Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonlardan Blog Yazmak İsteyenler İçin Uygulamalar

Telefonlardan Blog Yazmak İsteyenler İçin Uygulamalar

Telefonlardan Blog Yazmak İsteyenler İçin Uygulamalar

Telefonlardan Blog Yazmak İsteyenler İçin Uygulamalar platform ne olursa olsun blog, düşüncelerinizi, deneyimlerinizi, maceralarınızı ve fikirlerinizi dünyanın geri kalanıyla paylaşmanın en iyi yollarından biridir ancak birçoğumuz günü koşuşturmalar ile geçiriyoruz ve bloğa yeterince dikkat göstermiyoruz.

Telefonlardan Blog Yazmak İsteyenler İçin Uygulamalar, gerekli güncellemeleri yapamıyoruz ancak, aşağıdaki 3 uygulama ile, kişisel bloglarınızı akıllı telefonunuzdan yöneterek bu zor süreci eğlenceli ve öğretici bir sürece dönüştürebilirsiniz.

Blogger ya da WordPress

Bloglamaya başlamadan önce, yazacağınız ve sitenizi yayınlayacağınız platformu seçmelisiniz. Bunların en ünlüsü Blogger ve WordPress. Her iki platformda da internet bağlantınız olan her yerden erişebileceğiniz mobil uygulamalar bulunur. Bu uygulamalarla içeriğinizi üretebilir, düzenleyebilir ve yayınlayabilirsiniz.

Temel fark, blog yazarının kullanımının daha kolay olması ve daha acemi yazarlara hitap etmesidir. Ücretsiz bir Google hizmeti olan Blogger ile, her ikisi de Google’ın size ücretsiz sağladığı alan adlarına ve barındırma işlemlerine ihtiyacınız yoktur. Ancak WordPress kendi etki alanınıza ve barındırma özelliğine sahip olmanız gerekir, bu nedenle yeni başlayan biriyseniz WordPress yapılandırması biraz can sıkıcı olabilir.

Hangisini seçerseniz seçin, ikisi de tamamen güvenilir yayıncılardır ve bilinçsiz davranmadığınız sürece web sitenizde herhangi bir sorun meydana gelmez.

İlginizi Çekebilir: iOS ve Android İçin Hız Testi

Yazı Editörü Google Docs

Makalelerinizi seçtiğiniz platformda hazırlayabilmenize rağmen, bu genellikle iyi bir fikir değildir çünkü blogger’da veya WordPress’te hazırladığınız makaleleri kaydetmediyseniz kaybetme şansınız var. Bunun yerine, tüm yayınlarınızı ve içeriğinizi Google dokümanlar ile hazırlayın ve uygulamanın her hareketinizde içeriğinizi kaydetmesine izin verin.

Telefonlardan Blog Yazmak İsteyenler İçin Uygulamalar

Telefonunuz bozulursa, yanlış düğmeye basarsanız, her şey bıraktığınız gibi olacaktır ayrıca, blog uygulamanıza aktarmak çok kolaydır.

Fotoğraf Düzenleme Pixlr Express

İyi ve popüler bir bloğun sırlarından biri şüphesiz kullandığı etkileyici görsellerdir. İki veya üç yıl öncesine kadar, telefonunuzdan profesyonel olarak herhangi bir fotoğrafı düzenlemek imkansızdı ancak bugün, birçok ücretsiz uygulama ile Autodesk gibi görselleri bir mühendisin elinden alabilirsiniz. Sadece birkaç dokunuşla kullanabileceğiniz birçok uygulama var, ancak hızlı blog görsel düzenleme için Pixlr Express’i öneriyoruz. Bu mobil uygulama ile fotoğraflarınızı yeniden boyutlandırabilir, yüzlerce filtre, çerçeve ekleyebilir veya hafif oyunlar yapabilirsiniz ayrıca kırmızı gözleri yok etme yeteneğine sahiptir. Ancak küçük bir tavsiyeye ihtiyacınız varsa, fotoğraf filtreleme işinizde asla aşırıya kaçmayın.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefondan blog yazmak.