Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefonum Çok Yavaş Nasıl Hızlanır

Telefonum Çok Yavaş Nasıl Hızlanır

Telefonum Çok Yavaş Nasıl Hızlanır

Telefonum Çok Yavaş Nasıl Hızlanır ,Cep Telefonu nasıl yavaş yavaş hızlandırmak için ne yapmanız gerektiğini ayrıntılı olarak tartışacağız. Android telefonum donuyor, telefonum duruyor ve Samsung telefonumu hızlandırmak gibi sorunlarla ne yapacağınızı ayrıntılı olarak açıklayacağım. Android telefon kullanıcıları biliyor, sonraki dönemlerde telefonlarını kullanırken, donma, kas ve yavaşlama ile karşı karşıya. Yıllardır bir android kullanıcı olarak, sizin için kapsamlı konunun araştırma sağladık.

Her şeyden önce, arkadaş edineceğimiz işlem ayarlarından sonra cihazınızın hızında gözle görülür bir değişiklik görebileceğinizi söylemek isterim. Bununla birlikte, bir donanım sorunu varsa, cep telefonunuzu değiştirmeniz gerekir veya servise göndermeniz gerekir. Ama eminim ki işi yapmak faydalı olacaktır.

Cep Telefonum Çok Yavaş Nasıl Hızlanır

Akıllı telefonumu nasıl hızlandırabilirim, akıllı telefonumu nasıl hızlandırabilirim, telefonum çok yavaş çalışıyor, telefonumu hızlandırmak için ne yapmalıyım, telefonu hızlandırmak için ne yapmalıyım, Android kafiye sorunu, samsung telefon donuyor ne yapmalıyım, android anti-reçel, telefon donuyor nasıl giderilir, telefonum donuyor ve sonra kapanıyor, samsun telefon donuyor, telefon donuyor, önleme gibi önleme, makalemizde bulabilirsiniz. Bununla birlikte, yazımızı inceledikten sonra hızda bir değişiklik görmediyseniz, cihazın donanımını incelemek yararlı olabilir.

Telefonum Çok Yavaş Ne Yapmalıyım

Android Telefonum Donuyor

Android telefonum donarsa, yapmanız gereken ilk şeylerden biri cihazınızın arkasındaki uygulamaları durdurmaktır. Arka planda uygulamaları kapatmak için de yararlıdır. Cihaz uzun süre kapalı veya açık değilse, cihazı kapatıp tekrar açın, daha sonra herhangi bir değişiklik görmediyseniz, telefonunuzun IP menüsü hiç alanına gidiyoruz.

İlginizi Çekebilir: Ekran ve Cam Değişimi Kaç Saat Sürer

 • Menü” alanına geldikten sonra ”Ayarlar” bölümüne giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
 • Yaptığı işlem sonrasında biz yine kaldığımız yerden devam ediyoruz. ”Ayarlar” bölümüne giriş işlemi gerçekleştirdikten sonra,
 • Gelen ekran kısmında ”Uygulama Yöneticisi” seçeneğini göreceksiniz. Bu alana giriş işlemi sağlıyoruz.

Bir telefon görüşmesine ihtiyacım olduğunu söyleyen bir kullanıcı da gereksiz uygulamaları kaldırmalıdır. Bu uygulamaları kapattıktan sonra alınması gereken eylemlerden biri Chrome veya başka bir tarayıcı arandı eğer bu arama işlemi ile ilgili net geçmişi Roma gereken gerekir olmasıdır.

Telefonum Donuyor

Yüklediğiniz oyunlarda cep telefonunuzun donmasına sebebiyet veren sebeplerden birisidir. Eğer oyunu kaldırmak istemiyorsanız kalabilir. Problem değil bizim yapacağımız ayar farklı olduğundan dolayı oyun içerisine giriş işlemi sağlıyorsunuz.

 • Bu alanda sadece oyun içerisine giriş sağlamayacağız arkadaşlar, tüm verilerin güncellemelerini tek tek yapacağız. Oyun sadece bir örnek teşkil etmektedir.
 • Önbelleği Temizle” alanına tıklıyoruz.
 • Bunu sürekli yaptığınız süre içerisinde samsung telefonu hızlandırma işlemini başarılı bir şekilde sağlamış olursunuz.
 • Gözle görülür bir şekilde hızlanma olduğunu görebileceksiniz. Ancak her uygulamanın ”Ön belleğini Temizleme” işlemini sağlamayı kesinlikle unutmayınız.

Ön belleği temizle işlem adımlarını her gün yapmanıza rağmen eğer telefonunuz hala hızlanma göstermediyse bu durumda yapmanız gereken işlem cihazınızı fabrika ayarına almak olacaktır.

 • Yapacağımız işlem için öncelikle cihazımız da var olan bilgilerin yedeklemesini sağlamak olacaktır.
 • Bunları ister bir flash ile alıp bilgisayara atabilirsiniz. Dilerseniz de cihazı kendi içerisinde yedeklemesini sağlayabilirsiniz.
 • İşlem için yine cep telefonumuzun ”Menü” alanından ”Ayarlar” bölümüne girmek olacaktır.
 • Ayarlar” kısmına girdikten sonra aşağıya doğru çektiğinizde ”Yedekle ve Sıfırla” yazısını görebileceksiniz.
 • Yalnız bu işlemi sağlamadan önce cihazın şarj oranının %50 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekecektir.
 • Daha sonrasında ”Yedekle ve sıfırla” alanına tıklayabilirsiniz.

Telefonum Yavaş

Cep Telefonum Cok Yavaş Nasıl Hızlanır ayarlarımız ile ilgili yapılan işlemlerimize devam ettiğimizde gelen ekran da öncelikle sırası ile,

 • Verilerimi yedekle,
 • Cihazımı Yedekle,
 • Hesabımı yedekle,
 • Otomatik geri yükle seçeneklerinin tamamının işaretli olduğunu gördüğünüz an daha sonrasında yine de siz bir flash ile cihazın içerisindeki önemli dosyaları bilgisayarınıza aktarımını sağlayarak,
 • ”Fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğine tıklayıp cihazınızı ilk aldığınız hale getirmesini sağlayabilirsiniz.

Cep telefonunuz hala yavaşsa, bu işlem adımından sonra donma ve ezme, telefonunuz nedeniyle bir donanım arızası varsa yararlı olabilir. Çünkü, bu adımlardan sonra, cihazdaki donma, kas ve yavaşlık sorunu ortadan kaldırılmalıdır.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; android telefon nasıl hızlandırılır, akilli telefonumu nasil hizlandirabilirim, j7 telefonum cok yavasladi, android uygulamalar geç açılıyor, telefonun dokunmatiği yavaş, s4 çok yavaşladı, samsung güncelleme sonrası yavaşlama, s3 cok yavasladi ne yapmaliyim.