Telefondan Silinen Dosyaları Geri Getirme
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

Telefondan Silinen Dosyaları Geri Getirme

Telefondan Silinen Dosyaları Geri Getirme , Akıllı telefonlarda ara sıra teknik sorun veya kullanıcı hatası nedeniyle veri kaybı var. Bu durum için ne yapmamız gerektiğini sizinle paylaşıyoruz. İçeriğimizdeki adımların doğru bir şekilde uygulanmasıyla, silinen dosyaları hızlı ve basit bir şekilde geri yüklemek mümkündür.

Dosyaların kurtarılmasını başarılı bir şekilde gerçekleştirmek mümkündür, ancak güvenilir ve olumlu bir program kullanarak. Bu yönde bir seçim yapmak için 7-Data Recovery Programı ile en üst düzeyde memnuniyet tercih edilmelidir. Bu program Android telefonlarda silinen dosyalar için çözümler oluşturma yeteneğine sahiptir.

İlginizi Çekebilir: Apple Batarya Şişti Değişim Ücreti Ne Kadar

Çok hızlı bir veri kurtarma programıdır ve fotoğraf, ses, belge gibi tüm silinmiş verileri kolayca geri yükleyecektir. Aşağıdaki Android telefon silinen dosyaları geri iki aşama vardır. İlk aşamada, ikinci aşama operasyon olmadan yapılmamalıdır. Gerekli işlem adımlarını doğru şekilde uygularsanız silinen dosyaları kolayca kurtarabilirsiniz.

Telefondan Silinen Dosyaları Geri Getirme
Telefondan Silinen Dosyaları Geri Getirme

Telefondan Silinen Dosyaları Geri Getirme

 1. Öncelikle buradan 7-Data Recovery programını bilgisayarınıza indirin.
 2. Program kurulumunun ardından program hemen açılmamalıdır.
 3. Programa giriş yapılmadan hemen önce, telefonun ‘’Ayarlar’’ kısmına girilmeli, ardından ‘’Geliştirici seçenekleri’’ sekmesine tıklayarak, ‘’USB Hata Ayıklama Modu’’ aktif hale getirilmelidir.
 4. Hata ayıklama modunun, etkili hale getirildiğine emin olunduktan sonra kurulumu tamamlanmış olan veri kurtarma programı da açılabilir.

Dosyaları Geri Getirme (Resimli Anlatım)

 • Açıldıktan sonra kullanıcılar, uygulamanın oldukça basit ve kolay kullanılabilir olma özelliğini keşfedeceklerdir.

  Dosyaları Geri Getirme
  Dosyaları Geri Getirme
 • Açılış ekranında birçok kurtarma seçeneği kullanıcının önüne çıkacaktır. Android kullanıcıları bu seçeneklerden ‘’Android Kurtar’’ olanını tercih etmelidir.Telefondan Veri Kurtarma
 • Bu basit adımdan sonra, cihazın uygulama tarafından tanınması gerçekleşecektir. Bu ekranda yer alan ‘’Sonraki’’ butonu ile devam edelim. Eğer telefonun tanımlanmasında bir sorun yaşandı ise, usb hata ayıklama modu ayarlardan tekrar kontrol edilmelidir.Telefondan Veri Kurtarma
 • Akıllı telefonunuzun sürücüsünün yer aldığı ekran çıkacaktır. Buradan sürücü tercihi yapıp ‘’Sonraki’’ butonuna tıklayın.Telefondan Veri Kurtarma
 • Program tarafından yapılan taramanın ardından telefonunuzda bulunan klasörler karşınızda olacaktır. Kurtarmak istediğiniz klasörü seçip ‘’Kaydet’’ butonuna tıklayın.Telefondan Silinen Dosyaları Geri Getirme
 • Son olarak kurtarılmak için seçilen klasörlerin kaydedileceği alan seçilmelidir. Bu seçimden sonra, silinen dosyaları kurtarma işlemi hızlı bir şekilde başlamış olacaktır. Bu işlemin süresi, kurtarılmak istenen dosya ve klasörlerin boyutuna göre değişmektedir.Telefondan Silinen Dosyaları Geri Getirme
 • Android telefonda silinen dosyaları geri getirme adlı içeriğimizin sonuna geldik. Yukarıda yer alan işlemleri doğru bir şekilde uygulamanız halinde telefonunuzda silinen dosyalara tekrar erişim sağlayabilirsiniz.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; android silinen dosyaları geri getirme rootsuz, android silinen videoları geri getirme , telefondan silinen videoları nasıl geri getirebilirim, silinen videoları geri getirme programı, silinen videoları geri getirme apk, silinen dosyaları geri getirme programı full, silinen müzikleri geri getirme rootsuz, kameradan silinen fotoğrafları geri getirme

Telefondan Silinen Fotoğrafları Kurtarma , Talihsiz Etkinlikler nedeniyle silinen fotoğraflarını kurtarmak için birçok kullanıcının ne yapması gerektiğini öğrenebilir ve aşağıdaki adımları uygulayarak silinen fotoğraflarınızı’ı geri getirebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen şeyleri akıllı telefonlarla yapmak harika, ancak bazı riskler var. Bazı fotoğrafları yanlışlıkla silebilir veya telefonunuzdaki bir arıza nedeniyle fotoğraflarınızı kaybedebilirsiniz. Silinen fotoğraflarınızı ve resimlerinizi geri getirmenin birçok yolu vardır. Android işletim sistemini kullanan akıllı telefonlarda silinen fotoğrafların nasıl geri getirilebileceğini ve kurtarılabileceğini paylaşacağız.

Telefondan Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Play Store’dan indirebileceğiniz birçok ücretsiz ve ücretli veri kurtarma uygulaması vardır. Bununla birlikte, size maliyeti olmadığı ve geri gelmesini istediğiniz fotoğrafların orijinal çözünürlüğüne yakın bir şekilde getirmek için “DiskDigger Photo Recovery” adlı ücretsiz bir Android uygulaması öneririz. Bu makalede, silinmiş fotoğraflarınızı DiskDigger uygulamasıyla adım adım nasıl getireceğinizi öğrenebilirsiniz.

Disk Digger Photo Recovery Indir

DiskDigger Photo Recovery uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Uygulamayı çalıştırdıktan sonra, ekranda görünen “Start Basic Photo Scan” düğmesine dokunun.  Ardından uygulamanın erişim izni istediği dosyalar için “Allow” butonunu seçin ve bekleyin. Bu işlem birkaç dakika sürebilir. Bu işlem birkaç dakika sürebilir.“Scan Completed” uyarısı göründüğünde, tarama tamamlanmıştır ve “Ok”  düğmesine dokunarak bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Telefondan Silinen Fotoğrafları Kurtarma
Telefondan Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Geri getirmek istediğiniz fotoğrafları tek tek seçebilirsiniz. Uygulamanın taradığı tüm fotoğrafları geri getirmek istiyorsanız “Select all”  seçeneğine tıklayabilirsiniz. Bundan sonra, ekranınızın altındaki RECOVERY düğmesine dokunun. Ekranınızda beliren “how would you like to recover the files? (dosyaları nasıl kurtarmak istersiniz?)” sorusuna eğer yine telefonunuza kaydetmek ve galerinizde görmek istiyorsanız 2. sırada bulunan “Save the files to custom location on your device” seçeneğini seçin.

Telefondan Silinen Fotoğrafları Kurtarma İşlemleri
Telefondan Silinen Fotoğrafları Kurtarma İşlemleri

Kurtarılan fotoğraflarınızın bu aşamada açılan ekrana kaydedileceği konum olarak cihazınızın dahili depolama alanını veya SD kartını seçebilirsiniz. Dahili depolama birimini seçerseniz, “DCIM” klasörünü ve ardından “Camera” klasörünü seçin. Böylece geri yüklenen fotoğraflarınızı doğrudan galerinizde bulabilirsiniz.

Silinen Fotoğrafları Kurtarma Videolu Anlatım

Android fotoğrafınızda Google fotoğrafını kullandığınız sürece Son Silinmiş Fotoğraflar’ın çöp kutusu veya çöp kutusu gibi bir simge olduğunu göreceksiniz. Google Fotoğraf uygulamasını açın, Menü simgesine (üç yatay çizgi) ve ardından çöp kutusuna dokunun. Kurtarmak istediğiniz fotoğraflardan birine uzun dokunun ve altındaki Geri Yükle düğmesine dokunun.

Fotoğraflar, telefonunuzun mağazasındaki orijinal konumlarına ve bulundukları tüm albümlere geri dönecektir. Silinen dosyaları bu yöntemlerle kurtarmazsanız, ayrıntılı bilgi için uzman personelimizden yardım ve bilgi alabilirsiniz. Veri kurtarma işleminin ücretsiz bir hizmet olduğunu unutmayın. Yukarıdaki işlemleri uygulayarak telefonunuzdan silinen fotoğrafları kurtarabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefondan silinen fotoları kurtarma , telefondan silinmiş fotoğrafları kurtarma , telefondan silinen dosyaları kurtarma , telefondan silinen dosyaları kurtarma programı , telefondan silinen dosyaları kurtarma rootsuz , telefondan silinen fotoğrafları geri getirme android , telefondan silinen fotoğrafları geri getirme apple , telefonda silinen fotoğrafları geri getirme apk , telefondan silinen dosyaları geri getirme apk , android telefondan silinen fotoğrafları geri getirme airmore

Telefondan Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Anroid işletim sistemi ile fotoğraflarınız / resimleriniz akıllı telefonunuzdan herhangi bir nedenle silinmişse, paniğe gerek yoktur. Bu verileri birkaç basit adımda kurtarmak mümkündür. İlk olarak, verilerinizi geri döndürülemez herhangi bir depolama cihazından kalıcı olarak silmek için ciddi bir girişim yapmanız gerektiğini unutmayın. Aksi takdirde, sadece verilerinizi silerek silinemez ve bu veriler birçok şekilde geri getirilebilir. Her neyse, şimdi noktaya.

Bu makaleyi okumadan önce internette arama yaptıysanız, muhtemelen akıllı telefonu bilgisayara bağladınız ve verileri bu şekilde kurtarmaya çalıştınız. Bununla birlikte, internette bulunan “Android Veri Kurtarma programlarının” neredeyse tamamı ödendiğinden, ya birkaç fotoğraf iade ettiler ya da sizi uyardılar, “kardeşim, parayı öde ve sonra verilerinizi kurtaracağız.” Elbette, internette para varsa sayısız veri kurtarma programları var bir kez daha hatırlatmak edelim.

Burada, herhangi bir bilgisayar veya program kullanmadan Play Store’dan indireceğimiz ücretsiz bir uygulama ile fotoğraflarımızı nasıl geri getireceğimizi açıklayacağız. Aslında, bu tür birçok veri kurtarma uygulaması vardır. Ancak, birçoğu fotoğrafları küçük boyutlu bir şekilde kurtardığından, seçtiğimiz uygulamanın fotoğraflarımızı orijinal boyutlarına geri getirmesi önemlidir. İkinci nokta, fotoğraflarınız silindikten sonra, mümkünse, telefonla fotoğraf çekmemeniz veya yeni bir uygulama, program vb. İndirdiğiniz veriler silinen bu alanların üzerine yazılacağından fotoğrafların kalıcı olarak silinmesine neden olabilir.

Telefondan Önemli Dosyalar Nasıl Geri Getirilir; Akıllı telefon kullanıcıları, ara sıra isteyerek veya zaman zaman de yanlışlıkla videolarını, fotoğraflarını veya bazı dosyaları telefonlarından silebilirler. Ancak, silinen bu dosyalara birden ihtiyaç duyulabilir ve kullanıcılar silinen dosyaları gri olarak nasıl getirebileceklerini merak ederler.

Bazen telefondan silinen fotoğrafları geri getirmek kullanıcılar için son derece önemlidir. Bu olduğunda, birkaç çözüm yöntemi ile sildikleri dosyaları geri getirmek için büyük çaba harcarlar.

Telefondan Önemli Dosyalar Nasıl Geri Getirilir; Telefonlarda veri kaybı pek çok nedenden dolayı yaşanılabilir. Önemli belge türü verilerini telefonunuzda kaybettiyseniz, makalemizi dikkatli bir şekilde okuyun. Bu makaledeki adımları doğru uygulayarak silinen dosyaları hızlıca ve kolayca geri yüklemek mümkündür.

Telefondan Silinen Dosyaları Geri Getirme Yöntemi

Merak ediyorsun değil mi? Öyleyse size bu konu da biraz bilgi vermeye çalışalım ve silmiş olduğunuz dosyaları nasıl geri getireceğinizi söyleyelim. Bu yöntemle, telefonunuzda sildiğiniz dosyaları ve medyaları geri yükleyebilir ve uzak geçmişte sildiğiniz dosyaları kurtarma şansına sahip olabilirsiniz.

Ancak burda hatırlamanız gerekli olan şey, telefonunuzda herhangi bir sıfırlama yapmamış olmanızdır. Maalesef, sıfırlama ekinizden önce dosyaları kurtarma şansınız yoktur.

 • Öncelikle  Data Recovery programını bilgisayarınıza kurun.
 • Kurulum yaptıktan sonra programı direk şekilde açmayın.
 • Programı açmadan telefonda “Ayarlar” bölümüne gidin. Burada “Geliştirici alternatifleri” sekmesine girin ve “USB Hata Ayıklama Modu”nu aktifleştirin.
 • Bu modu aktif hale getirdikten hemen sonra programı açın.
 • Açılan ekranda telefonunuz için en ideal kurtarma seçeneğinden birini seçin.
 • Seçimi yapmanızın hemen sonrasında bilgisayar ortamında telefon sürücüsünün bulunduğu bir ekran açılacaktır.
 • Sürücü seçiminin yapılması ile bilgisayar ekranında kurtarılabilecek klasörler listelenecek ve uygun bir alanında seçilmesi ile kurtarma işlemi başlayacaktır.

EaseUS Data Recovery Wizard ile Silinen Dosyaları Kurtarma

Silinen dosyaları kurtarmak için üçüncü taraf yazılımı kullanmak isteyebilirsiniz. EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı’nın burda karşılaştığı yazılımlardan biri. Piyasada 10 seneden uzun zamandır hizmet sunan kurtarma aracını kullanmak bir hayli kolay.

EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı, fiziksel bir sabit sürücünün her bir depolama birimini iyice taramak için gelişmiş algoritma teknolojisi kullanır. EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı’nı indirmek için aşağıda belirtilen bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Tüm depolama aygıtını tara: bu, EaseUS dosya kurtarma yazılımının kayıp verileri araması için kritik bir adımdır. “Silinmiş Dosyalar” bir taramanın sonucudur. Bu, silinen tüm dosya ve klasörlerin tutulduğu yerdir.

Telefondan Önemli Dosyalar Nasıl Geri Getirilir

Android Akıllı Telefonlarda Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Android platformunu kullanarak akıllı telefonlarda silinen resimlerı geri getirmenin en kolay yolu tekrar bir android uygulaması kullanmaktır. Bu uygulamaların bir örneği olarak DiskDigger’ı verebilirim. DiskDigger ile kaybolduğunu düşündüğünüz resimlerı geri getirebilir ve bunları cihazın depolama alanına kaydedebilirsiniz.

Uygulama Google Play Store’dan indirildikten sonra, yükleme sırasında resimlera, medyaya ve dosyalara erişme izni ister ve silinen dosyaları geri yüklemek için yapılacaksa, uygulamanın çalışması için gerekli izin verilmelidir. Uygulama çalıştırıldığında silinen dosyaların taranması “temel fotoğraf taraması” üstüne dokunarak başlatılır.

Bu işlem biraz zaman alabilir. Silinen resimlerin listesi sıralandığında, hangi resimlerin iade edilmek istediğini belirlemek için ekrandan istenilen resimler seçilir ve alma işlemi başlar. Uygulama bulduğu silinen fotoğrafları seçtiğinde ve alma işlemi başladığında, bir ekran bu işlem tarafından elde edilecek dosyaların kaydedileceği yeri sorar.

İstenirse, seçilen dosyalar posta yoluyla ayrı bir ortama veya bulut deposundan, örneğin Dropbox’a gönderilebilir. Dosyalar cihazdaki bir alana da kaydedilebilir. Ek olarak, kurtarılan dosyalar bir FTP servisine de gönderilebilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefondan silinen dosyalar nasıl geri getirilir , telefonda silinen dosyalar nasıl geri getirilir

Telefondan Silinen Dosyaları Geri Getirme Çözümü

Telefonlarınızda sildiğiniz dosyaları geri getirmek için profesyonel çözümler arıyorsanız, derhal firmamıza gelin ve size uzman ekibimiz ile beraber size hızlı ve güvenilir çözümler sunacağız. Bu aşamada siz müşterilerimiz için daima profesyonel ve titiz çalışmalar yapmakta olan firmamız, ihtiyacınız olan dosyaları bu şekilde geri getirmenize olanak sağlamaktadır.

Bu sebeple, silinen fotoğrafları telefondan geri göndermeyi seçebilir ve istediğiniz sonuçlara kısa zamanda bizimle ulaşabilirsiniz. Yapmanız gerekli olan tek şey, yaşamakta olduğunuz sorunu bize bildirmek ve ardından profesyonel çözümlerimizde daha yakından tanık olmak kadar kolay.