Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonda Çıkan Reklamlar Nasıl Engellenir

Telefonda Çıkan Reklamlar Nasıl Engellenir

Telefonda Çıkan Reklamlar Nasıl Engellenir

Telefonda Çıkan Reklamlar Nasıl Engellenir Akıllı telefonlarda kullanılan işletim sistemleri oldukça geniş bir kitleye hitap ettiğinden, kötü amaçlı yazılım ve virüs tarzı yazılımların bu sistemleri hedeflemesi yaygınlaşmıştır.

Özellikle, kullanıcılardan ular sürekli reklam şeklinde telefonda birçok soru alıyoruz. Bugün, Android ve ios işletim sistemlerinin hedefindeki en zararlı virüsler mevcuttur. Telefonlarımız; bankacılık işlemleri, kişisel veriler, resimler, kişisel hesaplar, sosyal medya hesapları gibi birçok cihaz barındırıyoruz.

Geçmişte bu verileri bilgisayarlarımızda saklardık, ancak bu veriler artık daha hızlı ulaşmak için telefonlarda saklanır. Telefonlarımız; bankacılık işlemleri, kişisel veriler, resimler, kişisel hesaplar, sosyal medya hesapları gibi birçok cihaz barındırıyoruz. Geçmişte bu verileri bilgisayarlarımızda saklardık, ancak bu veriler artık daha hızlı ulaşmak için telefonlarda saklanır. Durum böyle olduğunda, telefonumuzun güvenliği oldukça önemli hale geliyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone WhatsApp Yedekleme Tamamlanamadı

Telefon enfekte olduğunda bunun birçok işareti olabilir. Önceki makalelerimizde sizinle çok fazla bilgi paylaştık. Bugün “Android ve iOS reklam virüsleri ” dir. Ticari kar amacıyla yazılmış olan bu virüsler, ekranınızdaki reklamları kaldırarak, arama sonuçlarını manipüle ederek veya ana sayfanıza yerleştirerek istemediğiniz reklamları sürekli olarak görüntülemenizi sağlar. Telefon ekranımda habersiz reklamlar diyorsanız, aşağıdaki alternatif çözümleri deneyin.

Telefondaki Reklam Nasıl Temizlenir ?

Öncelikle uygulama yöneticisine girerek , kaynağını bilmediğiniz uygulamaları kaldırınız.Bu tarz malware’lerden kurtulmanın en basit ve etkili yolu tarayıcı önbelleğini temizlemektedir.
“Ayarlar “, ” Uygulamalar “, ” Uygulamaları Yönet “menüsüne giriş yaparak Tüm uygulamaları listeleyiniz.“İnternet” uygulamasına giriş yapınız. Arama yaparak uygulamayı bulabilirsiniz.

Bazı telefon modellerine göre menü isimlerinde değişiklik olabilir fakat genellikle “Verileri Temizle” veya “Clear Cache” seçeneklerini görebilirsiniz.. Ekranda çıkan uyarıları onaylayarak telefonunuzu yeniden başlatın ve internet kullanımınızı tekrar deneyin.

Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Bu işlemleri yapmanıza rağmen hala virüs’ü telefonunuzdan temizleyemiyorsanız son çaremiz “Telefonu fabrika ayarlarına” döndürmek olacaktır. İşlemi yapmadan önce yedeklerinizi almayı unutmayın.

Android telefonlarda : Ayarlar / Yedekle ve Sıfırla / Fabrika verilerine sıfırla.

iPhone telefonlarda: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve daha sonra Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil seçeneğine dokunun.

Telefonunuzu Zararlılardan Temizledikten Sonra Dikkat

  1. Telefonunuzu temizledikten sonra kesinlikle kaynağı belirsiz uygulamalar kurmayın.
  2. Telefonunuzla internette gezerken her linke tıklayıp ilerlemeyin.
  3. Telefonunuza kuracağınız uygulamaların ne tür izinler istediğine dikkat edin özellikle yeni çıkmış uygulamaların sizden talep ettiği izinlere dikkat edin.
  4. Jeilbreak ve Android Apk tarzı işletim sistemi kırılmış cihazınız var ise kesinlikle bankacılık işlemlerini cihazınızdan yapmayın.
  5. Cihazınıza gelen güncelleme ve yamaları kontrol ederek kurulumunu yapın.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; Telefonda Çıkan Reklamlar Nasıl Engellenir telefonda reklam virüsü, android telefonda reklam engelleme rootsuz, cep telefonu reklam virüsü nasıl temizlenir, samsung reklam engelleme, telefondaki reklamlar nasıl kaldırılır, istenmeyen reklamları engellemek, telefonda sürekli reklam çıkması, cep telefonunda reklamlar nasıl engellenir.