Telefonlarda Ekran Işıklarında Titreme Sorunu
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

Telefonlarda Ekran Işıklarında Titreme Sorunu

Telefonlarda Ekran Işıklarında Titreme Sorunu Yeni nesil telefonların tanıtımı farklı problemler getirdi. Eski telefonların basit yapısı, hataları basit yollarla bulmayı mümkün kıldı. Örneğin, telefonunuzun ekran ışıkları yanmadıysa, bir transistörü veya düzeltmeyi değiştirerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Yine, telefon şebekeyi çizmediğinde, sorun hava üfleyerek PFO’YU ısıtarak çözülebilir.

Bu durum, kendilerini akıllı telefonlar olarak tanımlayan yeni nesil telefonlarda o kadar basit değildir. Sonuç olarak, kendi işletim sistemine sahip olan bu telefonlar, dahili ve harici bileşenler, bazı bilgisayarları teknolojilerine göre bile işleyebilir. Tabii ki, seçenek çok fazla olduğunda sorun çarpılır. Bu sorunlardan biri ekran ışığının titremesidir.

Telefonlarda Ekran Işıklarında Titreme Sorunu

Telefonunuzu bir gün kullanırken ekran ışığının titrediğini aniden fark ederseniz, kontrol etmeniz gereken birkaç şey vardır. Bu kontroller yapılmadan telefon operatörüyle iletişime geçmek gereksiz masraflara neden olabilir. İlk olarak, telefonlardaki aydınlatma hakkında kısaca konuşalım. Telefonların ekranları, teknolojilerine bağlı olarak iki farklı şekilde aydınlatılabilir. Bunlardan biri genellikle IPS ekranlarında floresan aydınlatmada kullanılır. Diğeri LED ekranlardaki LED aydınlatmasıdır. Ekran titreşimi genellikle floresan aydınlatmada görülür, ancak bu, LED aydınlatmada oluşmayacağı anlamına gelmez.

 • Sallanmaya neden olan faktörlerden biri telefonun etkisi veya düzensiz başlamasıdır. Etkilenen telefonun invertör devresindeki kristal başarısız olduğunda, ekran ışığınız yanıp söner. Yine, telefonun düzensiz başlangıcı, harici bileşenlerin kontrolsüz bir şekilde başlamasına neden olur ve ekran aydınlatması ile ilgili sorunlar yaşayacaksınız.
 • Başka bir olasılık video düzenleme programları. Bu programlar telefonu diğer programlardan daha fazla kullanır ve telefonun tüm sensörlerini kullanmak ister. Bu aynı zamanda ışık yoğunluğunu ölçmek için kullanılan fotoselleri de etkiler. Etkilenen fotoseller doğru komutları gönderemediğinde ekran titremesi kaçınılmazdır.
 • Telefon yazılım bir hata yaptığının bir nedeni var. Bu çok yaygındır. İndirdiğiniz uygulama sadece telefonunuzu kramp olmaz, bu ekran aydınlatma, ses yoğunluğu ve hatta titreşim motoru ile müdahale edecektir.
 • Telefonunuzun ekran titremesi varsa, ilk öneri fabrika ayarlarını geri yüklemektir.
 • Fabrika ayarlarına döndükten sonra bile sorun devam ederse, pili kapatılıp kendiliğinden açılıncaya kadar boşaltmak için telefonu kullanın. 1 -2 saat boyunca bu durumda bırakın ve şarj cihazına koyun. Telefon tamamen şarj olduğunda, çıkarın ve kullanmaya devam edin.
 • Telefon açıldığında sorun devam ederse, otomatik aydınlatma seçeneğini kapatmayı deneyin. Sorun devam ederse, deneyimli bir telefon teknisyeni size bakacaktır.

İlginizi Çekebilir: Telefonu Şarja Takınca Isınıyor

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;telefon ekran titremesi çözümü , cep telefonu ekran titremesi , ekran titremesi telefon , telefonun ekran titremesi , telefon ekran titremesi , lg telefon ekran titremesi , ekran titremesi çözümü , telefon ekran titreme sorunu , telefon ekran titreme sorunu çözümü

Telefon Ekran Işığının Titreme Sebebi

Akıllı telefon kullanıcıları, bazı donanım arızaları nedeniyle ekran titremesi gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ekran titreme sorunları genellikle donanım bileşeni Arızalarından kaynaklanır, ancak bazen sorunu küçük müdahalelerle çözebilirsiniz. Ekran titreme sorunları, bazı markalarda / modellerde kronik bir arıza olabilir.

Biz ekran titreşimsiz yaşarsanız ilk telefonunuzu yeniden öneririz. Yeniden başlatıldıktan sonra sorun çözülmezse, pilinizi çıkarmayı ve takmayı deneyin. Ayrıca, önce aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz.

 • Ekran otomatik aydınlatma, çoğu telefonda ekranın titremesine neden olabilir. Otomatik aydınlatma özellikli telefonlarda, sensör arızaları nedeniyle ekran ışığı sürekli olarak değişebilir ve titremeye neden olabilir.
 • Bu durumda, otomatik aydınlatmayı tamamen kapatın ve tekrar deneyin. Ekran sensörü arızalıysa, özelliği kapatmanız ve ekranı manuel olarak kullanmanız gerekir.
 • Bazı uygulamalar ekran titremesine neden olabilir. Özellikle ekranınızla ilgili ayarları yapmanıza veya video fotoğraflarını çekmenize izin veren uygulamalar, görüntü ile ilgili sorunlara neden olabilir.
 • Hangi uygulamanın soruna neden olduğunu belirlemek zor olduğundan, bu tür uygulamaları devre dışı bırakın ve telefonunuzu yeniden başlatın ve tekrar deneyin.
 • Pil arızaları, ekran titremesinin en yaygın nedenidir. Telefonunuzun pilinin kesinlikle orijinal olduğundan emin olun. Yazımızın başında belirtildiği gibi, pilinizle ilgili bir sorun varsa, ekranınızın titremesine neden olabilir.
 • Bu durumda, pilinizi çıkarın ve yeniden takın. Pilinizi çıkaramıyorsanız, pil tamamen boşalıncaya kadar kullanın ve piliniz tamamen şarj olduktan sonra telefonunuzu şarj edin, telefonunuzu açarak test edebilirsiniz.
 • Mobil işletim sisteminizden bir sorunuz varsa, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekebilir. Bunu yapmak için yedeklemelerinizi alın ve cihazınızı fabrika ayarlarına döndürün. Herhangi bir uygulama yüklemeden tekrar deneyin.5.Telefonunuzun Güç Tasarrufu modu açıksa, bu özelliği kapatarak titreşim sorununu gidermeyi deneyebilirsiniz. Özellikle Samsung telefonlarında, Tasarruf modu nedeniyle sık sık sallanma olabilir.
 • Samsung telefonları için, arka ışığı yükseltmeyi de denemenizi öneririz. Konuyla ilgili makaledeki videoyu incelemenizi öneririz.
 • Son olarak, ekranınız vurulursa, sorunlara neden olabilir. Bu durumda, yukarıdaki eylemlerden herhangi biri sorununuzu çözmez. Bu durumda ekranı değiştirmeniz gerekir. İnternetten telefon ekranınızı edinin, YouTube’da örnek videoları izleyerek kendinizi değiştirebilirsiniz.

Risk almak istemiyorsanız, Sizler için buradayız hemen bizlerle İLETİŞİME geçerek telefonunuzun arızasını uygun maliyetli bir şekilde giderin.

J7 ekran titremesi neden olur