Telefonların Depolama Alanı Sorunu Nasıl Çözülür?
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / 0 Yorum / 27 Görüntülenme

Telefonların Depolama Alanı Sorunu Nasıl Çözülür?

Telefonların Depolama Alanı Sorunu Nasıl Çözülür? Telefon depolama alanı sorunu, birçok akıllı telefon kullanıcısının ortak sorunlarından biridir. Endişelenmeyin, bu sorunu kolayca çözebilirsiniz. Depolama sorunları yaygın olsa da, kullanıcılar için can sıkıcıdır, çünkü bir süre sonra fotoğraf çekemez ve uygulamaları indiremezsiniz.

Depolama Alanı Sorunu İçin Çözüm Önerileri

Bazen telefonunuzda yer olsa bile cihazınızda “boş alan yok” sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Depolama alanını sorunu çözmek için bazı önerileri derledik. Bu Çözümleri deneyerek depolama alanı sorununu çözebilirsiniz.

Telefonu Kapatıp Aç

Önce telefonunuzu kapatıp tekrar açmanızı öneririz. Bunun nedeni, telefon kapatıldığında ve açıldığında, RAM üzerindeki aşırı yükün sıfırlanmasıdır. RAM üzerindeki aşırı yük sıfırlandığında, telefonda yanlış görünebilecek depolama alanı sorunu ortadan kaldırılabilir. Buna ek olarak, telefon kapatıldığında ve açıldığında, daha hızlı çalışmaya başlar.

Kullanmadığın Uygulamaları Sil

Ardından, kullanmadığınız uygulamaları telefonunuzdan kalıcı olarak silmeniz gerekir. Gün boyunca, akıllı cihaz kullanıcıları telefonlarına binlerce uygulama indiriyor. Genellikle, ihtiyacımız olduğunda indirdiğimiz uygulamalar, daha sonra kullanmasak bile, telefonun puslu sayfalarında kalır. Bu uygulamalar cihazlarda aşırı yük olarak bekler. Kısayoldaki uygulamaları silmek isterseniz, Ayarlar> depolama> Temizle> kullanılmayan uygulamaları izleyerek kullanmadığınız uygulamaları kolayca seçebilir ve silebilirsiniz.

Fotoğraf ve Videolarını Ayıkla

Birçoğumuz Whatsapp gibi uygulamadaki gruplardan çeşitli resimlerle geliyoruz. Faydasız olan ve zaman zaman kullanmayacağımız resimlerin temizlenmesi, depolama alanımızda geniş bir alan yaratacaktır. Telefonunuzdaki resimleri bir buluta aktararak veya bilgisayardaki sabit bir diske aktararak telefonunuzda yer açabilirsiniz. Buna ek olarak telefonunuza bir hafıza kartı takarak depolama alanınızı da genişletebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Samsung Batarya Değişimi

Yeterli Alan Yok Problemi Devam Ediyorsa

Yukarıdaki adımları izledikten sonra aynı sorun hala devam ederse, elbette korkmuyoruz ve yeni yöntemler denemeye devam ediyoruz.

iPhone Bluetooth Çalışmıyor

Android Ön Belleğini Sil

Kullanılan uygulamalar, hızlı bir şekilde çalışmak için telefonlarda geçici dosyalar oluşturur. Bu dosyalar bazen çok büyük boyutlara ulaşabilir. Telefonunuzun önbelleğini temizleyerek bu sorunu çözebilirsiniz. Bunun için ayarlar> uygulamalar> depolama > önbelleği Sil’i takip edebilirsiniz.

Google Play Store’u Sıfırla

Telefonların hafızasında yer olmasına rağmen, depolama alanı eksikliği sorunu Google Play Store’u sıfırlayarak çözülebilir. Yaptığınız sıfırlama, uygulamalarınıza herhangi bir zarar vermez. Bu işlem için Google Play Store> üç nokta simgesi> güncellemeleri Kaldır adımlarını takip edebilirsiniz.

Fabrika Ayarlarını Geri Yükle

Fabrika ayarlarını geri yüklemek, telefondaki tüm yazılımları sıfırlar, böylece son adım olarak deneyebilirsiniz. Bunu yaparken cihazınızdaki tüm dosyaları yedeklemeyi unutmayın.

Tüm bu adımları izlediniz ve hala telefonunuz aynı hatayı veriyor! O zaman bir yazılım sorunu ile uğraşıyor olabilirsiniz. Bu durumda, sorun hakkında bilgi edinmek ve bakımını yapmak için cihazınızı profesyonel bir ekibe götürebilirsiniz. Bu yazımızda “Telefonların Depolama Alanı Sorunu Nasıl Çözülür?” sorusuna cevap verdik. Okuduğunuz için teşekkürler.

Neden Cep Hastanesi?

  • Firmamız 15 yıllık tecrübeye ve markaya sahiptir,
  • Firmamızda kullanılan ürünler fiyatına göre orijinal yada muadildir,
  • Onarım işlemleri ve yedek parça 3 AY garanti belgelidir,
  • Yapılan işlemler sistemimizde kayıt altına alınır,
  • Telefonunuzu firmamıza gönderirken kargo ücreti ödemezsiniz.

Cep Hastanesi Adres Bilgileri

1. İstanbul içinde ikamet ediyorsanız firmamıza gelerek 2 saat süre içerisinde ekran değişimini yaptırarak teslim alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden kurumsal anlaşmalı yurt içi kargo ile 311748961 kodumuzu belirterek telefonunuzu ücretsiz şekilde bize gönderebilirsiniz. Cihazınız aynı gün yapılıp kargoya verilir.
2. Ödeme işlemi cihazınızın onarımı tamamlandıktan sonra hesap bilgileri kısmında bulunan hesap numaralarımız üzerinden EFT ve havale yöntemiyle yapabilirsiniz.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Sinan Akçıl’ın Telefonunu Tamir Etti

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir