Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefondan Televizyona Ekran Yansıtma

Telefondan Televizyona Ekran Yansıtma

Telefondan Televizyona Ekran Yansıtma

Telefondan Televizyona Ekran Yansıtma Özellikle televizyonda, daha büyük bir ekranda akıllı telefonlarda içerik görüntüleme, son zamanlarda çok popüler hale geldi. Ayrıca, kullanıcılar kablo kaosunu önlemek için bu kablosuz bağlantı yöntemlerini kullanmayı seçebilir. Bugünün teknoloji dünyasında, özellikle mobil teknoloji söz konusu olduğunda büyük şeyler yapmak mümkündür. Günlük hayatımızda ihtiyacımız olan birçok bilgi ve yardımcı özellik parmaklarınızın ucunda.

Akıllı telefonlar, en sevdiğiniz içeriği büyük ekran TV’lerde izlemek için uygun ve havalı olabilir. Peki neden çay ve kahveni alıp hemen tadını çıkarmaya başlayamıyorsun? Tabii ki, önce cep telefonunuzu televizyona bağlamakla uğraşmak Zorundasınız. Bunu yapmak için, TV’nizin ve telefonunuzun sahip olduğu bazı özellikleri kullanabilir veya iş için tasarlanmış özel cihazları tercih edebilirsiniz.

Akıllı Telefon Ekranını TV’ye Aktarma (Ekran Yansıtma)

Televizyona telefon ekranını aktarırken, telefon ve TV “wifi ağı birbirine bir bağlantı sağlamak beri bir internet bağlantısı olup olmadığı önemli değildir. Görüntüleri telefondan TV’ye aktarmak için TV’nin “Miracast” olması ve telefonun “ekran paylaşımı”olması gerekir. Akıllı telefonlar için ekran paylaşımı özelliği Android 4.2 ve sonraki işletim sistemleri için kullanılabilir.

Televizyonların Miracast özelliği markaya göre farklı. Mesela; LG TV’ler için SmartShare, Samsung TV’ler için AllShare, Sony TV’ler için ekran projeksiyonu, Panasonic TV’ler için görüntü projeksiyonu.

Televizyonda Miracast dediğimiz ”mir ekran yansıtma ” özelliği yoksa, akıllı telefonun ekranını paylaşmak mümkün olmayacaktır. USB veya HDMI bağlantısı kullanan bir Miracast adaptörü kullanmanız gerekecektir. Ancak, TV Miracast vardır, ancak telefonunuzda ekran paylaşımı yoksa, uygulamayı kullanmak zorunda. Aşağıdaki prosedür, miracast / ekran paylaşımını destekleyen hem telefon hem de TV için geçerlidir.

Şimdi size ekranınızı akıllı telefonunuzdan TV’nize nasıl paylaşacağınızı söyleyelim. Hem LG G5 hem de Xiaomi Mi6 için ayarları ayrı ayrı göstereceğim. Genel olarak, tüm TV’lerde ekran projeksiyon özelliği açılır, bu nedenle TV’de fazladan bir ayar yapmanız gerekmez.

İlginizi Çekebilir: S7 Edge Fiyat

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefonu televizyona yansıtma aleti , telefonu televizyona yansıtma axen , telefonu televizyona yansıtma awox , telefondan televizyona yansıtma beko , telefondan televizyona ekran paylaşımı , telefonu televizyona yansıtma grundig , telefonu televizyona yansıtma gittigidiyor , telefonu televizyona yansıtma huawei , telefonu televizyona yansıtma hdmi , telefonu televizyona yansıtma ıphone.