Telefondaki Virüs Nasıl Temizlenir
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / 0 Yorum / 629 Görüntülenme

Telefondaki Virüs Nasıl Temizlenir

Telefondaki Virüs Nasıl Temizlenir ? Telefonuma virüs bulaşmış ve telefonumda bulunan virüsleri silmek istiyorum. Telefonumdaki virüsleri nasıl kaldırabilirim ve bu makalenin size çözüm olacağını söylerseniz, bu virüslerden sonsuza kadar nasıl kurtulacağız?

Antivirüs Uygulaması Yükleyin ve Telefonu Taratın

Telefondaki Virüs Nasıl Temizlenir, cep telefonunuzdaki virüslerden kurtulmanın ilk yolu, telefonu güvenilir ve tanıdık bir virüsten koruma uygulamasıyla taramaktır. Google Play Store’dan en çok indirilen antivirüs programı ile başlayabiliriz.

Avira Antivirüs

Avira Free Antivirus, ücretsiz antivirüs yazılımı arasında çok saygın bir yere sahiptir. Basit bir kurulumdan sonra otomatik olarak başlayan ve sistem güvenliğinizi sağlayan Avira Free Antivirus, tek bir tıklamayla tüm virüsleri cep telefonunuzdan kaldırır.

Dr.Safety

Antivirüs programı, cep telefonunuzu virüslere ve casus yazılımlara karşı korumanın yanı sıra, dünya çapında günde 250 milyon tehdit tespit ediyor. Facebook, hesabınızın güvenliğini artırmak için bazı önlemler almış olsa da, virüslerden kurtulmanıza yardımcı olabilir.

ESET Mobile Security

% 99.7 tespit oranı ile mükemmel antivirüs koruması sağlayan bu uygulamanın tek dezavantajı, 30 günlük deneme süresinden sonra ücret ödenmesidir. İstenmeyen uygulama algılama özelliğiyle, bilginiz olmadan kısa mesaj gönderen uygulamaları veya faturanızı şişiren arama numaralarını görebilirsiniz. Hırsızlığa Karşı Koruma özelliği ile çalınan cihazınıza uzaktan müdahale edebilirsiniz.

Telefon Bataryanızın Bozulmasına Neden Olan Durumlar

Kaspersky

Kaspersky, bilgisayarlardan çok daha savunmasız olabilecek telefonları ve tabletleri korumak için gereken virüsten koruma programlarından biridir. Diğer antivirüs uygulamalarının aksine, arka planda çalışır ve özel mesajlarınıza, fotoğraflarınıza ve daha fazlasına erişmek için gizli bir kod eklemenizi sağlar. Virüslerden kurtulmaya çalışmanız gereken uygulamalardan biri.

Telefondaki Uygulamayı Kaldırmak

Cep telefonunuz indirdiğiniz son uygulamadan sonra garipleşmeye başladıysa, şüpheli uygulamayı kaldırmak yeterli olabilir. Uygulamayı Ayarlar>Uygulamalar’dan silebilirsiniz.

Telefonu Sıfırlamak

Telefonunuzu Ayarlar> Yedekle ve Sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla’yı uygulayarak sıfırlayabilirsiniz. Ancak bu işlem, donanımdan sıfırlama gibi tüm kişisel verilerinizi de silecektir. İşleme başlamadan önce tüm kişisel verilerinizi yedeklemeniz gerekir.

Xiaomi Tamiri Videosu

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde Xiaomi Tamiri nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir