Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonum Çok Isınıyor Çözümü

Telefonum Çok Isınıyor Çözümü

Telefonum Çok Isınıyor Çözümü

Telefonum Çok Isınıyor Çözümü, akıllı telefonların en önemli sorunlarından biri olan aşırı ısınma sorununa çözümler. Günümüzün en popüler icatlarından biri olan akıllı telefonlar, her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşıyor. Ancak ne kadar gelişirse gelişsin, kaçınılamayacak bazı sorunlar var. Bunlardan en önemlisi aşırı ısınmadır ve bunun iki nedeni vardır.

Bunlardan biri, android işlemcisinin ve telefon donanımının sürekli çalışmasının neden olduğu ısıtmadır. Özellikle çok fazla işlem gücü gerektiren programlar çalıştırıyorsanız, aşırı ısınma meydana gelir ve zaten kullanıcıyı uyaran bir sisteme sahiptir. Cihazınız şarj olurken de ısınabilir ve bu çok normaldir.

En popüler sorun, bellek sorunları olan cihazların ısınması, yani 16 GB gibi bir telefonda 8 GB telefonun kapladığı bir alan aşırı işlemci ısınması ve yavaşlama gibi sorunlar getirdi.

Telefonunuzun Isınma Sorununa Karşı Almanız Gereken Tedbirler

Telefonum Çok Isınıyor Çözümü, ilk olarak, orijinal şarj cihazını kullanın ve telefonunuzu diğer telefon şarjları ile şarj etmeyin. Bu, telefonunuzun pil ömrünü de uzatır.
Genel olarak, telefonu korumak için alınan kılıflar da zararlıdır. Kalitesiz ve çok kapalı olunca hava ile temas etmediğinde çok hızlı bir derecede telefon ısınma yapar. Telefonlarınız her zaman senkronizasyondaysa ve Wi-Fi kapsama alanı dışında açık olması telefonu yoracağından telefonunuz yine ısınmaktadır. Güç tasarrufu modu kapalı tutulduğunda, ısıyı biraz azaltabilirsiniz.Telefonunuzdaki uygulamaları güncellemek de şarjı azaltır.

Uzmanlara göre, telefonlardaki bataryaların toplam ömrü bir yıldır. Bataryaların Cep Hastanesi yetkili servislerinde ölçülmesi ve bataryaların ne kadar sağlıklı çalışacaklarının öğrenilmesi mümkündür. Öte yandan, uzmanlar bataryanın aşırı ısınması ve şişmesi durumunda bunları tekrar kullanmamanız gerektiğini söylüyor. Bataryalar çok tehlikelidir yani batarya patlayabilir ve ısınabilir. Telefonunuzu sıcak ortamlardan uzak tutmak da çözüm olacaktır.Telefonunuzu asla camın önüne güneş alan yerlere bırakmayın. Bu doğrudan ısınmaya neden olur. Cep telefonunuz şarj olurken cihazınızı da kullanmamalısınız.

Batarya Değişimi Gerekebilir

Telefonunuzda bir arıza meydana gelirse, daima uzman yetkililere yani Cep Hastanesi’ne teslim edebilirsiniz. Çünkü uzman olmayanlar tekrar ısınma sorununu değil yanlış sorununuzu tamir edecektir. Bir sorun olması durumunda asla telefonunuzun orijinal parçalarının endüstriyel parçalarla değiştirilmesine izin vermeyin. Bu, telefonun ısınmasına ve bataryanın şişmesine neden olabilir. Bataryanın korunması ve telefonun aşırı ısınması sizin için bir işarettir. Patlama olasılığı çok yüksek olduğu için bataryayı hemen çıkarın. Bu bataryayı telefona tekrar takmayın.

İlginizi Çekebilir: Cep Telefonu Tamir Malzemeleri

Telefon Isınması Çözümleri

Oyun oynandığında telefonunuz çok ısınabilir ve bu çok normaldir. Çünkü telefonunuzdaki uygulamaları ve oyunları kullanmaya başladığınızda, işlemci RAM’i ve ekran kartı otomatik olarak kendi kendine çalışmaya başlar, kendini yorar ve böylece cihaz ısınır.

Mobil veri ve internet kullanımının da telefonun aşırı ısındığı bir gerçektir. Birçok uygulama ve bu uygulamaların teknik donanımı aynı anda çalıştığından, telefonunuzun ısınması çok normaldir. Tabii ki, telefonlarınıza kalıcı çözümler uygulayamazsınız. Bahsedilen ayrıntıları uygulayarak, telefonunuzu biraz ısıtma 4k sorununu önleyebilirsiniz. Gerçek çözüm, üreticilerin geliştirmesi gereken cihazlardır. Bizimki sadece geçici bir çözümdür.

Telefonum Çok Isınıyor Çözümü

Mobil veri ve internet kullanımının da telefonun aşırı ısındığı bir gerçektir. Birçok uygulama ve bu uygulamaların teknik donanımı aynı anda çalıştığından, telefonunuzun ısınması çok normaldir. Tabii ki, telefonlarınıza kalıcı çözümler uygulayamazsınız. Bahsedilen ayrıntıları uygulayarak, telefonunuzun biraz ısınmak sorununu önleyebilirsiniz. Gerçek çözüm, üreticilerin geliştirmesi gereken cihazlardır. Bizimki sadece geçici bir çözümdür.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon çok fazla ısınıyor , telefon çok fazla ısınıyor ne yapmalıyım , ısıma sorun çözme , ısınma sorun çözüm.