Telefonda İmei Nasıl Öğrenilir
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

Telefonda İmei Nasıl Öğrenilir

Telefonda İmei Nasıl Öğrenilir; Cep telefonunun IMEI numarası bu cihazın özel bir kimliğidir. İki cihaz aynı IMEI numarasına sahip olamaz, bu sebeple bu numaralar kaybolan veya çalınan telefonların kolayca izlenmesini sağlar. Telefonunuzun IMEI numarasını, cihaza bağlı şekilde farklı şekillerde öğrenebilir ve kaydedebilirsiniz.

Telefonda İmei Nasıl Öğrenilir; Orijinal ürünlerin kopyalarını satan bir çok satıcı olduğundan, şu günlerde orijinal cihazları tanımak çok zordur. Cihazın satın almaya değer olup olmadığını belirlemek için ipuçları da vardır.

Bu kontrolü IMEI numarasıyla yapmanın yollarından biri. Bildiğiniz gibi, bu numara, her cihaz için küresel seviyede tek olan ve çok sayıda veri içeren kökeni, markası, vb. Buradan bazı kontroller yapmak mümkündür. Tüm üretim ayrıntılarını öğrenmek için cep telefonu niteliğini IMEI numarası ile kontrol etmekle ilgili bu makaleyi okuyun.

IMEI Ne Demektir

IMEI’nin önce ne anlama geldiğini açıklayalım. Her cep telefonu üreticisi, üretilen cep telefonuna benzeri olmayan bir numara verir. Bu, cihazın TC Kimlik numarası türüdür. IMEI (Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği) “Uluslararası Mobil Cihaz Kimliği” manasına gelir; tek bir cihaz bu numarayı aynı anda kullanabilir.

Bir Kodu Tuşlayarak

IMEI kodunu çevirin. Herhangi bir telefondan evrensel kodu çevirerek IMEI numarasını öğrenebilirsiniz. Telefonda * # 06 tuşlayınız. IMEI numarası, numarayı deşifre ettiğiniz anda, çağrıya veya Gönder düğmesine dokunmadan görünecektir. Numarayı not et. IMEI numaran telefonunda yeni bir pencerede gözükecek. Numara ekranda kopyalanamadığı için, bunu bir yere not et.

Telefonda İmei Nasıl Öğrenilir
Telefonda İmei Nasıl Öğrenilir

IMEI Numarasının Gizliliği Neden Önemlidir

Bu sayı iyi niyetli olmayan kişilerin eline geçerse, kendisini suçlu bulabilirsin. En yaygın gerçekleştirmiş olan işlem, yurt dışından kaçırılan ve çalışmayan cihazlara kayıtlı oldukları için çalışmayan IMEI kopyalama işlemidir.

Genellikle cep telefonunuzu tamir ederken, resmi servisi olmayan tamirciler telefonun IMEI numarasını alabilir ve başka bir cihaza kopyalayabilir. Bu sebeple, cep telefonunuzun arızalanması durumunda, genelde cep telefonu markasının resmi servisine götürün.

Ek olarak, ikinci el telefonlar çalınmış olabilir, ayrıca sorgulanarak telefonun çalınıp çalınmayacağını da belirleyebilirsiniz. Telefonu çalınan kişi karakola veya savcılığa gidip suç duyurusunda bulundu ve fatura verdi ise, telefon BTK tarafından izlenecek ve güvenlik güçlerine bildirilecektir.

İlginizi Çekebilir: Vodafone Cihaz Sorgulama

iPhone Kullanarak

iPhone 5’in arkasına veya ilk iPhone’a bakın. iPhone 5, 5c, 5s ve ilk iPhone’da, IMEI numarası telefonun arka alt kısmında gösterilir.
Daha eski bir iPhone kullanıyorsanız, aşağıda belirtilen adımları kontrol edin. iPhone 3G, 3GS, 4 veya 4S’in SIM kart yuvasını çıkarın.

Sahip olduğunuz modeldeki SIM kartı nasıl çıkaracağınızla ilgili bu kılavuzu inceleyin. IMEI numaranız SIM kart tepsisine yazılmıştır. Ayarlar uygulamasını açın. Bu iPhone’un ana ekranında bulunabilir. Bu adım, sim kartlı herhangi bir iPhone veya iPad için kullanılabilir. Genel’e dokun. Genel menüsündeki “Hakkında”ya dokun.

IMEI’ye dokunun. Bu size IMEI numaranızı gösterecektir. iPhone’unuzun panosuna kopyalamak istiyorsanız, Hakkında menüsündeki IMEI düğmesini birkaç saniye basılı tutun. Numaranın kopyalandığını belirten bir mesaj olacak.

  • ITunes kullanarak IMEI numarasını bulun. İPhone’unuz açılmazsa, telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayabilir ve IMEI numarasını bulmak için iTunes’u kullanabilirsiniz.
  • IPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes’u açın.
  • ITunes’u, iTunes’un sağ üst köşesindeki cihaz menüsünden seçin ve Özet sekmesine tıklayın.
  • iPhone’unuzun resminin yanındaki “telefon numarası” girişini tıklayın. Bu, cihazınızın kimlik numaralarını gösterecektir.
  • IMEI numarasını kopyalayın.

Telefonda İmei Nasıl Öğrenilir

Cep Telefonunuzun Üretim Kalitesini IMEI Numarası Yardımıyla Anlayabilirsiniz

Bunun için önce IMEI numarasına ihtiyacınız var. IMEI, Uluslararası Mobil cihaz kimliği manasına gelir. Telefonun içerisinde, arkasında veya kutunun içerisinde 15 basamaklı benzeri olmayan bir numarası vardır.

Daha pratik bir yöntem olarak, IMEI numarasını * # 06 # tuşlarına basarak da bulabilirsiniz. Bunu yaptığınızda, ekranda 15 basamaklı bir sayı göreceksiniz. Gördüğünüz kod telefonun IMEI numarasıdır ve hâlbuki her dijital üretim yeri, menşe ülkesi, üretici vb. Bilgileri içerir.

Örneğin, sayı olabilir: 3 6 9 3 9 5 0 1 2 3 5 5 6 7 8

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefonun imei kodu nasıl öğrenilir , telefon imei no nasıl öğrenilir , bozuk telefon imei nasıl öğrenilir , telefonun imei nosu nasıl öğrenilir , tuşlu telefon ımeı nasıl öğrenebilirim , telefonun imei numarasını nasıl öğrenebilirim , çalınan telefon imei nasıl bulunur , kaybolan telefon imei nasıl bulunur , telefonda imei nasıl bulunur , telefonda imei öğrenme

Android Telefon Kullanarak

Android ayarları menüsünü açın. Bunu, Uygulamalar çekmecesinden Ayarlar uygulamasına dokunarak veya telefonunuzun Menü düğmesini kullanarak yapabilirsiniz. “Telefon hakkında” seçeneğine dokunun. Bunu bulmak için ayarlar menüsünün altına bakmak mecburiyetinde kalabilirsiniz.

“Durum”’a dokun. IMEI girişini bulana kadar aşağı kaydır. Numarayı yaz. Numarayı telefonun panosuna kopyalama şansı yok, bu yüzden numarayı bir yere not etmen gerekecektir