Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonu Fotoğraf Makinesine Çeviren Uygulama

Telefonu Fotoğraf Makinesine Çeviren Uygulama

Telefonu Fotoğraf Makinesine Çeviren Uygulama

Telefonu Fotoğraf Makinesine Çeviren Uygulama, birçok kişi cep telefonlarıyla veya mobil cihazlarıyla fotoğraf çekmeye başlar. Çektikleri resimleri seven ve sevgi ile fotoğraf çekmeye devam etmek isteyen insanlar, kendilerine bir kamera satın alır ve üzerinde gelişmeye başlarlar. Her ne kadar bazı kullanıcılar fotoğraf çekmeyi sevseler de, kullanımı kolay ve her zaman yanlarında taşıyabilecekleri basit arayüz, cep telefonu ile fotoğraf çekmeye devam ediyor.

Telefonu Fotoğraf Makinesine Çeviren Uygulama, bu tür kullanıcılar ve kamera kullanıcıları bazen bir mobil cihazla bile çok daha kaliteli görüntüler üretmek isterler. Lightroom CC Mobile uygulamasının devreye girdiği durum budur. Özellikle telefonla fotoğraf çekmek ve bunları kolayca düzenlemek istiyorsanız, telefonda birçok fotoğraf ayarı olan Lightroom CC Mobile tam olarak aradığınız uygulamadır.

Exp

Bu araç pozlama otomatikten çıkartıp bize bırakıyor. Böylece bir sahnenin karanlık mı yoksa aydınlık mı olacağına karar verebilirsiniz. Böylece fotoğraflarınızda istediğiniz dramatik efekti kolayca oluşturabilirsiniz. Ayrıca yanlış pozlamayı telefondan kolayca kaldırabilirsiniz. Bu aracı tıklayın ve fotoğrafınızı daha koyu yapmak için kaydırıcıyı sağa, daha parlak hale getirmek için sola sürükleyin.

Sec

İngilizcede saniyenin kısaltılması olan bu araç, fotoğraf dilindeki bir enstantaneye karşılık gelir. Telefonla hareketli nesnelerin fotoğraflarını çekmek özellikle zordur, ancak bu aracı kullanarak deklanşör değerini nesnenin hızına göre ayarlayabilir ve hızlıca fotoğraf çekebilirsiniz. Düşük ışık koşullarında deklanşör hızınızı da azaltarak yüksek ISO değerlerine gerek kalmadan daha net fotoğraflar çekmenizi sağlar. Bu araca tıkladığınızda, resim çekerek daha hızlı fotoğraf çekmek veya değerlerden herhangi birini yavaşlatmak için kaydırıcıyı 1/1000 değerine ayarlayabilirsiniz.

ISO

Sensörün ışığa duyarlılığı, sahnenin çok düşük ışık koşullarında aydınlatılmasına izin veren bu özellik olarak adlandırılabilir veya fotoğrafları gereksiz yere otomatik olarak yükselterek kontaminasyona neden olan telefonun ISO değerini manuel olarak kontrol edebilirsiniz. ISO ayarları için, çok aydınlık bir alanda fotoğraf çekiyorsanız 40’a kadar ayarlayabilirsiniz. Ortamda ışık yetersizse, ışık duyarlılığını 640 ISO’ya kadar artırabilirsiniz. Bu değerler mobil cihaza bağlı olarak değişebilir.

Telefonu Fotoğraf Makinesine Çeviren Uygulama

ISO ayarları için, çok aydınlık bir alanda fotoğraf çekiyorsanız 40’a kadar ayarlayabilirsiniz. Ortamda ışık yetersizse, ışık duyarlılığını 640 ISO’ya kadar artırabilirsiniz. Bu değerler mobil cihaza bağlı olarak değişebilir.

İlginizi Çekebilir: iPhone Bluetooth Çalışmıyor

WB

White Balance anlamına gelen bu araçla fotoğrafların renk değerlerini kontrol edebilirsiniz. Sıcak bir gün batımı ışığı yakalamak veya soğuk karlı bir ortamın renk sıcaklığını yansıtmak için bu aracı kullanabilirsiniz. Bu araçta, AWB ile renk sıcaklığını otomatik olarak ayarlayabilir ve listedeki simgelere tıklayarak “tungsten”, “floresan”, ”gün ışığı” veya “bulutlu” seçebilirsiniz. Listedeki simgelere tıklayarak renk sıcaklığını otomatik olarak ayarlayabilir ve “tungsten”, “floresan”, ”gün ışığı” veya “bulutlu” yu seçebilirsiniz. Ayrıca, referans noktası yardımıyla damlacık simgesiyle fotoğrafların beyaz dengesini ayarlayabilirsiniz.

Oto Netleme

Genel olarak, telefonlar otomatik odaklama ile fotoğraf çeker, ancak bazı durumlarda kötü bir odaklanma vardır. Bu durumlarda, odak noktasına karar vermemiz daha iyi olur. Bu araçla, çekim yapacağınız bölgedeki nesnelerin kaç tanesinin net ve kaç tanesinin netlik dışında olacağına karar verebilirsiniz.

Lightroom CC Mobile’ın becerisi bununla bitmiyor. İsterseniz, fotoğraflarınızı çok kolay ve hızlı bir şekilde düzenleyebilir ve hazır ayarları uygulayabilirsiniz. PRO özelliğini kullanırsanız, cep telefonunuzla HAM / DNG uzantılı fotoğraf bile çekebileceğinizi hatırlatmak isterim.