Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonla Konuşurken Başım Ağrıyor

Telefonla Konuşurken Başım Ağrıyor

Telefonla Konuşurken Başım Ağrıyor Neden

Telefonla Konuşurken Başım Ağrıyor sorusu bir çok cep telefonu kullanıcısı, cep telefonlarını kullandıktan sonra baş ağrısı yaşadıklarını bildirmiştir. Kullanıcılar 4,5G LTE teknolojisini kullanarak daha fazla rahatsızlık bildirdiklerinden, telefonun hangi ağda olduğu fark yaratmaktadır. Çoğu insan cep telefonlarını günde birkaç kez kullanır, bu yüzden beyninize giden elektromanyetik dalgaların sonucunda baş ağrısı oluşur.

Telefonla Konuşurken Baş Ağrısı

Yabancı bir terim olan Sar ile telefonda baş ağrınızın nedenini açıklayacağız. Sıkıcı gelebilir, ancak Sar’nın ne olduğunu öğrendikten sonra, baş ağrısının nedenlerini mantıklı bir şekilde anlayabilirsiniz.

Telefon Baş Ağrısı

SAR (Specific Absorption Rate – Özgül Soğurma Oranı)

Açılımı Specific Absorption Rate olan SAR‘ın Türkçe karşılığı ise Özgül Soğurma Oranı. Bu SAR değerine sahip cihazın, insan vücuduna yaydığı radyasyon miktarını temsil ediyor. SAR, spesifik emilim oranını temsil eder. Türk eşdeğeri özgül soğurma oranı veya özgül soğurma oranıdır. Özetle söyleyebiliriz. Radyo frekansı, elektromanyetik alana maruz kaldığında vücut tarafından emilen enerji oranının bir ölçüsüdür.

SAR: Birim doku kütlesi başına emilen güçtür.

Birim: W/Kg

SAR ölçümü yapılırken tüm vücut ya da örnek bir hacim üzerinden ortalama alınarak işlem yapılır. Genellikle 1 gram ya da 10 gram üzerinden ölçümler yapılır.

Telefonla konuştuğumuzda, cihazın ürettiği elektromanyetik alana maruz kalıyoruz. Ne kadar uzun konuşursak, ya da konuşurken cihaz kulağımıza o kadar yakın olursa, maruz kaldığımız elektromanyetik alanın etkileri o kadar büyük olur. Ve sonuç olarak, baş ağrısı çekiyoruz. Beyindeki tümör oluşumunu bile tetikler.

İlginizi Çekebilir: Telefonlarda SAR Değeri Nedir

Baş Ağrısı İçin Alınması Gereken Önlemler

Telefonla Konuşurken Başım Ağrıyor Neden ?, Bir cep telefonu kullanırken, radyasyon kulağımıza girer ve beyne ulaşır dedi Sugar kafatasının radyasyonu engellemediğini ve cep telefonundan yayılan radyasyonun etkisini azaltmayı önerdi. Cep telefonu aradığınız kişiye ulaşmak için yüksek dozda enerji yayar. Bu şekeri gösteren şeker, diğer tarafın tepkisinden sonra bu kulaktan korumak için aynı anda kulaklarımıza götürmek için kulaklık kullanarak konuşmak için kulaklıkları azaltır dedi radyasyon. Gün içinde telefonu sık sık kullanmak yerine kısa mesaj göndermek radyasyonun etkisini azaltır.

  • Sinyal gücü düşük olan bölgelerde yaşamaktan kaçınınız.
  • Telefon ekranında numara tuşlarına basar basmaz cihazı kulağınıza dayamayınız. En azından bir kez çalsın. Ondan sonra kulağınıza götürünüz.
  • Telefonu kulağınıza dayamak yerine kulaklıklar ile konuşmaya özen gösteriniz.
  • Uzun süreli konuşmalardan kaçınınız.

Tüm bunlara ek olarak akıllı telefon satın alırken SAR değerinin düşük olmasına özen gösteriniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Radyasyon baş ağrısı nasıl geçer , Telefona bakınca baş ağrısı nasıl geçer , Telefona bakınca baş ağrısı neden olur , Telefona bakınca başım ağrıyor , Radyasyon baş ağrısı yaparım , Telefona bakınca başım dönüyor , Telefona bakinca başım ağrıyor , Baş ağrısı nasıl geçer.