Telefonlarda Ghost Screen Ekran Sorunu ve Çözümü
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / / 1 Yorum / 1010 Görüntülenme

Telefonlarda Ghost Screen Ekran Sorunu ve Çözümü

Telefonlarda Ghost Screen Ekran Sorunu ve Çözümü, Son zamanlarda Bilhassa akıllı telefonlarda sıkça ortaya çıkan Ghost ekran meselesi nedir? Başımıza gelirse bu meselesi nasıl çözebiliriz?Gelişen teknolojiyle beraber televizyon, tablet, bilgisayar, akıllı telefon ve hem de akıllı saatler derken hayatımızı ekranlarda yaşıyoruz. Ekranları çok sık kullandığımızda, teknolojik cihazlarımızdaki ekranlarla ağırbaşlı meseleler yaşayabiliriz. Ekranlarda karşılaştığımız en yaygın sorunlardan biri Türkçe’de Ghost ekranı veya Ghost ekran meselesi. Peki bu Mesele nedir ve çözebilir miyiz?

Her şeyden Evvel, hayalet ekran meselesi, bu Mesele Çoğunlukla LCD ekranlarda belirli bir müddet sonra ortaya Menfaat. pek çok zaman Aleni kalan görüntüyü vermemeniz vaziyetinde imaj Daimi bir şekilde zorluyken görüntüde farkındalık yapmak için LCD paneller, bir müddet sonra, bir müddet sonra ekranın bir parçası her vakit izde kalan ve Celse açan pikseller belirir. Bununla beraber, Fena olan kısım, bu olayın gerçekleştikten sonra, o bölgedeki görüntünün hiçbir şekilde değişmemesi ve böylece Hayalet ekran meselesi yaşanması.

Telefonlarda Ghost Screen Ekran Sorunu ve Çözümü mümkün mü?

Her şeyden Evvel, hayalet ekran meselesi, bu Mesele Çoğunlukla LCD ekranlarda belirli bir müddet sonra ortaya Menfaat. pek çok zaman Aleni kalan görüntüyü vermemeniz vaziyetinde imaj Daimi bir şekilde zorluyken görüntüde farkındalık yapmak için LCD paneller, bir müddet sonra, bir müddet sonra ekranın bir parçası her vakit izde kalan ve Celse açan pikseller belirir.

Telefonlarda Ghost Screen Ekran Sorunu ve Çözümü
Telefonlarda Ghost Screen Ekran Sorunu ve Çözümü

Bununla beraber, Fena olan kısım, bu olayın gerçekleştikten sonra, o bölgedeki görüntünün hiçbir şekilde değişmemesi ve böylece Hayalet ekran meselesi yaşanması. Ne yazık ki, sık karşılaşılan ‘hayalet ekran’ sorununu LCD ekranlarda düzeltmek olası değil. Donanım onarımı veya yazılım ile bu meselesi önleyemezsiniz. Bu sorunun çözülmesi ve cihazınızın eskisi gibi görüntülenebilmesi için ekranda bir farkındalık yapılması gerekir.

 

Ayrıca Bkz. “LG Ekran Değişimi İçin Tıklayınız.”


‘Hayalet ekran’ Garanti Kapsamında mı?

Tüm LCD panellerde bir müddet sonra ortaya çıkması muhtemel olan ‘hayalet ekran’ meselesi, ne yazık ki, kronik bir Mesele olmadığı sürece güvence kapsamında değildir, ancak bu sorunla alakadar olarak güvence kapsamında olması gerekebilir. Cihazı ilk aldığınızda. Bu noktada, teknik servisiniz meselesi ‘kullanıcı hatası’ olarak kafanızdan gidermeye çalışıyorsa, Tüketici Hakları Mahkemesi ile iletişime geçerek sesinizi duyurmalısınız.

Telefonlarda Ghost Screen Ekran Sorunu ve Çözümü
Telefonlarda Ghost Screen Ekran Sorunu ve Çözümü

LG G4 ve LG G5 cihazlarındaki Telefonlarda Ghost Screen Ekran Sorunu ve Çözümü ekranının meselesi aşırı yaşandı ve bir müddettir sorunun tüketicilerden geldiğini sav eden LG, sorunun sorunun kronik olduğunu kabul etmek zorunda kaldı. Bu nedenle, Bilhassa bu sorunla Yepyeni akıllı telefonlarınızda karşılaştıysanız, cihazınızı en kısa müddette teknik servise götürmeniz yararlı olacaktır. Tabii ki, bu sorunun beklenenden önceden yaşandığı için güvence kapsamında olacağından güvenilir değiliz.


Cep Hastanesi Tanıtım Videosu 

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.


Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; ghost screen çözümü samsung, ghost screen hatası çözümü, ghost screen kesin çözüm, ghost screen sorunu çözümü, sniper ghost warrior siyah ekran sorunu çözümü, sniper ghost warrior tam ekran sorunu çözümü, note 4 ghost screen çözümü, telefon hayalet ekran, cep telefonu hayalet ekran, phone screen ghost image, iphone ghost screen, phone screen ghost touch, lg hayalet ekran çözümü, lg hayalet ekran nedir, lg ghost screen garanti, lg ghost screen nedir, lg ghost screen testi, lg g4 ghost screen çözümü, lg v10 ghost screen çözümü, lg g6 ghost screen çözümü, lg v20 ghost screen çözümü, lg g5 ghost screen değişim, lg g4 ghost screen degisim1 Yorum

  • Teknisyen

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir