iPhone 6S U2 Değişimi
/ Yazan:Teknisyen / Genel / / 0 Yorum

Telefonum Açılmıyor

[Toplam:2    Ortalama:5/5]
Telefonum Açılmıyor

Telefonum Açılmıyor

Telefonun kapandıktan sonra açılmaması ya da kendi kendine kapanıp açılmaması durumu donanım sorunlarından olabilir bunun yanında yazılımsal problemlerden dolayı da olabilir. Telefonum Açılmıyor sorunlarında bu yüzden sorunun tam saptanması önemlidir ki işlemin ona göre yapılması gereklidir. Telefonun açılmaması konusunda sorun çok ciddi de olabilir çok basitte olabilir. Bu yüzden telefonun tamamen bozulmasından endişelenmeden çözümden önce sebebin araştırılması gerekir. Cep telefonunuz açılmadığınca en önce telefonunuzu şarja takıp bekleyin. Şarjı bittiği için açılmıyor olabilir.

Telefon Neden Açılmaz?

Telefonun açılmamasının en basit ve yaygın nedeni bataryadır. Ömrünü tüketmiş olan ya da çalışmasını durdurmuş olan bataryalar şarj almaz. Ömrü tükenmiş ya da çalışmasını durdurmuş bataryalar, telefonu şarja taksanızda batarya dolmayacağı için telefonunuzun açılmasına engel olurlar ve basit bir sorun olarak çözülebilir. Aynı zamanda telefonunuzun şarj aleti de bozulmuş cep telefonunuzun bataryasını şarj etmiyor olabilir. Diğer bir sorun da telefonun anakartı yandığında ya da bozulduğunda da telefonunuz açılmayacaktır. Anakart telefonun tüm donanımlarının bağlı olduğu yer olduğu için eğer sorun anakarttan ise ciddi bir sorundur ve mutlaka anakart değişimi ya da tamiratı gerektirir. Bu işlem de telefonun marka ve modeline göre oldukça maliyetli bir işlem olabilir. Telefonunuzun açılmamasının bir çok sebebi olabilir.

Telefonum Açılmıyor
Telefonum Açılmıyor

Telefonum Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Telefonum Açılmıyor sorunuyla karşı karşıyaysanız, ilk önce telefonun bataryasının ömrünün bitip bitmediğini, yanlış kullanımda dolayı bataryanın şişip, şişmediğini kontrol etmeniz gerekmektedir. Böyle bir durumla karşı karşıyaysanız sorunu yeni bir batarya ile kolayca çözebilirsiniz. Eğer sorununuz bataryadan değilse sarj aletinizin bozuk olup olmadığını kontrol edin ve şarj aleti bozuksa orijinal bir şarj aleti alarak sorunu çözebilirsiniz. Telefonun şarj almamasının bir diğer sebebi de telefonun USB girişinde bir problem olmasıdır. Kesinlikle bu sorunda göz ardı edilmemesi gereken sık karşılaşılan bir sorundur. Bu çözüm yöntemlerinin hepsini denediniz yine de Telefonum Açılmıyor sorunuyla karşı karşıyaysanız telefonunuza reset atmanız da diğer yöntemlerdendir. Fakat bu yöntemde dosyalarınızı veya resimleriniz kaybedebilirsiniz. O yüzden telefonunuz çalışırken sürekli dosyalarınızı ya da resimlerinizi yedeklemenizde fayda vardır. Bu yöntemle de çözüme ulaşamadıysanız bir teknik servisten yardım almalısınız.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir