Telefonum Çalışıyor Ama Ekranımda Görüntü Yok
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 12 Yorum / 2793 Görüntülenme

Telefonum Çalışıyor Ama Ekranımda Görüntü Yok

Telefonum Çalışıyor Ama Ekranımda Görüntü Yok, günümüzde, akıllı telefonlar büyüdükçe ve telefonlarda ve hatta kavisli ekranlı telefonlarda bile bir çerçeve olmadan tam ekran, bir cep telefonu için en önemli nokta bu ekran. Tabii ki, bu ekranlar kullananların en çok sorunla karşılaştıkları yerlerdir.

Aslen, probleminin sebebinin çoğunluğu kullanıcı kaynaklı. Ekran telefonun büyük bir kısmını kapladığı için, artık çok az veya hiç çerçeveler, kavisli, eski telefon daha teknolojik iyi görüntü karşın en minik bir darbe arıza kırılmasına niçin olur daha dayanıklıdır.

Doğal ki telefonun amiral gemisi olarak günümüzde 5000-6000 TL’ye yüksek fiyatlar sebebiyle ekranın kalitesini buluyor. Telefonu bıraktığımızda, ekranın en duyarlı nokta ve en büyük ayak izi olan hasarlı olması muhtemeldir.

Ekranda çatlama ve çatlama, özellikle Samsung modellerinde yaygındır, ancak aygıt çalışıyor olsa bile, ekran kırılmış ve çatlamış olsa bile, görüntü görünmez. Cihazınızın bildirim LEDaçık, aramalar geliyor, sesler çıkıyor, ancak herhangi bir görüntü görüntülemenin bir yolu yok.

Bunun için 2 sebep var. Bunlardan birinin olasılığı çok düşükse, anakarta bağlı ekran flexi yerinden oynatılabilir veya taşınabilir, bu nedenle cihaz çalışır sadece ekran çalışmaz çünkü görüntü alamazsınız. Ekran flexi muntazam bir şekilde tekrar takıldığında ekran ve dokunma işlevi geri yüklenir. Ekran flex çıkış durumu çoğu zaman ekran değiştirildiğinde karşılaşılır. Sonraki süreçte dikkatsizlik sebebiyle yada flexin tam oturması nedeniyle ekranın kalitesi yerinden edilebilir.

Sadece en yaygın durum iç ekranın kopmasıdır. Cihaza dışarıdan bakmış olduğunuzda herhangi bir kırık veya herhangi bir gerginlik Göremezsiniz, ancak LCD ekranın içindeki anlık basınç kırılır. Bu telefonun üstünde otururken, sert bir vuruş olabilir. İç ekran kırılmadan önce yukarıdaki camın kırılmasına gerek kalmamıştır. Dahili ekranda ince tüylü bir çizgi var ise, dahili ekranınız kırılır. İç ekranı ışığa tutarak ona bakıp bakmadığınızı anlayabilirsiniz. Çözüm yeni modellerde tam ekran değişiklik yapma ile mümkündür. Samsung aletiniz çalışıyorsa sadece resim yoksa, ekranı değiştirerek sorunu çözebilirsiniz.

Ekrana Görüntü Gelmiyor Sebebi Nedir

 • Telefonun ekran çipi ile ilgili problem,
 • Ekrana güç yok,
 • Ekrana görüntü aktarımı sağlayan Rom dosyası çalışmıyor
 • Ekran filmi kırık veya çizik
 • Ucuz satın almış olduğunuz telefonun ekran donanımı sona erer
 • Ekran kartı, telefon sürümünün güncellenmesi sebebiyle bu sürümü kaldıramaz
 • Telefona giren su şeklinde sorunlardan kaynaklanabilir.

Ekrana Görüntü Gelmiyor Sorunu Çözümü

Telefonum Çalışıyor Ama Ekranımda Görüntü Yok, Sorunun belirlenmesi çözümün yarısıdır. Telefonun bir ekran kartından kaynaklandığını düşünüyorsanız; telefonu biçimlendirin, grafik kartı sürücüsü hatalarını düzelten programlardan yararlanabilirsiniz. Önyükleme yapmayı biliyorsanız, telefonun ayarlarını yine biçimlendirebilirsiniz. Ekranın güç olmadığını düşünüyorsanız, muhtemelen tozdan kaynaklanır yada ekran kartı hasar görür.

Telefonum Çalışıyor Ama Ekranımda Görüntü Yok

Bu telefon hizmet için en iyisi. Çünkü telefonu açmak başka sorunlara neden olabilir. Telefon su ile temas halinde ise, korkmak zorunda değilsiniz. Hemen telefonu kapatın ve 24 saat ile 48 saat boyunca pirinç kavanozunda bırakın. Bu devrelerden nemi kaldırır ve telefon tekrar çalışmasını sağlar. Kırık, kırık ekran filminin niçin olduğu sorunlar için, ekranın herhangi bir telefon hizmetinden yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

iPhone X arka Cam Kırıldı

Ekran Değişimi

Cep Hastanesi imzalı Ekran Değişimi Garanti Belgesi Verir. Ekran onarımı, akıllı telefon ekranını elinde tutan Türkiye’nin rekorunda değişiklikler ve bu rekorun videolar olması gerekir, her ikisi de Apple teknisyenimiz tarafınca özel cihazınız için tasarlanmış kayıtlı uzman ve deneyimli ekipmanlarla fotoğraflar kullanılarak yapılır.

Ekran değişiklik yapma, dahili ekran + ön cam + Dokunmatik Yüzey + dış panelden oluşan eksiksiz bir ürün olarak kullanılır. Ekran Değişikliği yapma süresi 30 dakikadır. Teknik servisimize gelirseniz ve 3 (üç) iş günü 2 taraflı ücretsiz gönderim hizmetimizi kullandığınızda.

 • Bilgileriniz (Notlar, uygulamalar, galeri, video, fotoğraf vb.)) Ekran değişiminden sonrasında asla silinmeyecek. Her şeyi olduğu benzer biçimde kalır. Ekran, anahtarın kilidini açmadan bile değişmiş olur.
 • Cihazınızın ekran performansında herhangi bir değişim yoktur, kısaca dokunmatik hız / hassasiyet, ekran parlaklığı / çözünürlüğü. İlk gün performansından basar.

Ekran değiştirme derhal sonra 3 ay Cep Hastanesi imzalı ve damgalı teknik servis güvence kartı hazırlanır ve size teslim edilir. Garanti kartınız sayesinde APPLE teknisyenleri, ekranla ilgili kullanıcı hatası (ekran kırılması, sıvı temas, ön cam çatlaması vb.) hariç, güvence süresi boyunca oluşabilecek teknik sorunları çözebilir.).

Ekran Değişimi Nasıl Yapılır

Ekran değişimi gerekli koşulların sağlandığı ortamda yani tamamen sterilize edilmiş, statik elektrikten arındırılmış ve 7/24 güvenlik önlemleri ile denetim altında tutulmakta olan teknik servis odamızda cihazınıza özgü ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır. Ekranı kırılmış, dokunmatiğinin bir kısmı ya da tamamı basmayan, iç ekran kırılmasından dolayı ekrana hiç görüntü gelmeyen veya ön camı çatlamış bir şekilde servisimize ulaştırılan telefonunuz müşteri temsilcilerimiz tarafından teknik servis odamızda alınır.

 • Teknik servisimizde yapılan ilk işlem ücretsiz arıza tespitidir.
 • Çatlak, kırık, görüntü alınmayan ekran uzman ekiplerimiz tarafından itinalı bir şekilde telefondan sökülür.
 • Cihazın içi açıldığında performans artışı yaşanması için özel olarak kir, toz ve benzeri partiküller varsa temizlenir.
 • Telefondan sökülen kırık ekran yerine tek parça ekran takılır.
 • Cihaz test onay formundan geçirilir. Kulaklı, mikrofon, ön/arka kamera, tuşlar kısacası tüm parçaları kontrol edilerek test etmeniz amacıyla sizlerin beğenisine sunulur.

Cihazınızı dilediğiniz kadar inceleme ve herhangi bir beğenmeme durumu ya da tereddütte ücret iadesi alma hakkınız bulunmaktadır. Teknik servisimizde Ekran değişimi nasıl yapılıyor daha detaylı bir şekilde inceleyebilmeniz amacıyla APPLE teknisyenlerimiz tarafından çekilen ve Youtube’a eklenen aşağıdaki Ekran değişimi videomuzu izleyebilirsiniz. Bu videoda şu notu eklemek istiyoruz. Ekran değişimi yapılan cihazın üzerinden araba geçmiştir.

12 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Merhaba arıza tespiti içöin ustalarımızın cihaza bakması gerekiyor.

 • Ali Mert Gürsoy

  Merhaba, Samsung A7 kullanıcısıym. Telefonumun kilit ekranı açıkken hiçbir şekilde ekrar kapanması sorunu olmuyor fakat ekranı kapatıp açmaya çalıştığımda bazen ekran beyaz güçlü bir parlaklık verip kapanıyor. Telefon bu durumdayken ekranda ki işlevleri kullana biliyorum mesela kilit ekran şifresiyle telefonu açabaliyorum. Bir kaç defa denememle telefon açılıyor. Sebebi nedir

 • Cep Hastanesi

  Merhabalar Büşra Hanım;
  Yaşamış olduğunuz durum için geçmiş olsun.
  Telefonunuzu teknik servisimize getirerek ÜCRETSİZ bir şekilde ARIZA TESPİTİ yapmamız lazım.

  İletişim Bilgileri

  Çağrı Merkezi: 0216 596 0532
  WhatsApp: 0532 245 0532
  Adres: Çamçeşme Mh, Selamet Cd, No:24, 34899 Pendik/Istanbul
  İletişim Sayfası: https://goo.gl/au48X1
  Kargo Gönderimi: https://goo.gl/qqeNEQ

 • büşra

  telefonumun 1 sene önce erkanı kırıldı 1 ay öncede görüntü tıtremeye başladı asıl teknik servise vermedik ama 300 küsür tuttu telefon elime geldi 2 hafta öncede görüntü gitti telefonun pilini çıkarıp taktm sürekli açıldı 5 6 saat sonra birdaha oldu ve hiç açılmadı kapayıp açmaya çalışınca samsung yazısı bile çıkmıyor nadiren çıkıyo ama görüntü yine yok tel zaten sessisdeydi aramalar duyulmaadı ama kulaklığı takıp tuşuna basınca müzik geliyodu aynı kiişiye verdik kendi suçunu kabullendi.ddd Ankaradan 4 ekran gelceğini söyledi 1 gün bekledik 1 gün sonrada 4 ekranında işe yaramadığını söyledi neyapmamız lazım bilmiyorum hani aynısından aldırmasını istemiyorum herşeyim o telde çünkü:(

 • Cep Hastanesi

  Merhabalar malesef sıvı temaslı cihazlara bakmıyoruz.

 • Samim göker

  Samsung A5 2016. Çok az su teması oldu,ekranda ışık göründü ekran açılmadı.Kapama tuşuna. basınca karışık bir ışık görünüyordu sabah açma kapama tuşuna basınca hiçbir ışık görünmedi.Ses tuşları,fotoğraf çekme tuşu,şarj kablosu uyarı seslerini veriyor.Ekran siyah açılmıyor.

 • Cep Hastanesi

  Merhabalar sorun iç ekran kırılması olabilir ekran değişmesi gerekiyor komple,Samsung J7 Prime Ekran Değişimi Fiyatı 340 TL dir.

 • Halil İbrahim Avcı

  Telefonum j7 prime. Bir anda ekran gitti. Bildirim ışığı yanıyor ses vb geliyor ama ekran yok sadece şarja takınca hafif aydınlık bir ekran çıkıyor dış ekran sapasağlam sorun nedir?

 • Cep Hastanesi

  MERHABALAR; ARIZA TESPİTİ İÇİN BAKILMASI GEREKİYOR CİHAZINIZA muhtemelen ekran değişmesi gerekiyor

 • Gonca toprak

  Merhaba telefonum 1 hafta once akşam otururken çalışıyordu bi arama geldi kimmiş diye bakiyim dedim ve ekran gitti ses var ama ekran yok neyapablilrim lütfen yardımcı olun sadece görüntü yok sesi var şarj da aliyo

 • Cep Hastanesi

  merhabalar; arıza tespiti için bakılması gerekiyor cihazınıza

 • Hamza

  Telefonum casper via a1 plus
  Açma tuşuna bastımda casper via
  Diye yazı çıkıyor telefom kapanıp geri aynı yazı çıkıyor
  Geri ekran gidiyor bunun sorunu nedir

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir