Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonum Çalındı Ne Yapmam Lazım

Telefonum Çalındı Ne Yapmam Lazım

Telefonum Çalındı Ne Yapmam Lazım

Telefonum Çalındı Ne Yapmam Lazım İnsanlar için bir zorunluluk olan cep telefonunun kaybı, kişinin hayatında büyük sorunlara neden olabilir.

Bu nedenle, mobil kullanıcılar tüm arkadaşlarının kayıtlı olduğu, tüm özel mesajlarının saklandığı ve çok özel fotoğraflarının saklandığı bu cihazlara gözü gibi bakıyorlar. Bununla birlikte, bu imkansız değildir ve telefonunuzu kaybedebilir veya bir gün çalabilirsiniz. PEKİ NE yapmalısın?

Son zamanlarda cep telefonunuzu kaybetme karşısında  birçok habere rastlamak var. Ancak, bu raporların yanlış veya eksik olması nedeniyle BTK konuyla ilgili resmi açıklamalarda bulundu.

Cep Telefonumu Çaldılar Ne Yapmalıyım ?

– İlk, SIM kart kullanımını önlemek için, GSM operatörünü arayıp hattı kapatmalısınız.

– 7/24 hizmet vermektedir bilgi ve bildirim Merkezi (0312 294 94 94), çağrı ve (kutuya yazarak veya * # 06 # basarak öğrenebilirsiniz) bizim 15 haneli IMEI numarası, bizim kimlik bilgileri ve bizim telefon kullanılan son kez bize bildirin.

Cep Telefonumu Çaldılar
Cep Telefonumu Çaldılar

– Bundan sonra, bilgi ve bildirim Merkezi operatörden (Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom) sağladığımız bilgileri doğrular ve doğrulama sağlandığında, her şeyden önce, telefona en yakın kolluk kuvvetlerine SMS göndeririz ve daha sonra telefon iletişimi kapatır. Böylece, kayıp veya çalınması nedeniyle iletişim için kapalı olan telefona başka bir SIM kart takılır.

İlginizi Çekebilir: Tabletlerde Whatsapp Kullanılır Mı

Çalınan Telefonlar İçin E-Devlet Kaydı Oluşturmak

Türkiye’deki durum gibi teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet üzerinden kayıp ya da çalındığını bildirmek artık mümkün değil. Önce bir e-devlet hesabınız olmalı. Sonra eksik / çalıntı bildirim seçeneği ile arama bölümüne giriş yapabilirsiniz. Bunu yapmak için BTK Resmi web sitesini de kullanabilirsiniz.

Sim Kartsız tablete Whatsapp , WhatsApp tablet , Whatsapp tablette kullanılabilir mi , Hatsız tablete Whatsapp indir , Sim Kartsız tablete Whatsapp 2020 , Tablete whatsapp Telefonsuz , Okul tabletine Whatsapp yükleme , Hem telefonda hem tablette WhatsApp

Telefonumu Kaybedersem Ne Yapmalıyım ?

Eğer bizim telefon hırsızlığı kaybı nedeni, gasp veya kapma davaları, en yakın savcılık veya İlçe Emniyet Müdürlüğü gibi bize şikayet ediyoruz. Bu arada, cihazı doğrudan savcılıkta kapatmak istiyorsak.

Telefonumuz kaybolduğunda, cihazda IMEI’Yİ öğrenmek imkansızdır. Muhtemelen kutuya bakamayız çünkü dışarıdayız. Nitekim, IMEI numarasını not etmek ve cüzdanımızda taşımak önemlidir. Telefonum Çalındı Ne Yapmam Lazım

Telefonumuz bulunursa ve iade edilirse, tekrar kapatmamız gerekir (bilgi ve bildirim merkezi veya savcılık ofisi aracılığıyla). Başka bir deyişle, bir telefon görüşmesi yaparsak, bilgi bildirim merkezini aramalıyız ya da savcının talimatlarıyla bir bildirim yaparsak, cihaz bulunduğunda tekrar savcılığa başvurmalıyız.