Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefonlar Neden Kasar

Telefonlar Neden Kasar

Telefonlar Neden Kasar

Telefonlar Neden Kasar ; Akıllı telefonların kasması, her gün yeni bir modelin piyasaya sürüldüğü telefon pazarındaki kullanıcılar tarafından en çok şikayet edilen konulardan biridir. Uygulamaların gecikmeli açılması, komutların gecikmesi ve zayıf telefon performansı, telefon kasasının belirtilerinden bazılarıdır.

Telefonlar Neden Kasar Sorunun Çözümü

Akıllı telefonların kasması, her gün yeni bir modelin piyasaya sürüldüğü telefon pazarındaki kullanıcılar tarafından en çok şikayet edilen konulardan biridir. Bu sorunu çözmek için bazı çözüm yollarını derledik. Makalemizi okuyarak sorununuza cevap verebilirsiniz.

 • Bir sorunu olan kullanıcılardan biriyseniz, makalemizde önerdiğimiz adımları izleyerek sorununuzu çözmeye çalışabilirsiniz.
 • Özellikle aşırı fotoğraf ve video içeriği telefonların depolama alanını tüketir. Gereksiz dosyaları temizleyerek ve belleği boşaltarak telefonunuzun daha az RAM tüketmesini sağlayın.
 • Arka planda kullanmadığınız uygulamaları çalıştırmak telefonunuzun zorlanmasına neden olur. Ya devre dışı bırakın ya da Kaldırın.
 • Tüm işletim sistemleri belirli zamanlarda uygulamalarına güncellemeler getirir. Telefonlarınızın daha iyi çalışmasını sağlamak için bu güncellemelerin en son sürümünü kullandığınızdan emin olun.
 • İnterneti çok sık kullanıyorsanız, internet geçmişini temizleyerek telefon belleğini açın. Böylece Telefonlar neden kasar sorunuz için bir çözüm bulacaksınız.
 • Bir telefon satın almadan önce farklı modeller arasında karşılaştırmalar yapmak önemlidir. Satın aldığınız telefonun RAM, işlemci ve depolama alanı gibi düşük özellikleri varsa, telefonun sorunları olabilir.
 • Cihazınızı kullanmadığınızda, işlemci ve pil ömrünü tüketen Wi-Fi, bluetooth ve coğrafi konum hizmetleri gibi uygulamaları devre dışı bırakın.
 • Telefonlarda pil ömrünü gereksiz yere boşa harcayan birçok uygulama var. Bu uygulamalar arka planda çalışsa bile, pilinizi tüketir ve telefonlarınızda gerginliğe neden olurlar.
 • Telefonların yazılımında veya yüklü bir uygulamanın neden olduğu virüslerden dolayı yanlış bir kodlama olabilir. Çözüm, telefonu sıfırlamaktır. Verilerinizi bilgisayarınıza veya bulut sisteminize yedekledikten sonra telefonunuzu sıfırlayın.

İlginizi Çekebilir: Samsung Batarya Değişimi

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; 

android telefon neden kasar , bir telefon neden kasar , cep telefonu neden kasar , telefonun kasması , samsung telefon neden kasar , telefon neden kasar samsung , yeni telefon neden kasar.