Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonda Yer Açma ve Hafıza Arttırma Yöntemleri

Telefonda Yer Açma ve Hafıza Arttırma Yöntemleri

Telefonda Yer Açma Ve Hafıza Artırma Yöntemleri

Telefonda Yer Açma ve Hafıza Artırma Yöntemleri, teknolojinin gelişmesiyle birlikte dijital dosyaların boyutları da artmaya başladı. Bazı mobil cihazlar ise yetersiz bellek kapasitesi nedeniyle kullanıcıların ihtiyaç duyduğu depolama alanını sağlayamamaktadır. İşte tam da bu noktada telefonda yer açma yöntemleri devreye giriyor. Hafızanın yetersiz olduğu durumlarda telefonda yer nasıl açılır ?

Telefonda Yer Açma ve Hafıza Artırma Yöntemleri, sistem dosyaları zaten belirli bir miktarda yer kaplar ve her cihazda olması gereken uygulamalar ve bazı medya dosyaları söz konusu olduğunda, cihazda yeni dosyalar için yeterli alan kalmaz. Özellikle 16 GB ve 32 GB bellek ile alt segment telefon sahiplerinin yaşadığı en büyük sorunlardan biri de depolama alanıdır. Bu gibi durumlarda yeni bir cihaz almak istemeyen kullanıcılar telefonda yer açma ve hafızayı artırma yollarını merak ediyor. Telefondaki hafızanın nasıl silineceği sorusu için aşağıdaki maddeleri okuyabilirsiniz.

Telefonda Hafıza Artırma Yöntemleri

Cihazınızda yeni dosyalarınız (uygulamalar, oyunlar) için alan açmak aslında çok basit olduğunu biliyor musunuz ? Telefonda Yer Açma ve Hafıza Artırma Yöntemleri için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Bulut Uygulaması

İnternet erişimi olan bir akıllı telefonda depolama alanı nasıl açılır diye merak ediyorsanız sizlerin de bulut uygulamasını indirmenizde büyük bir fayda var. Android cihazlar için Google Drive, iOS cihazlar için iCloud gibi hizmetlerin yanı sıra Yandex Disk, Dropbox, OneDrive, LifeBox gibi bulut depolama imkanı tanıyan uygulamaları da indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: En İyi Apple Watch Uygulamaları

Dijital Hizmetler

Cihazınıza indirmeler (müzik, dizi veya film) taşıyorsanız ve bütçeniz kısıtlıysa, dijital hizmetlere abone olmak cihazınızda önemli bir alan açmanıza olanak sağlayabilir. BluTV ve Netflix gibi Dizi-Film platformlarına abone olduğunuzda izlemek istediğiniz prodüksiyonları indirmenize gerek kalmıyor. İnternete istediğiniz zaman bağlanabilir ve izleyebilirsiniz.

İndir-İzle seçeneğini kullansanız bile söz konusu prodüksiyonu izledikten sonra silebilirsiniz çünkü platform üzerinde durmaya devam edecek oldukça kullanışlı bir uygulamadır ve gerektiğinde tekrar indirebilirsiniz. Spotify, Fizy gibi müzik uygulamaları için de geçerlidir. Depolama alanınızı müzik dosyalarınızla azaltmak yerine, bu hizmetleri kullanarak dijital kanallar üzerinden müzik dinleyebilirsiniz.

Kablosuz Harddisk Kullanma

Taşınabilir sabit disklerin bağlantı için USB arayüzünü kullanmıyor olması onları mobil cihazlarda kullanılabilecek ideal bir depolama çözümü yapmakta. Mobil cihazlardan bu sabit disklere bağlanılarak veri depolaması yapılabiliyor veya kablosuz disklerde depolanan video ve müzik dosyaları gibi dosyalara erişilebiliyor. Kablosuz taşınabilir diskler temel olarak bir Wi-Fi erişim noktası gibi çalışmaktalar. Yani bu cihazlar kendi özel kablosuz ağlarını yaratıyorlar ve bu cihazlara bilgisayarlarınızdan veya mobil cihazlarınızdan bağlanabilmek için oluşturulan kablosuz ağa katılmanız gerekiyor.

Ön Bellek Silme

Özellikle Android işletim sistemine sahip cihazlarda uygulamaların önbelleğini düzenli olarak temizlemeniz gerekir. Aksi takdirde Instagram gibi uygulamalar 1 GB’a kadar ek alan kaplayabilir. Bu, hem cihazınızın yavaşlamasına hem de depolama alanı eksikliğine neden olur.

SD Kart Kullanma

Her istediğimiz zaman telefonumuzla her yere giriyoruz. Her kişinin telefonunda birkaç tane dosya bulunuyor ve bu yüzden de telefonumuzda kasma sorunları yer alıyor. Bu sorunu çözmek sadece Android göre bir işlemdir. Teknoloji marketlerine gidip bir sd kart almanız ve dosyalarınızı bu karta aktarmanız durumunuzu çözebilir.

Depolama Yöneticisi Kullanma

Android cihazlarda, cihazınızdaki gereksiz dosyaları temizlemek ve bellek sorunlarını yok etmek için Google Files bir depolama yöneticisi olarak kullanabilirsiniz. iOS işletim sistemine sahip cihazlar için, depolamayı optimize etmek için Ayarlar> Genel> Cihaz> Depolama alanına girip sorununuzu çözebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefonda hafıza yer açma , android hafıza yer açma , hafıza yer açma , telefonda hafıza arttırma , telefon hafıza yer açma , lg telefonda yer açma , telefonda yer açma programı.