Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefona Nasıl Format Atılır

Telefona Nasıl Format Atılır

Telefona Nasıl Format Atılır

Telefona Nasıl Format Atılır ,Belki de on yıl önce hayal edilen akıllı telefonlar artık hayatın vazgeçilmez bir parçası haline geldi.

Akıllı telefon sahipleri, müzik dinlemek, fotoğraf çekmek, internette sörf yapmak için telefonunuzdan mobil ödeme ile alışveriş yapmak artık birçok şeyle ilgileniyor. Faturayı ödemek için daha fazla kuyruk yok. Mobil kullanıcılar tüm faturalarını ve diğer ödemeleri koltuklarından günde 24 saat ödeyebilirler.

Tüm bunlardan dolayı, akıllı telefonların her zaman işlevsel ve sorunsuz olması çok önemlidir. Bu nedenle, ağır ve sorunlu olan telefonunuzu biçimlendirmeniz gerekebilir.

Ancak, her kullanıcı nasıl biçimlendirileceğini bilmiyor. Bu nedenle, bu yazıda Android cihazlarda nasıl biçimlendirileceğini anlatacağız.

Telefona Nasıl Format Atılır Samsung ?

Android işletim sistemi, akıllı telefon işletim sistemleri, bazen en karmaşık sistem olabilir. Özellikle, birçok kullanıcı telefondaki verileri silmek için dosyaları nasıl biçimlendireceğini bilmiyor.

Samsung telefonları birçok rakip markadan daha gelişmiş özellikler sunuyor. Böylece Samsung telefonları sabit format olarak biçimlendirilebilir, bu da fabrika varsayılan ayarlarına sıfırlamadan çok daha ayrıntılı bir temizleme sağlar.

Samsung Format Atma

Hard format, başka bir deyişle, sabit biçimlendirme, bir telefondaki tüm verileri temizlemek için yapılabilir. Telefonunuzun basit yazılım hataları varsa, bunları çözmek için uygulanabilir. Peki, Samsung telefonlarının sabit format özelliğini nasıl kullanıyorsunuz?

Akıllı telefon modeliniz Galaxy S6, Galaxy Grand 2 veya Galaxy Note 3 olsun, sert formatı tüm Samsung telefonlarına uygulayabilirsiniz. Bu yazıda, samsung telefon kullanıcıları için normal Yumuşak format ve hard reset işlemlerinin nasıl yapıldığını ayrıntılı olarak açıklıyoruz.

İlginizi Çekebilir: Huawei Ekran Güncel Fiyat Listesi

Android Cihaza Format Atma

Android, telefonda çalışan birçok teknoloji şirketi tarafından kullanılan işletim sistemlerinden biridir. Bu telefon severler için Android işletim sistemi çekici hale açık kaynak ve kullanımı kolaydır.

Akıllı telefonların belleği dolduğunda, donma, daralma ve kapatma gibi sorunlara neden olur. Bu nedenle, teknoloji uzmanlarına göre, telefonunuzu belirli aralıklarla biçimlendirmeniz gerekir. Nasıl Android Telefonlar biçimlendirmek için?

 1. Telefonunuzu açtından sonra ayarlara girin
 2. Sıfırla’ya tıklayın.
 3. Fabrika verilerine sıfırlaya dokunun. Ve telefonu sıfırla’ya basın.

NOT: Menü yolları isimleri markadan markaya farklılık gösterebilir.

Format işlemini gerçekleştirmeden önce telefonunuzu yedekleyin. Format, telefonunuzdaki her belgeyi sileceğinden ve telefonunuzun belleğini tamamen boşaltacağından.

Menü üzerinden format atmak çok basit işlemdir. Yapmanız gereken aşağıdaki maddeleri uygulamak.

Format Kodu İle Format Atma

Android cihazınızın arama ekranına gelerek “*2767*3855#” numarasını yazıp, arama tuşuna basarak telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz. Genelde tercih edilen yöntem budur.

Telefonun Tuşları İle Format Atma

Bu yöntem genellikle telefonunuz sistemsel bir sorun yüzünden açılmadığı durumlarda format atmak için kullanılır. Aşağıdaki linke tıklayarak Telefonun Tuşları İle Format Atma kısmına ulaşıp detaylıca okuyabilirsiniz.

Samsung Hard Format Nasıl Yapılır?

Samsung telefonunuzda ciddi bir sorun olduğunu düşünüyorsanız ve bu sorun sabit formatla çözülecekse, uygulamaları, uygulama verilerini, telefon belleğindeki tüm kişisel veya kişisel olmayan verileri sabit formatla silebilirsiniz.

Samsung telefonunuza sabit format yapmak için önce kapatın. Telefonu kapattıktan yaklaşık 10 saniye sonra, güç, ev ve ses açma tuşlarını aynı anda yaklaşık 20 saniye basılı tutun. Bunu yaptıktan sonra, sabit format yapabileceğiniz kurtarma ekranını açacaksınız. Kurtarma ekranına ulaştıktan sonra, Ses yukarı ve aşağı tuşlarıyla veri fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini vurgulayın ve güç düğmesiyle bu seçeneği seçin.

Samsung Telefonu Nasıl Sıfırlarım

Ardından, görüntülenen sayfada, ses yükseltme tuşlarını Evet olarak vurgulayın ve güç düğmesiyle seçin. Ardından, önbellek bölümünü sil seçeneği için aynı prosedürü izleyin.

Son olarak, telefonunuzu başlatmak için seçeneği ile şimdi sistemi yeniden başlatın. Bu işlemleri yaptıktan sonra, telefonunuz ilk gün gibi olacak. Bu, içinde herhangi bir kişisel veri, uygulama veya başka veri bulamayacağınız anlamına gelir.

Biçimlendirmeyi bilmiyorsanız, yanlış uygulama veya kullanım sonucunda telefonunuzda istenmeyen sorunlara neden olabilirsiniz. Eğer telefonunuzda herhangi bir sorun durumunda huzur Emanet edebilir bir hizmet gerekiyorsa, bu Cep Hastanesi ile karşılamak için doğru zamandır.

Cep Hastanesi, bir akıllı telefon tamir servisi, pratik ve hızlı yöntemlerle akıllı telefonlarda meydana gelen birçok sorunları giderir. Cep telefonu onarımı, iPhone onarımı, Samsung cep telefonu onarımı için güvenilir ve pratik bir hizmet arıyorsanız, sizi bekleyen akıllı telefonların her markasının onarımı yapan Cep Hastanesi.

Telefona Format Atınca Bilgilerim Silinir mi ?

Android tablet yada telefona format atınca cihaz fabrika ayarlarına döneceğinden;

 • Google hesap bilgileriniz,
 • Sistem ve uygulama verileri ve ayarlarınız,
 • İndirilen uygulamalarınız,
 • Kişi listeniz,
 • Eğer fotoğraf ve videolarını dahili bellekte ise bunların tümü,
 • Mesajlar kısmında ki mesajlarınız silinir.

Telefona format atınca Whatsapp silinir mi? Evet silinir. Ama Whatsapp hesabınız silinmediği için uygulamayı tekrar yüklediğinizde verileriniz geri gelir.

Telefona format atınca geçmiş silinir mi? Evet silinir. Formatla beraber tüm tarayıcı bilgileriniz (şifreler, favori siteler vs) silinir.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; Telefona Nasıl Format Atılır , telefona nasıl format atılır general mobile, telefona format atma programı, telefona format atma kodu, telefona format atma programı indir gezginler, açılmayan telefona format atmak, samsung format atma j7, telefona format nasıl atılır lg,  bilgisayardan telefona format atma