Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefondan e-Devlet Şifresi Alma

Telefondan e-Devlet Şifresi Alma

Telefondan E-Devlet Şifresi Alma

Telefondan e-Devlet Şifresi Alma, Milyonlarca vatandaşımız için son derece önemli olan e-Devlet şifresi ile ilgili meraklıları derledik. Bu sayede vatandaşlara devlet hizmetlerini en kolay ve en verimli şekilde, kaliteli, hızlı, kesintisiz ve güvenli bir şekilde sunmak hedeflenmektedir. Bürokratik ve klasik devlet kavramının yerini almaya başlayan e-devlet anlayışı ile her kurumun ve her bireyin bilgi ve iletişim teknolojilerine ve devlet kurum ve kuruluşlarının sağladığı hizmetlere kolayca erişmesi hedeflenmektedir. Peki telefondan e-devlet şifresi nasıl alınır?

[Telefondan e-Devlet Şifresi Nasıl Alınır ?

Şifreyi, şahsen başvuru ile, PTT Genel Müdürlüğü yetkili veya (kimlik kartı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet, avukat KİMLİK kartı, mavi kart, ikamet izni, hakim ve savcı KİMLİK kartları, süresi dolmamış (geçerli) çalışma izni kartı) kimlik numarası ile T.C Fotoğraf KİMLİĞİ Şubeler elde edilebilir. Buna ek olarak, PTT şubelerinden “e-Devlet Kapısı şifresi almaya yetkilidir” ifadesi veya ilgili yargı birimleri tarafından sağlanan vesayet belgesi ile vekaletname yoluyla PTT şubelerinden şifre temin edilebilmektedir.

e-Devlet şifresi yurtdışındaki elçilikler ve konsolosluklardan alınabilir. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi, bağlı yabancı temsilciliklerden edinilebilir.

Bununla birlikte, Mobil İmza, elektronik imza veya internet bankacılığı kullanılıyorsa, bunlardan biriyle e-Devlet ağ geçidine giriş yaptıktan sonra bir şifre oluşturulabilir. Elektronik kimlik kartı ile de Türkiye.gov.tr adresine giriş yapılabilir ve şifre oluşturulabilir.

Şifre ile giriş yaptıktan sonra şifrenizi değiştirmeniz istenir, bu durumda PTT‘den aldığınız şifreyi girmeniz ve ardından kendiniz tarafından belirlenen ve belirli kriterlerden oluşan yeni şifrenizi (Şifre değiştirme sayfasında açıklanmıştır) girmeniz istenir. Bu işlemleri tamamladıktan sonra, yeni şifrenizle sisteme giriş yapabilirsiniz. Lütfen şifre ile ilgili ekrandaki uyarıları dikkatlice okuyun.

İlginizi Çekebilir: Telefondaki RAM Ne İşe Yarar Oyun Oynarken Nasıl Etkiler ?

Telefon ile e-Devlet Şifre Alınabilir mi?

Telefondan e-Devlet Şifresi Alma, E-Devlet Kapısı üzerinden sağlanan hizmetler yüksek düzeyde güvenlik gerektirdiğinden şifre güvenliği önemlidir. Bu nedenle, PTT’den alınan şifreler sadece kimlik ve kişisel uygulama sunumu ile verilir.

Şifrenin unutulması durumunda, şifre sıfırlama yapılabilir, ancak yeni şifre çevrimiçi olarak gönderilmez (sms / e-posta, vb.). Kullanıcının e-Devlet Ağ Geçidi profilinde tanımladığı cep telefonuna veya hem cep telefonuna hem de e-postasına gönderilen doğrulama kodu ile yeni bir şifre belirlenebilir.

Kısacası telefondan e-Devlet şifresi alamazsınız. En yakın PTT şubesine giderek yukarıda belirtilen bilgileriniz ile şifrenizi alabilirsiniz.

e-Devlet Şifresi Ücreti Ne Kadar ?

Şifre ilk alındığında PTT tarafından işlem ücreti olarak 2 TL tahsil edilir. İlk Şifreden sonra, PTT’den herhangi bir nedenle alınan her şifre için 4 TL’lik bir ücret ödenir.

Şifre için yıllık ücret yoktur. Her şifre için ödenen ücret bir keredir. Ancak, unutulması ve kaybolması durumunda çevrimiçi şifre yenileme hizmetini kullanmak yerine PTT’den yeni bir şifre zarfı satın alınırsa, bu ücretin tekrar ödenmesi gerekir.

Bu ücret, e-Devlet ağ geçidinde gelir olarak kaydedilmez, ancak PTT tarafından işlem ücreti olarak tahsil edilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefondan e devlet şifresi almak , telefondan e devlet şifresi nasıl alınır , telefondan yeni e devlet şifresi alma , telefondan e devlet şifresi nasıl alınır 2020 , telefondan e devlet şifresi alma , telefondan e devlet şifre alma , telefondan e devlet şifresi alınır mı , telefondan e devlet şifresi alinirmi , telefondan e devlet şifresi alabilir miyiz , telefondan e-devlet şifresi nasıl alinir.