nedeniyle Android indirme sorunuyla nasıl başa çıkabileceğinizi açıklayacağız.

Android dosya indirme probleminin çözümü için ilk olarak Android cihazınızın AYARLAR bölümüne girin. Ayarlar menüsü altından “Uygulamalar” bölümünün üzerine dokunun:

Indirme Sorunu

Uygulamalar menüsü açılınca sağ üst köşede bulunun Uc Nokta  üç noktaya tıklayın. Ardından ” Sistem Uygulamalarını Göster ” seçeneğine tıklayın.

Android Dosya Indirme Problemi 2

” Sistem Uygulamalarını Göster ” tıkladıktan sonra telefon sistemindeki yüklü olan bütün uygulamalar listelenecektir. Bu uygulamalar arasından ” İndirme Yöneticisi ” bulun ve üzerine dokunun. Ardından Depolama ” kısmına tıklayın. Açılan pencerede “Önbelleği temizle” seçeneğinin üzerine dokunun.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi Cevapsız Çağrılar Görünmüyor

Indirme Sorunu

 

Son olarak telefonunuzu yeniden başlatın. Dosya indirme probleminiz büyük ihtimal çözülecektir. Umarız yazımız işinize yaramıştır, bir sonraki yazımızda görüşmek üzere hoşça kalın.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;  Wetransfer dosya indirme sorunu , Başarısız indirme hatası , Android dosya İndirme başarısız , Xiaomi dosya İndirme sorunu , PDF indirilemedi hatası , Windows 10 dosya indirme sorunu , Telefon sürekli dosya indiriyor , PDF indirme hatası

Telefonda Tarayıcılarda Dosya İndirme Sorunu

Google Play farklı bir indirme yöntemi kullanıyorsanız, internet sitelerinden oyun veya uygulama indirirken bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunlardan biri indirme sorunudur. Bu yüzden indirdiğiniz dosyalar PHP dosyaları olarak gelir. bilirsiniz, android uygulamalarının ve oyunlarının uzantıları Apk dosyalarıdır. Onlara böyle bir durumdan kurtulmak için neler yapılabileceğini göstereceğiz.

  • indirilen dosyalar çalışmıyorsa, yani önce apk dosyalarını cihaza yüklemek için izin vermelisiniz. Bu yüzden Google, işletim sisteminin Play dışındaki indirme işlemlerine izin vermez. Bu işlem için etkinleştirmek gerekir. “Ayarlar> Güvenlik” altındaki Bilinmeyen Kaynaklar seçeneğini seçin.
  • Farklı bir tarayıcı kullanmak sorunu çözebilir. Android işletim sistemine gelen tarayıcılarda indirmeye izin vermeyebilir. Bu yüzden farklı bir tarayıcı kullanmalısınız. Öneride Dolphin Browser veya Mozilla Firefox tarayıcılarını kullanmanızı tavsiye edebiliriz.