Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefondaki Corona Virüs Nasıl Temizlenir

Telefondaki Corona Virüs Nasıl Temizlenir

Telefondaki Corona Virüs Nasıl Temizlenir

Telefondaki Korona Virüs Nasıl Temizlenir, akıllı telefonları korona virüsü salgından korumanın yollarını açıkladık. Akıllı telefonların korona virüsüne karşı nasıl temizleneceğini adım adım açıkladı. Peki akıllı telefonlar korona virüsünden nasıl temizlenir, kurtulur ? Bildiğiniz gibi, korona virüsü bazı yüzeylerde çok uzun sürebilir. Uzmanların dün yaptığı açıklamalar da bunu acı bir şekilde doğruladı. Uzmanlar, corona virüsü salgınının en önemli olaylarından biri olan Diamond Princess gemisinin tahliyesinden bu yana 15 gün geçmesine rağmen, geminin bazı noktalarında hala korona virüsünün izleri olduğunu söyledi. Virüs, bir diğerinden diğerine yayılabilen bir virüs türüdür.

Telefondaki Corona Virüs Nasıl Temizlenir, çünkü akıllı telefonlar günlük hayatta neredeyse elimizden düşmüyor. Egzama olacak kadar ellerimizi yıkarken, genellikle akıllı telefonumuzu temizlemeyi ihmal ederiz. Böyle durumlarda ki gecikmeleri önlemek için akıllı telefonların korona virüsünden nasıl kaldırılacağına dair bir bildirim yayınladık.

Corona Virüs İçin Hazırlık

Markaların korona virüsü kaldırma önerileri adım adım ilerliyor. İlk adım akıllı telefonunuzu kapatarak başlıyor. Temizlik sırasında dokunmatik ekrana uygulanan baskılar, daha önce hiç bulunmamış kişileri aramanıza veya hiç bulunmamış kişilere mesaj atmanıza neden olabilir. Bu yüzden akıllı telefonunuzu kapatmanız gerekiyor.

Ön Temizleme

İkinci adım ön temizleme bu aşamada, telefonunuzun dışını yumuşak ancak tozsuz veya tüy bırakmayan bir bezle silmeyi öneririz. Burada, mikrofiber bir bez kullanmanızı öneririz.

Telefondaki Corona Virüs Nasıl Temizlenir

Genel Temizlik

Üçüncü aşamada, hipoklorik asit esaslı (50-80 ppm) veya alkol esaslı (izopropil alkol içeren veya izopropil alkol ile formüle edilen %70’ten fazla etanol) ürünler eklenir. Bu tür ürünlerle sıkılmış temizlik bezleriyle telefonunuzun önünü ve arkasını nazikçe silmenizi öneririz.. Ancak buradaki ‘hafif’ kısım oldukça önemlidir.

Çünkü, çok fazla güç uygularsanız veya bastırırsanız, telefonunuza zarar verebilirsiniz. Şirket ayrıca sıvı temizleme solüsyonlarının doğrudan telefona uygulanmasına asla izin vermiyor. Çünkü bu sıvılar, su gibi, telefonların ana kartlarına ulaşabilir ve bozulmalarına zarar görmelerine neden olabilir. Özellikle telefonunuzda su ve toza karşı bir direnç sertifikası yoksa, sıvı ile doğrudan temas telefonunuz için doğrudan ölüm anlamına gelir.

İlginizi Çekebilir: Klonlanmış Telefon Nedir

Korona Virüs Uyarısı

Son tavsiyesi ellerinizi en az 20 saniye yıkamak, ardından akıllı telefonunuzu elinize almaktır. Çünkü bilirsiniz, uzmanlar ellerinizin en az 20 saniye yıkanmasını istiyor. Ayrıca uzmanları dinliyor ve hem kendi sağlığınız hem de akıllı telefonunuzun temizliği için bu önerileri izlemenizi istiyor. Unutmadan önce, temizleme yönergeleri sadece cam, seramik ve metal yüzeyler için geçerlidir. Bu temizleme talimatlarını plastik, kauçuk veya deri gibi yüzeylerde uygularsanız kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; korona virüs nasıl temizlenir.