Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonu Daha Hızlı Şarj Etmek

Telefonu Daha Hızlı Şarj Etmek

Telefonu Daha Hızlı Şarj Etmek

Telefonu Daha Hızlı Şarj Etmek; Hepimiz yaptık: evden çıkmaya Hazırlanıyorsunuz ve telefonunuzu şarj etmeyi unuttuğunuzu fark ediyorsunuz. Pil seviyesi tehlikeli derecede düşük. Ancak, sadece 15 dakikanız var. Bu şekilde, pili şarj etmek için şarj cihazına bağlarsınız yüzde 1-2’lik cüzi bir artış olacaktır. Gelecekte bunu nasıl önleyeceksiniz? Android pilinizi daha hızlı şarj etme kılavuzumuzu okuyun.

Telefonu Daha Hızlı Şarj Etmek ; Pil ömrü birçok farklı faktörün birleşimidir. Bu nedenle, hepsini yönetmek için tek bir çözüm yoktur. Ancak akıllı telefonunuzu akıllıca kullanırsanız ve doğru donanıma sahipseniz, tüm bu iyi uygulamalar pilinizle bir ton hayal kırıklığı yaratabilir. Aşağıdaki tüm önemli ipuçlarımıza göz atın.

Doğru Fişi ve Şarj Cihazını Alın

Android şarj cihazları evrensel bir kablo bağlantısına sahip olsa da, bu hepsinin aynı olduğu anlamına gelmez. Telefonunuzu hızlı bir şekilde şarj etmek istiyorsanız, şarj kablosunu bir dizüstü bilgisayara bağlamak kötü bir fikirdir: USB-2.0 bağlantı noktası sadece 2.5 watt güç sağlarken, USB-3.0 4.5 watt sağlar. Duvar şarj cihazınız çok daha fazlasını sunacak. Bu nedenle, en hızlı şarjı istiyorsanız, duvar prizinden şarj etmek en iyi seçenektir.

Uçak Moduna Alın

Telefonunuz şarj olurken ne kadar az çalışırsa, o kadar hızlı şarj olur. Uçak modu, cihazınızdaki tüm kablosuz radyoları engeller, telefonunuzun yeteneklerini azaltır ve bu nedenle çok fazla şey yapmasını önler.

Uçak modundayken aramaları veya mesajları almaz. Ancak önümüzdeki birkaç saat boyunca açık kalacak bir cihaza sahip olmak buna değer.

İlginizi Çekebilir: Telefon Samsung Yazısında Kalıyor Açılmıyor

Telefonu Kapatın

Telefonunuzu tamamen kapatmak, uçak moduna geçirmekten daha hızlı şarj olmasını sağlayacaktır. Yine, kapalı olduğunda birkaç bildirimi kaçırabilirsiniz. Ancak, telefonunuzun tekrar eve gelene kadar dayanmasını istiyorsanız, bununla yaşamak zorunda kalacaksınız.

Pil Tasarrufu Modu Kullanın

Lollipop’tan bu yana, Android cihazlar (genellikle Ayarlar> pil> pil tasarrufu), bir stok seçeneği veya Motorola Dose gibi üreticiye özgü bir özellik olsun, bir pil tasarrufu moduna sahiptir. Telefonunuz şarj olurken güç tasarrufu yapmak için bunu açın.

Hangi Android telefona sahip olursanız olun, her zaman pil tasarrufu sağlayan bazı çözümler bulabilirsiniz.

Gereksiz Özellikleri Kapatın

Bluetooth, GPS, Wi-Fi veya NFC gibi gereksiz pil boşaltma özelliklerine sahip olup olmadığınızı kontrol edin. Tüm uygulamalarınızı kapatın ve telefonunuzun Google Play Store’dan ki uygulamaları otomatik olarak yedeklemesini veya güncellemesini durdurun.

Telefona Dokunmayın

Telefonunuzu şarj ederken uçak modunda açmanız veya kapatmanız gerekiyorsa, önemli bir çağrı beklerken telefonunuzu her 30 saniyede bir kullanmaya devam etmemeye çalışın. Neden? Çünkü ekran en büyük pil tüketimidir.

Telefonunuzu uyandırmak, daha hızlı pil dışarı çalışır. Yani her gelen bildirim kontrol etmek için şarj olsun dürtü kaçının. Bu şekilde, istenen seviyeye çok daha hızlı ulaşacaktır.

Serin tutun

Teknoloji söz konusu olduğunda, sıcaklık önemlidir ve bir pilin çok ısınmasına izin vermek asla iyi değildir. Bu, şarj olurken telefonunuzu dondurucuya koymanız gerektiği anlamına gelmez.

Telefonunuzu her zaman serin veya oda sıcaklığında şarj edin. Doğrudan güneş ışığında veya sıcak bir arabada şarj etmek için bırakmayın. Taşınabilir bir pil şarj cihazı kullanıyorsanız, telefonunuzu cebinizde şarj etmeyin.

Pilinizin çok ısınmasını önleyebilirseniz, sizi biraz daha hızlı bir şarjla ödüllendirecektir.

Taşınabilir USB Şarj Cihazı Satın Alın

Bu aslında telefonunuzu daha hızlı şarj etmeyecektir, ancak düşük pil ve tam şarj için yeterli zaman sorunu çözecektir. Taşınabilir USB Şarj Cihazları küçük, hafiftir ve 100 tl den daha az bir maliyete sahiptir.

Bunlardan birini cebinizde taşırsanız hareket halindeyken telefonunuzu şarj edebilirsiniz – yani, şarjı biraz daha doldurmak için son dakika telaşı yapmanıza gerek kalmaz.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefonu daha hızlı şarj etmek için  , telefonu bilgisayardan hızlı şarj etmek , telefonu hızlı şarj etme zararlımı , akıllı telefonları hızlı şarj etmek , cep telefonu hızlı şarj etme yöntemleri , telefonu nasıl daha hızlı şarj ederim , hızlı şarj her telefona olur mu , telefonu hızlı şarj etmek için ne yapmalıyız.