Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonda Ram Temizleme

Telefonda Ram Temizleme

Telefonda Ram Temizleme

Telefonda Ram Temizleme, RAM temizleme telefonunuzun daha iyi performans ve pil daha uzun ömürlü yapacaktır. Orta tuşunu basılı tutarak açtığınız ekran aslına bakarsak Görev Yöneticisi değildir. Bu ekran bir tek son kullanılan uygulamaları gösterir ve uygulamayı oradan kapatmanın hiçbir faydası yoktur.

Uygulamaları sonlanmış oldurmak için, Ayarlar’a gitmeli ve uygulamaları zorla tek tek durdurmak için seçmelisiniz. Uygulamaların çalışmayı durdurmasının tek yolu budur. Ancak, toplu ve tek dokunuşla uygulamalar sizin için bu süreç mevcuttur. En popüler olanları Clean Master, Memory Booster ve Ram Clear. Bu uygulamalar ile, tek bir düğme ile telefonunuzda çalışan uygulamaları sona erdirebilir ve küçülen engelleyerek daha iyi performans alacak ve şarj bitmesini pilinizi önleyebilir. Bu uygulamalar kesinlikle boot gerektirmez.

Mobil işletim sistemi olarak maksimum kullanılan başka bir işletim sistemi olan iOS işletim sisteminde çok daha zor olan uygulama önbelleği temizleme işlemi, Android işletim sistemlerinde oldukça basittir. Bu şekilde, kullanıcılar Android hafıza temizleme işlemini gidermek için uygulamalarda çalışmayı durdurabilir. Android işletim sistemlerinde önbelleği nasıl temizleyeceğimize bakalım.

Android Telefonda Ram Temizleme

Her şeyden önce, uygulamalar için önbelleği nasıl temizleyeceğimize bakalım. Bunu yapmak için, telefonunuzdan Ayarlar sekmesini girmeniz gerekir. Uygulama menüsüne girdikten sonrasında “Ayarlar” sekmesini girmeniz gerekir. Ayarlar kısmınde, “uygulamalar” bölümüne giriş yapmanız gerekir. Uygulamalar kısmınde önbelleği temizlemek dilediğiniz uygulamayı seçmeniz gerekir. Açılır menüden uygulamayı seçtiğinizde ayarlar kısmını göreceksiniz. Bu bölümde, yalnız önbelleği temizle tuşuna basın. Bu seçenek, uygulamanın önbelleğini temizler.

Telefonda Ram Temizleme

Buna ek olarak, genel olarak Android işletim sistemindeki önbelleği temizlemek istiyorsanız, bunun için yardımcı uygulamaları kullanabilirsiniz. Ayrıca Google Play Market’ten Clean Master ve benzeri programları indirebilirsiniz. Bu şekilde hem Ram temizliği bununla birlikte telefon hızlandırması yapılacaktır. Bu şekilde telefonunuzun gereksiz yavaşlamasını da önleyeceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Honor Müşteri Hizmetleri

Samsung Smart Manager İle Ram Temizleme

Telefonda Ram Temizleme, Smart Manager, Samsung’un Galaxy S6 serisi yeni bir arayüz tanıttı yardımcı bir uygulamadır. Cihazın arayüzüne entegre olur ve kullanıcının pil, hafıza, Ram ve aygıt güvenliği konusunda daha basit ve daha fazlasını görüntülemesine izin verir. Ek olarak, bir widget ana ekrana taşınabilir ve işlemler bu widget vesilesiyle yapılabilir.

Bu, depolama ve Ram’in yanı sıra şarj ömrünün korunması ve cihazdaki tüm verilerin güvenlik tehditlerine karşı güvence altına alınması anlamına gelir. Galaxy S6 ve S6 edge’in piyasaya sürülmesinden bu yana, mevcut Akıllı yöneticinin performansı ve onu destekleyen cihazlar sürekli olarak artmaktadır. Galaxy S6 edge + ve Note5, uygulama optimizasyonu ve güvenlik özellikleri de dahil olmak üzere pil ömrünü iyileştirdi.

Samsung Smart Manager İle Ram Temizleme

Kullanıcı Akıllı yönetici uygulamasını açmış olduğunda, dört ana menüye rastlar: şarj, depolama, Ram ve Güvenlik. Aletinizdeki açık uygulamaları görüntüleyebilir ve gereksiz çalışan uygulamaları kapatarak aletinizin performansını artırabilirsiniz. Güvenlik menüsü, telefonunuzu kötü amaçlı yazılımlardan ve güvenlik tehditlerinden korumak için taramanıza destek sağlar. Daha sıkı güvenlik için My Knox’u cihazınıza da indirebilirsiniz. Ek olarak tek bir tıklama ile aletinizin hızını ve performansını çoğaltmak için tümünü temizle seçeneğini kullanabilirsiniz.

iPhone Telefonda Önbellek Temizleme – iPhone X Öncesi Modeller

Önce, telefonu “kapatmak için kaydır” gelene kadar cihazınızın güç düğmesine basın. İptal etmek yada daha sonrasında kapatmak için kaydırma tuşuna basmayın. Birkaç saniye için Home tuşuna basın ve cihazınızın ana ekrana dönüş göreceksiniz. Bu, yeniden başlatmadan çok daha pratiktir çünkü kapanmaz.

Tüm süreç bu. Kilidini açtıktan sonrasında, arka plan uygulamalarının hala orada bulunduğunu göreceksiniz, ancak bunları tekrar girmeye çalıştığınızda, uygulamalar tekrar başlatmaya başlayacak çünkü RAM temizliğini yapıyoruz. Bu size biraz daha pürüzsüz bir iOS deneyimi verecektir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefonda ram temizleme ne işe yarar , telefon ram temizleme programı , samsung telefonda ram temizleme , iphone telefon ram temizleme , akıllı telefon ram temizleme , lg telefon ram temizleme , apple telefon ram temizleme
android telefonda ram temizleme , android telefon ram temizleme , android telefonlarda ram temizleme , telefon ram temizleme , telefondan ram temizleme , cep telefonu ram temizleme , telefon hafıza temizleme programı , telefon hafıza kartı temizleme.