Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonlar Kısa Devre Yapar Mı

Telefonlar Kısa Devre Yapar Mı

Telefonlar Kısa Devre Yapar Mı

Telefonlar Kısa Devre Yapar Mı; Telefonlar kısa devre yapmak; elektronik cihazlar gibi telefonlar da ara sıra kısa devre yapabilir. Bazı sebeplerden dolayı oluşan kısa devre genelde bir su teması problemidir. Böyle bir durumda, yapılması gerekli olan ilk şey, telefon kısa devre onarımı ile sorunu çözmektir. Anakartın bazı kısımları, özellikle kısa devre telefonunda hasar görebilir. Bir veya daha fazla parçanın hasar görebileceğini söylemek bile mümkündür.

Telefonlar Kısa Devre Yapar Mı; Günümüzde akıllı cihazlar, yaşamın her alanında yaygın olarak kullandığımız ürünler haline gelmiştir. Bu durum, son senelerde ücret alamama gibi sorunlarla karşı karşıya kalmamıza bile neden olabilir. Bu bağlamda, bugün akıllı telefonların yoğun kullanımı için sağlam bir kanıttır.

Son senelerde sıkça kullandığımız akıllı telefonlarla ilgili meraklardan birisi de telefonların kısa devre olup olmadığıdır. İnsanlar çok kısa zamanda cihazın harici şarj edilmesi, harici kapatma veya aniden açılıp kapanma gibi durumlarla karşı karşıya kaldıklarında ilk akla gelen telefon kısa devre yapar.

Telefonun Neden Kısa Devre Yapar

Telefonlar kısa devre mi? Sorunun en belirgin cevabı evet, ancak oluşan kısa devre için bir takım nedenler var. Bu nedenlere bağlı şekilde, telefonda ciddi sorunlar ortaya çıkabilir veya yalnızca birkaç donanım parçasını değiştirerek yaşanan sorundan kurtulmak mümkündür. Bununla beraber, ciddi bir kısa devre probleminde, işlem anakart değiştirilene kadar devam edebilir. Telefondaki kısa devrenin nedenleri aşağıda belirtilen gibi açıklanabilir;

  • Telefon su ile temas halinde veya suya düşen bir kısa devre neden olur.
  • Buna ilave olarak, yüksek nem ortamından çok sıcak bir ortama girmek kısa devrenin nedenleri arasındadır.
  • Bir pil ile akıllı telefonlar için mümkündür, ancak kartların üstündeki pimler pilin takılması ve çıkarılması sırasında birbirleriyle temas ve kısa devre yapmak.
  • Buna ilave olarak, telefonda  şarj veya kulaklık jakı soketlerine giren metal bir parça ile kısa devre meydana gelebilir.

Kısa Devre Yapan Telefon Tamiriİçin En Doğru Adres

Telefonlarda kısa devrelere sebep olan telefon tamir ve onarım alanında tecrübeli ve tecrübeli bir firma olarak, müşterilerimize daima nitelikli hizmet sunmaya çalıştığımızı belirtmek isteriz. Firmamız çeşitli sebeplerden dolayı meydana gelen kısa devre problemleri ile telefonlarınızın tamir ve bakımını gerçekleştirmekte ve her model telefonun anakart değiştirmesini kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir.

Telefon Kısa Devre Yapar Mı
Telefon Kısa Devre Yapar Mı

Telefon Kısa Devre Yapar Mı

Başka bir sorun ise, telefonun pili çıkarılabilir ise, anakart üstündeki pimler zamanla takıp çıkarmaktan birbirleriyle temas edebilir ve kısa devre yaparak telefona zarar vereceklerdir. Bazen telefona zarar vermez, ancak telefon normalden daha fazla ısınmaya başlar veya şarj süresi önemli ölçüde azalır. Bir gün şarj 2 saat ya da öylesine gider. Böyle bir durumla karşı karşıya iseniz. Telefonda bir yerde kısa devre olması olasılığı yüksektir. Başka bir soru telefonun girişleridir. Bunlar şarj (usb) portu ve kulaklık portu. İletken bir nesne bu girişlerden girerse, örneğin küçük vidalar veya yağmur, kulaklık yerine, telefonun kısa devre yapması muhtemeldir.

İlginizi Çekebilir: Ekran Değişiminde Format Atılır Mı

Sıvı Teması Onarımı

Tüm cep telefonlarında sıvı temas onarımı yapabiliriz. 15 senelik deneyimimizle, sıvı teması sonrası karşılaşılan tüm problemlerle teknik ekibimiz ile hizmet sunuyoruz. Sıvı temasından sonra, arızadan sonra başarısız olan parçalar tespit edilir, fiyatı teklif etmek mümkündür, bu sebeple kesin bir fiyat sunma fırsatımız yoktur. Cihazınızın arıza tespiti ücretsiz yapılır.

Kısa Devre Yapan Telefon Tamiri
Kısa Devre Yapan Telefon Tamiri

Sıvı Teması Sonrasında Ne Yapmalıyım

Cihazınızı açmaya asla! Cihazınızın pili çıkarılabiliyorsa, hemen çıkarın ve mümkün olan en kısa zamanda teknik servisimize gönderin. Sıvı temastan sonra cep telefonunuzu fön makinası veya benzeri bir cihazla kurutmaya çalışmayın, sıvı içeriye geçebilir veya ısı sebebiyle parçalara zarar verebilir.

Cep telefonunu pirincin içerisine koymak, olması gerekli olduğu kadar faydalı değildir. Sıvı temasından sonra, cihazda kalan sıvı artıkları oksitlenir ve devrelere zarar verir, bu sebeple anakartın ve cihazın diğer bileşenlerinin detaylı olarak temizlenmesi ve voltaj testleri yapılması gerekir. Bilinçsiz bir müdahale, cihazınızın geri dönüşü olmayan arızalara neden olmasına neden olabilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;  telefon kısa devre yaparsa , telefon kısa devre yaparsa ne olur , telefon kısa devre , telefonun kısa devre yapması , kısa devre telefon , kısa devre yapmış telefon.