/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 2 Yorum

Telefondan Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Telefondan Silinen Fotoğrafları Kurtarma , Talihsiz Etkinlikler nedeniyle silinen fotoğraflarını kurtarmak için birçok kullanıcının ne yapması gerektiğini öğrenebilir ve aşağıdaki adımları uygulayarak silinen fotoğraflarınızı’ı geri getirebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen şeyleri akıllı telefonlarla yapmak harika, ancak bazı riskler var. Bazı fotoğrafları yanlışlıkla silebilir veya telefonunuzdaki bir arıza nedeniyle fotoğraflarınızı kaybedebilirsiniz. Silinen fotoğraflarınızı ve resimlerinizi geri getirmenin birçok yolu vardır. Android işletim sistemini kullanan akıllı telefonlarda silinen fotoğrafların nasıl geri getirilebileceğini ve kurtarılabileceğini paylaşacağız.

Telefondan Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Play Store’dan indirebileceğiniz birçok ücretsiz ve ücretli veri kurtarma uygulaması vardır. Bununla birlikte, size maliyeti olmadığı ve geri gelmesini istediğiniz fotoğrafların orijinal çözünürlüğüne yakın bir şekilde getirmek için “DiskDigger Photo Recovery” adlı ücretsiz bir Android uygulaması öneririz. Bu makalede, silinmiş fotoğraflarınızı DiskDigger uygulamasıyla adım adım nasıl getireceğinizi öğrenebilirsiniz.

DiskDigger Photo Recovery uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Uygulamayı çalıştırdıktan sonra, ekranda görünen “Start Basic Photo Scan” düğmesine dokunun.  Ardından uygulamanın erişim izni istediği dosyalar için “Allow” butonunu seçin ve bekleyin. Bu işlem birkaç dakika sürebilir. Bu işlem birkaç dakika sürebilir.“Scan Completed” uyarısı göründüğünde, tarama tamamlanmıştır ve “Ok”  düğmesine dokunarak bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Telefondan Silinen Fotoğrafları Kurtarma
Telefondan Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Geri getirmek istediğiniz fotoğrafları tek tek seçebilirsiniz. Uygulamanın taradığı tüm fotoğrafları geri getirmek istiyorsanız “Select all”  seçeneğine tıklayabilirsiniz. Bundan sonra, ekranınızın altındaki RECOVERY düğmesine dokunun. Ekranınızda beliren “how would you like to recover the files? (dosyaları nasıl kurtarmak istersiniz?)” sorusuna eğer yine telefonunuza kaydetmek ve galerinizde görmek istiyorsanız 2. sırada bulunan “Save the files to custom location on your device” seçeneğini seçin.

Telefondan Silinen Fotoğrafları Kurtarma İşlemleri
Telefondan Silinen Fotoğrafları Kurtarma İşlemleri

Kurtarılan fotoğraflarınızın bu aşamada açılan ekrana kaydedileceği konum olarak cihazınızın dahili depolama alanını veya SD kartını seçebilirsiniz. Dahili depolama birimini seçerseniz, “DCIM” klasörünü ve ardından “Camera” klasörünü seçin. Böylece geri yüklenen fotoğraflarınızı doğrudan galerinizde bulabilirsiniz.

Samsung A50 Arka Kapak Nasıl Açılır ?

Silinen Fotoğrafları Kurtarma Videolu Anlatım

Android fotoğrafınızda Google fotoğrafını kullandığınız sürece Son Silinmiş Fotoğraflar’ın çöp kutusu veya çöp kutusu gibi bir simge olduğunu göreceksiniz. Google Fotoğraf uygulamasını açın, Menü simgesine (üç yatay çizgi) ve ardından çöp kutusuna dokunun. Kurtarmak istediğiniz fotoğraflardan birine uzun dokunun ve altındaki Geri Yükle düğmesine dokunun.

Fotoğraflar, telefonunuzun mağazasındaki orijinal konumlarına ve bulundukları tüm albümlere geri dönecektir. Silinen dosyaları bu yöntemlerle kurtarmazsanız, ayrıntılı bilgi için uzman personelimizden yardım ve bilgi alabilirsiniz. Veri kurtarma işleminin ücretsiz bir hizmet olduğunu unutmayın. Yukarıdaki işlemleri uygulayarak telefonunuzdan silinen fotoğrafları kurtarabilirsiniz.

Telefondan Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Anroid işletim sistemi ile fotoğraflarınız / resimleriniz akıllı telefonunuzdan herhangi bir nedenle silinmişse, paniğe gerek yoktur. Bu verileri birkaç basit adımda kurtarmak mümkündür. İlk olarak, verilerinizi geri döndürülemez herhangi bir depolama cihazından kalıcı olarak silmek için ciddi bir girişim yapmanız gerektiğini unutmayın. Aksi takdirde, sadece verilerinizi silerek silinemez ve bu veriler birçok şekilde geri getirilebilir. Her neyse, şimdi noktaya.

Bu makaleyi okumadan önce internette arama yaptıysanız, muhtemelen akıllı telefonu bilgisayara bağladınız ve verileri bu şekilde kurtarmaya çalıştınız. Bununla birlikte, internette bulunan “Android Veri Kurtarma programlarının” neredeyse tamamı ödendiğinden, ya birkaç fotoğraf iade ettiler ya da sizi uyardılar, “kardeşim, parayı öde ve sonra verilerinizi kurtaracağız.” Elbette, internette para varsa sayısız veri kurtarma programları var bir kez daha hatırlatmak edelim.

Burada, herhangi bir bilgisayar veya program kullanmadan Play Store’dan indireceğimiz ücretsiz bir uygulama ile fotoğraflarımızı nasıl geri getireceğimizi açıklayacağız. Aslında, bu tür birçok veri kurtarma uygulaması vardır. Ancak, birçoğu fotoğrafları küçük boyutlu bir şekilde kurtardığından, seçtiğimiz uygulamanın fotoğraflarımızı orijinal boyutlarına geri getirmesi önemlidir. İkinci nokta, fotoğraflarınız silindikten sonra, mümkünse, telefonla fotoğraf çekmemeniz veya yeni bir uygulama, program vb. İndirdiğiniz veriler silinen bu alanların üzerine yazılacağından fotoğrafların kalıcı olarak silinmesine neden olabilir.

2 Yorum

  • Cep Hastanesi

    MERHABALAR;MALESEF YOK EFENDİM

  • Ekrem Balcı

    İyi günler dilerim benim çarşamba günü bir fotoğraf silindi diğer tüm silinen fotoğraflar geldi ama o fotoğraf gelmedi o fotoğrafı geri getirecek bir uygulama var mı

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir