Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonu Fabrika Ayarlarına Döndürme

Telefonu Fabrika Ayarlarına Döndürme

Telefonu Fabrika Ayarlarına Döndürme

Telefonu Fabrika Ayarlarına Döndürme Android işletim sistemine sahip bir telefonunuz veya tabletiniz varsa ve bunu aldığınız ilk günle aynı şekilde kullanmak istiyorsanız, fabrika ayarlarına dönmek için yapacağınız işlemdir. Cihazınızı sıfırlamak için başka birçok neden olabilir. Tüm verilerinizin silinmesine neden olacağından, bu konuda dikkatli olmalısınız.

Telefonunuzdaki ve tabletinizdeki uygulamalar belirsiz bir nedenden dolayı kapanıyorsa, cihazınızın performansı azalmışsa, indirdiğiniz uygulamalar yavaş yükleniyor ve indirilen uygulamalar açılmıyor, bağlantı sorunlarınız varsa, sisteminiz düzgün çalışmıyorsa, cihazınızı fabrika ayarlarına geri yüklemekten başka seçeneğiniz yok. Fabrika ayarları bu adımları takip ederek telefon veya tablet sıfırlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Fabrika Ayarlarına Döndürme Nasıl Yapılır

Telefona Format Atma

Kullandığınız Android telefon artık eskisi kadar hızlı değilse, performansı düşmüşse ve uygulamalarla doluysa, bunu yapmak kolaydır.

Android telefonu fabrika ayarlarına geri yükleyebilir ve ilk günle aynı şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca telefonun pil ömrü kesinlikle daha uzun olacaktır. Bu yazıda, Android telefonunuzu fabrika ayarlarına nasıl geri yükleyeceğinizi anlatacağız.

Önemli bir hatırlatma; telefon rehberi, önemli resimler, videolar ve dosyalar. Çünkü telefondaki her şey silinecek.

Telefonu Sıfırlamadan Önce Ne Yapmalı ?

Fabrika ayarlarına sıfırlama, tüm uygulamalar, ayarlar, müzik, fotoğraflar ve videolar da dahil olmak üzere cihazınızdaki tüm bilgileri ve dosyaları temizler.

Bu makaledeki fabrika sıfırlama talimatları, Android 7.0 (Nougat) ve 8.0 (Oreo) çalıştıran tüm Samsung Galaxy Tab tabletleri, Galaxy S akıllı telefonları ve Galaxy Notes için geçerlidir.

Cihazınızı ilk kez kurduğunuzda, Android verilerinizin otomatik olarak Google hesabınıza yedekleneceğini size bildirir. Bu, sıfırladıktan sonra cihazınızı kurduğunuzda uygulamalarınızı ve verilerinizi geri yüklemenizi sağlar. – Telefon bilgilerini Google’a yedekleyin ve geri yükleyin. Telefonu Fabrika Ayarlarına Döndürme

Otomatik yedekleme kurmadıysanız ve cihazınıza erişebiliyorsanız, aşağıdaki gibi manuel olarak yedekleyebilirsiniz:

  1. Ana ekranda Uygulamalar‘a dokunun.
  2. Uygulamalar ekranında, Ayarlar simgesini içeren sayfayı bulun ve ardından Ayarlar‘a dokunun.
  3. Ayarlar ekranında, Bulut ve Hesaplar‘ı görene kadar kategori listesini kaydırın.
  4. Bulut ve Hesaplar‘a dokunun.
  5. Bulut ve Hesaplar ekranında Yedekle ve Geri Yükle‘ye dokunun.
  6. Google Hesabı bölümünde Verilerimi Yedekle‘ye dokunun.
  7. Verileri Yedekle ekranında, yedeklemeyi açmak için Kapalı tuşunu sağa çekerek Açık konuma getirin. Cihazınız, verilerinizi otomatik olarak Google’a yedekler.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefonu açmadan fabrika ayarlarına döndürme , android telefonu fabrika ayarlarına döndürme kodu , asus telefon fabrika ayarlarına döndürme , akıllı telefon fabrika ayarlarına döndürme , android telefonu uzaktan fabrika ayarlarına döndürme , bilgisayardan telefonu fabrika ayarlarına döndürme , fabrika ayarlarına döndürme bilgisayar , blackberry telefon fabrika ayarlarına döndürme , samsung telefonu bilgisayardan fabrika ayarlarına döndürme , casper telefon fabrika ayarlarına döndürme.