Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonu Şarja Takınca Dokunmatik Bozuluyor

Telefonu Şarja Takınca Dokunmatik Bozuluyor

Popüler Aramalar: iPhone 8 Arka Cam Kapak DeğişimiiPhone 11 Ekran Değişimi

Telefonu Şarja Takınca Dokunmatik Bozuluyor

Telefonu Şarja Takınca Dokunmatik Bozuluyor; Sorun, birkaç nedenden dolayı ortaya çıkar ve sorunun birden çok sebebi vardır. Kullanıcıların bu sorunu, şarj cihazına eklediklerinde ekranın sapması biçiminde yorumladıklarını söylemek de mümkündür. Telefon şarj olduğunda, dokunmatik ekranda bazı hatalar veya sorunlar ortaya çıkıyor.

Aslında, telefonun kullanımı bir hayli zorlaşır ve sorun siz şarj edene kadar devam eder. Ancak telefon şarjdan kaldırıldığında sorun giderildi ve dokunmatik ekran eski durumuna geri döndü. Böyle bir durumda sorunun nedenlerini en kısa zamanda bulmak ve buna bağlı şekilde dokunmatik ekranı geri yüklemek için çözümler sağlamak gerekir.

Telefonu Şarja Takınca Dokunmatik Bozuluyor; Telefonu şarj cihazına taktığınızda, dokunuş kırılır ve bir sorunla karşılaşan her kullanıcı telefonu şarj etmede çeşitli güçlüklerle karşılaşır. Bunun sebebi, bazı telefonların kronik problemlerinin, telefon şarj edildiğinde tam olarak ortaya çıkmasıdır. Şarj olurken, dokunma sorunu ara sıra yanlış şarj cihazının kullanılmasıyla ortaya çıkabilir, zaman zaman manyetik alanın etkisiyle kendisini gösterebilir.

Şarj telefonuna dokunulmazsa, bir seferde farklı davranışlar ortaya çıkar. Kullanıcı tarafından gösterilen tepkilere cevap vermez ve ayrıca mutlaka saçma jestler yapar. Bu tür bir sorun karşısında kullanıcılar ne yapacaklarını tam olarak bilmiyorlar ve bu sebeple çaresizler. Şimdi, telefonu şarj cihazına taktığınızda dokunmatik ekranda meydana gelen hataların nedenleri ve çözümleri nelerdir? Şunlara bakalım.

Telefonu Şarja Takınca Dokunmatik Bozuluyor Çözüm Yöntemleri

Telefonların şarj ve dokunmatik ekranlarında problemlerin pek çok sebebi vardır. Bunlardan ilki, yanlış şarj cihazının kullanılmasıdır. Pil dokunuşu bile bozuyor mu? biçiminde ortaya çıkan sorular. Ancak dokunmatik ekran kontrolden çıkıyor ve tek başına tıklamalar genelde şarj cihazından kaynaklanıyor. Bu sebeple, orijinal şarj cihazını daima telefonlarda kullanmanız önerilir. Şimdi orijinal şarj cihazında telefon kullanılmadığında dokunmatik ekranda ortaya çıkan problemlere daha yakından bakalım.

Telefon şarj olurken dokunmatik ekranda donma, genelde orijinal şarj adaptörü ve kablodan kaynaklanır. Bu sebeple, orijinal şarj cihazını telefonlarda kullanmak daima yararlıdır. Öte yandan, USB şarj kablosu da bir yan sanayi olmamalıdır. Şarj kablosu yan bir endüstri olduğu için, dokunmatik ekran üstünde olumsuz etkiler yaratır.

Ayrıca, şarj sırasında telefonların manyetik alanda olmaması gerekir. Bilgisayar, tablet ve etrafındaki televizyonlar gibi farklı cihazların varlığıyla manyetik bir alan oluşturulabilir. Bu sebeple, telefonlar yüksek manyetik alan oluşum riski olan bölgeler de şarj edilmemelidir.

Ekran Sorunları Garanti Kapsamında Mıdır

Telefonlarda ortaya çıkan ekran problemleri, kullanıcı hatası olması durumunda garanti kapsamı dışındadır. Diğer bir deyişle, tamir ve tamir hizmetleri ödenir. Ancak, kullanıcı hatası olmadığında, servis daima garanti kapsamında sağlanır ve kullanıcılardan ücret alınmaz.

Aynı şekilde, şarj edilen telefonların dokunmatik ekranlarındaki problemler, kullanıcı hatası olmadığı durumlarda Garantili servise tabidir. Bununla beraber, yan sanayi Şarj Cihazları sebebiyle bir sorun meydana gelmişse, bu bir kullanıcı hatası haline gelir ve garanti kapsamında değildir.

İlginizi Çekebilir: Telefonla Konuşurken Karşı Tarafa Cızırtı Gidiyor

Şarja Takınca Dokunmatik Bozuluyor Iphone
Şarja Takınca Dokunmatik Bozuluyor Iphone

Şarja Takınca Dokunmatik Bozuluyor iPhone

Hem yerli web sitelerinde hem de yabancı forumlarda araştırdıklarımızda iPhone serisi cep telefonlarının şarj edilmesi için kullanılan dokunmatik ekranların bozulmasının bir sebebi değil. Bu sorun birden çok faktör sebebiyle ortaya çıkabilir.

  • Orijinal olmayan iPhone şarj cihazı
  • Orijinal olmayan şarj kablosu
  • iPhone’un şarj edildiği alanın etrafında çok fazla manyetik alan oluşuyor

Dünya literatürüne baktığımızda, üzerine yazdığımız başlıklar, dokunmatik ekranın hassasiyetini yitirmesine neden oluyor. Şimdi bu başlıkları ayrı ayrı inceleyelim

Telefonu Şarja Takınca Dokunmatik Bozuluyor Sorununa Kesin Çözüm

Telefonunuzu şarj cihazına taktığınızda da dokunmatik ekranla ilgili sorunlarınız var ise, daha fazla zaman kaybetmeden hemen bizimle iletişime geçin. Sektördeki lider telefon hizmetlerinden birisi olarak, hızlı ve güvenilir hizmetler altında size daima yüksek nitelikli hizmetler sunuyoruz. Dokunmatik ekran problemlerinde nitelikli ve profesyonel çözümleriyle ön plana çıkan firmamız hemde uzman teknisyenleri ve deneyimli kadrosuyla sizlere yardımcı olmaktadır.

Ayrıca parça ve işçilik garantili hizmetleri garanti eder ve tekrar benzer sorunlar yaşarsanız ücretsiz destek sunar. Bunların beraberinde, firmamız daima en uygun maliyet aralığında size yardımcı olur. Ayrıca donanım veya yazılımın neden olduğu tüm telefon arızalarınız için firmamıza gelebilir, yapmış olduğumuz hizmetleri uzman bir çerçevede daha yakından görebilirsiniz.

Orjinal Olmayan Şarj Kablosu
Orjinal Olmayan Şarj Kablosu

Orjinal Olmayan Şarj Kablosu

Yukarıda belirtildiği gibi, orijinal olmayan bir iPhone şarj cihazı satın aldıysanız, doğal olarak, kablonuz orijinal değildir. Yan endüstri usb kablosu kullanıyorsanız, kaçınılmaz olarak dokunma sorunuyla karşılaşacaksınız.

Ek olarak, zaman içerisinde, yukarıdaki resimde kullanılan iPhone şarj cihazı kablolarının uçları aşınabilir, bu durum bile bir dokunma sorunu yaşamanıza neden olabilir. Tabii ki, sadece telefonunuz şarj olurken. Orijinal Apple iPhone şarj cihazına ve şarj kablosuna erişmekte sorun yaşamaktaysanız, Apple resmi sitesinden% 100 orijinal satın alabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone telefonu şarja takınca dokunmatik bozuluyor , şarja takınca dokunmatik bozuluyor , telefonu şarja takınca ekran dokunmatik bozuluyor , şarja takınca dokunmatik bozuluyor iphone.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.

WordPress Uzmanı: Buğra Yazar