Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonu Kullanmadığım Halde Şarjı Bitiyor

Telefonu Kullanmadığım Halde Şarjı Bitiyor

Telefonu Kullanmadığım Halde Şarjı Bitiyor

Telefonu Kullanmadığım Halde Şarjı Bitiyor; 12 telefon sabah uyandığında, %1 ile %5 arasında şarj etmek yetersizdir. Bu sorunu olan kişiler, ücretleri tamamen terk etmiş olsalar bile, telefonlarını aldıklarında %80 veya %70 ücret aldıklarını görüyorlar.

Telefonu Kullanmadığım Halde Şarjı Bitiyor; İnsanlar yeni telefonlarında ücret tükeniyor sorunu var ise, burda ciddi sorunlar olabilir. Genellikle, yazılım veya kullanıcıların yeni telefonlarının yanlış kullanımı ile alakalı problemler vardır. Eski ürünler için, pillerin son kullanma tarihi, insanların bu sorunu yaşaması için en büyük sorundur.

Telefonun Şarjının Kendi Kendine Bitmesi Hangi Sebeplerden Olur?

Pil kendi başına biterse, bir sorun ortaya çıkar. Telefonlar uzun süre dokunulmadan bırakıldığında biraz şarj kaybedebilir, ancak çok düşük seviyelerde olabilir. Kullanıcıların kolayca fark edebileceği seviyede bir azalma var ise;

  • Arka planda çalışmakta olan uygulamaları tutmak,
  • Bluetooth bağlantısını unutmak açık,
  • Wi-Fi bağlantısı daima açıktır,
  • Telefonun sıcaklık değişiminin yüksek olduğu bir ortamda bırakılması gibi nedenler öngörülebilir.

İnsanlar telefonun şarjını kullanmadan sonuçlanırsa, şikayetlerini uzmanlara aktarırlarsa, bu yanlış eylemleri yapıyor olabilirler. Olmasa bile bir sorun var ise, tüm oklar pillere işaret eder. Bu durumda, nitelikli ürünleri kullanan onarım merkezlerinde pili değiştirmek gereklidir.

Batarya 16 9 1520421384

Pili bitiren durumlar

1. Önce ekran parlaklığını kontrol edin. Bu, ekranınızın parlaklığı sona erdiğinde ekranınızın hızlı bir biçimde tükenmesinin nedenlerinden birisidir. Ekran parlaklığını düşürerek pil süresini uzatabilirsiniz. Ayrıca ekran kapalı süresini kısaltarak pil süresini artırabilir.
2. Telefonunuzun WiFi bağlantısı sürekli açıksa, piliniz bir taraftan boşalıyor. Kullanılmadığı zaman WiFi kapamak gerekir. Ayrıca, Bluetooth daima açık kalmamalıdır. Çünkü WiFi pil ömrü gibi yiyor.
3. Pil ömrünü önemli ölçüde etkileyen koşullardan biri GPRS ve konum istekleridir. GPRS, GPS gibi ayrıntılı bir biçimde kullanıyorsanız, oturaklı olarak kontrol ediyorsanız veya konumunuzu sosyal medyada ekliyorsanız, biraz mola vermelisiniz.
4. Pil düşmanı olan başka bir uygulama 3G’DİR. 3G ile işiniz yoksa, mutlaka kapatın. Çünkü 3G, pil ömrünü tüketen uygulamalardan birisidir.
5. Telefonunuzun arka planda çalışmakta olan uygulamalar özel olarak pil tüketir. Bu uygulamaları kullanmıyorsanız, bunları tamamen sonlandırın.
6. Son olarak, titreşimleri telefonunuzdan da kaldırabilirsiniz. Çünkü titreşim ekstra pil tüketir. Gereksiz bildirimleri de kapatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Bozuk iPhone Veri Kurtarma

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefonu kullanmadığım halde şarjı bitiyor iphone , kullanmadığım halde şarjı bitiyor
telefonumu kullanmadığım halde şarjı bitiyor , telefonu hiç kullanmadığım halde şarjı bitiyor , iphone kullanmadığım halde şarjı bitiyor , telefonu kullanmadan şarjı bitiyor.