Telefonda Ölü Piksel Var Garantiye Girer mi
/ Yazan:Cep Hastanesi / Ekran Değişimi / 4 Yorum / 5192 Görüntülenme

Telefonda Ölü Piksel Var Garantiye Girermi

Telefonda Ölü Piksel Var Garantiye Girermi Ölü bir piksel, pikselleri kontrol eden transistörler işlerini yapamıyorsa, denetlediği pikselin çalışamamasıdır. Ekranda milyonlarca piksel var, bu yüzden milyonlarca transistör var. Bu transistörlerden birkaçı düşüncede normal olarak algılanabilir.

Ölü pikseller en sık sorulan sorular arasındadır. Ölü piksel türüne bağlı olarak, bazen kendini düzeltebilir. Bununla birlikte, birkaç günden daha uzun süren ölü pikseller genellikle ekran değiştirilmesini gerektirir.

Ölü Piksel Garanti Koşulları

Telefon, Tablet ve monitörlerde ölü pikseller görünürse iade değişim prosedürleri nelerdir? Evet, bu can sıkıcı sorun çoğumuz için ciddi sorunlara neden oldu. Özellikle cihazın ortasında 1 ölü piksel varsa, ahlaki motivasyon aniden yok edilir. Yakın zamana kadar, ölü piksellerin konusu ülkemizde olağanüstü bir konudu.

Her şirket bu konuda kendi operasyon esnekliğine göre, tüketicilerin 3 ölü piksel olurdu, hiçbir efendim 5 kanserli cevaplar aynı çizgide olması gerekir.veriliyordu. Ölü piksel bir tüketici hatası olarak gösterilmeye veya tüketiciye atfedilmeye çalışıldı.

Ama iyi haberlerimiz var. Yeni tüketici hakları yasası ile tüketiciler bu gibi durumlarda madur olamaz! Ölü piksel iade değişim prosedürleri değişti.

Kullandığınız cihazda ölü bir piksel olsa bile, üretici hatası olarak kabul edilir ve servis tarafından iade edilmesi veya değiştirilmesi gerekir. Başka herhangi bir suiistimal durumunda, doğrudan en yakın bölge valisinden tüketici haklarına başvurabilirsiniz.

Garanti Durumu Nedir?

Örneğin, cihazınızı mağazadan satın aldıktan hemen sonra ölü piksellerle karşılaşırsanız, Samsung veya Apple büyük olasılıkla ücretsiz bir değişim sağlayacaktır. bazı markaların farklı bir ölü piksel politikası vardır.

Örneğin, Samsung ekrandaki ölü piksel sayısına, ölü piksellerin konumuna ve rengine bakar. Bunu LCD monitörün boyutuyla karşılaştırır. Burada kullanıcı sorunun yanlış olup olmadığına karar verir.

Telefon Ekran Parazitlenmesi

Ölü Piksel Tamiri Yapılır mı?

Ölü pikseller teknik olarak tamir olmaz. LCD’de hiçbir şey tamir edilemez. Sorun sadece parçaları değiştirerek ortadan kaldırılabilir. Telefon markaları ölü piksel garantileri sunar, ancak sorunun kullanıcı kaynaklı olmadığına karar vermeleri gerekir.

Markanız tarafından geri çevrilirse endişelenmeyin, Cep Hastanesi size gerekli onarım desteğini sağlayacaktır.

Garanti Kapsamında İse Ekranı Değiştirir mi ?

Örneğin, cihazınızı mağazadan satın aldıktan hemen sonra ölü piksellerle karşılaşırsanız, Samsung veya Apple büyük olasılıkla ücretsiz bir değişim sağlayacaktır. Bazı markaların farklı bir ölü piksel politikası vardır.

Örneğin, Samsung ekrandaki ölü piksel sayısına, ölü piksellerin konumuna ve rengine bakar. Bunu LCD monitörün boyutuyla karşılaştırır. Burada kullanıcı sorunun yanlış olup olmadığına karar verir.

Ölü Piksel Sorunu Giderme
Ölü Piksel Sorunu Giderme

Ölü Piksel Sorunu Giderme

 • Ekranınız siyah iken ölü piksel olan yeri elinizle veya kalem arkalarında bulunan silgi ile ovun. Ovarken çok fazla baskı uygulamayın. Bu işlemi ara ara tekrarlayın.
 • Ekrana parmağınız hafif hafif vurun yine bunu yaparken de duvar kağıdını siyah yapın.
 • Eğer bunları yaptığınız halde düzelmiyorsa cihazınızı garantiye gönderin.

Ölü Piksel Sorununu Çözen Uygulama

 • JScreenFix
 • LCD DiedPixel Test
 • PixelHealer

Ölü piksel animasyon çalışmaları için uygulamalar aşağıdaki gibi olduğu yolu; uygulama ölü piksel bu renkleri getirmek istiyor ekranda birçok ardışık renkler vardır. Bu renkler sürekli ölü piksel nerede çalıştırarak sorunu çözmek için çalışıyoruz.

Ölü Piksel Neden Oluşur ?

Ölü pikseller genellikle bir üretim hatasından oluşur. Şirketler bir üretim hatası olduğunu bilse de, ürünlerini değiştirmek yerine piyasaya sürdüler. Ölü pikseller de kullanıcı hatalarından kaynaklanır. Ölü pikseller ayrıca cihazınızdan gelen şok veya yüksek voltajdan da kaynaklanabilir. Telefonda Ölü Piksel Var Garantiye Girermi

4 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Merhabalar, cihazınızın komple ekran değişimi olması gerekiyor…

 • Sungur AKASLAN

  xiaomi redmi note 9 pro aldım 1 ay oldu yurtdışındayım amazondan aldım ilk önce ghost screen oldu hemen sonra telefonu dinlendirdim açtığımda kenardan ölü pikseller vardı fakat ghost screen sorunu giderilmişti. ölü pikeller boydan en kenardan

 • Cep Hastanesi

  merhabalar;ekran değişimi yapılması gerekiyor Samsung Galaxy A20s Ekran Değişimi Fiyatı 549 TL

 • suleyman karacif

  samsung a20s tel ekranda mavi ıkı leke var tel yenisimi yoksa ekranmı deyısırler

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir