Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonlarda Ghost Screen Ekran Sorunu

Telefonlarda Ghost Screen Ekran Sorunu

Telefonlarda Ghost Screen Ekran Sorunu

Telefonlarda Ghost Screen Ekran Sorunu ve Çözümü, Son zamanlarda Bilhassa akıllı telefonlarda sıkça ortaya çıkan Ghost ekran meselesi nedir? Başımıza gelirse bu meselesi nasıl çözebiliriz? Gelişen teknolojiyle beraber televizyon, tablet, bilgisayar, akıllı telefon ve hem de akıllı saatler derken hayatımızı ekranlarda yaşıyoruz.

Ekranları çok sık kullandığımızda, teknolojik cihazlarımızdaki ekranlarla ağırbaşlı meseleler yaşayabiliriz. Ekranlarda karşılaştığımız en yaygın sorunlardan biri Türkçe’de Ghost ekranı veya Ghost ekran meselesi. Peki bu Mesele nedir ve çözebilir miyiz?

Her şeyden Evvel, hayalet ekran meselesi, bu Mesele Çoğunlukla LCD ekranlarda belirli bir müddet sonra ortaya Menfaat. pek çok zaman Aleni kalan görüntüyü vermemeniz vaziyetinde imaj Daimi bir şekilde zorluyken görüntüde farkındalık yapmak için LCD paneller, bir müddet sonra, bir müddet sonra ekranın bir parçası her vakit izde kalan ve Celse açan pikseller belirir.

Bununla beraber, Fena olan kısım, bu olayın gerçekleştikten sonra, o bölgedeki görüntünün hiçbir şekilde değişmemesi ve böylece Hayalet ekran meselesi yaşanması.

Telefonlarda GhostScreen Ekran Sorunu ve Çözümü mümkün mü?

Her şeyden Evvel, hayalet ekran meselesi, bu Mesele Çoğunlukla LCD ekranlarda belirli bir müddet sonra ortaya Menfaat. pek çok zaman Aleni kalan görüntüyü vermemeniz vaziyetinde imaj Daimi bir şekilde zorluyken görüntüde farkındalık yapmak için LCD paneller, bir müddet sonra, bir müddet sonra ekranın bir parçası her vakit izde kalan ve Celse açan pikseller belirir.

İlginizi Çekebilir: Telefon Ekranı Çatlaması Sorunu Nasıl Giderilir

Bununla beraber, Fena olan kısım, bu olayın gerçekleştikten sonra, o bölgedeki görüntünün hiçbir şekilde değişmemesi ve böylece Hayalet ekran meselesi yaşanması. Ne yazık ki, sık karşılaşılan ‘hayalet ekran’ sorununu LCD ekranlarda düzeltmek olası değil. Donanım onarımı veya yazılım ile bu meselesi önleyemezsiniz. Bu sorunun çözülmesi ve cihazınızın eskisi gibi görüntülenebilmesi için ekranda bir farkındalık yapılması gerekir.

‘Ghost ekran’ Garanti Kapsamında mı?

Tüm LCD panellerde bir müddet sonra ortaya çıkması muhtemel olan ‘hayalet ekran’ meselesi, ne yazık ki, kronik bir Mesele olmadığı sürece güvence kapsamında değildir, ancak bu sorunla alakadar olarak güvence kapsamında olması gerekebilir. Cihazı ilk aldığınızda. Bu noktada, teknik servisiniz meselesi ‘kullanıcı hatası’ olarak kafanızdan gidermeye çalışıyorsa, Tüketici Hakları Mahkemesi ile iletişime geçerek sesinizi duyurmalısınız.

LG G4 ve LG G5 cihazlarındaki Telefonlarda Ghost Screen Ekran Sorunu ve Çözümü ekranının meselesi aşırı yaşandı ve bir müddettir sorunun tüketicilerden geldiğini sav eden LG, sorunun sorunun kronik olduğunu kabul etmek zorunda kaldı. Bu nedenle, Bilhassa bu sorunla Yepyeni akıllı telefonlarınızda karşılaştıysanız, cihazınızı en kısa müddette teknik servise götürmeniz yararlı olacaktır. Tabii ki, bu sorunun beklenenden önceden yaşandığı için güvence kapsamında olacağından güvenilir değiliz.

Ghost Ekran (Gölgeli Ekran) Sorunu ve Çözümü

Ekranda klavye izi kalmış telefonun ekranının kendisine değdiği ve işlevleri kendi başına gerçekleştirdiği durumdur. Örneğin, uygulamaları açma veya kamerayı etkinleştirme. Sorunun ana nedeni ekran arızasıdır, ancak kullanılan durumlar, ekran koruyucular ve panel kirleri bu soruna neden olabilir.

Cihazınızı bakım için servise götürmeden önce, kılıfı çıkarmayı ve ekranı tamamen temizlemeyi deneyin. Ekran koruyucuyu kaldırmak zor olabilir. Bunu hizmetimizde yapabilirsiniz. Teknisyenlerimiz sorunun bir ekran arızası olduğunu tespit ederse, bunun nedeni su hasarı veya düşme olabilir, ekranın değiştirilmesini tavsiye ederler. İşlem 1 saat sürer ve parça garanti edilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.