Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefonum Gelen Aramalarda Çalmıyor

Telefonum Gelen Aramalarda Çalmıyor

Telefonum Gelen Aramalarda Çalmıyor

Telefonum Gelen Aramalarda Çalmıyor, Android telefonunuz çalmıyorsa, bunun birkaç olası nedeni vardır. En kötü durumlarda, telefon fiziksel olarak zarar görebilir veya kötü amaçlı yazılımlardan etkilenmiş olabilir. Ancak, büyük olasılıkla, yanlışlıkla telefonunuzu susturmanız, uçakta bırakmanız veya rahatsız etmemeniz, çağrı yönlendirmeyi etkinleştirmeniz veya üçüncü taraf bir uygulamada bir sorun olabilir.

Telefonum Gelen Aramalarda Çalmıyor Çözümü

 • Ses ayarlarınızı kontrol edin . Android telefonların çoğunda dört kaydırıcı vardır: medya ses seviyesi, çağrı ses seviyesi, zil ses seviyesi ve alarm ses seviyesi. Zil sesi ayarlamanız gereken şeydir. Çağrı sesi, telefon görüşmesi sırasında sesi ayarlar. Müzik, video veya alarm gibi diğer ses türlerini duyabiliyor musunuz? Farklı bir zil sesine geçmeyi deneyin . Üçüncü taraf zil sesi kullanıyorsanız, yerleşik seçeneklerden birini deneyin.
 • Uçak modunun açık olmadığını doğrulayın . Bu mod etkinleştirildiğinde, telefon görüşmeleri doğrudan sesli postaya gönderilir. Bunu, Hızlı Ayarlar’a erişmek için telefonun ekranının üstünden aşağıya çekerek veya Ayarlar > Ağ ve internet > Uçak modu’na giderek kontrol edebilirsiniz . Kapatıldığından emin ol.
 • Rahatsız Etmeyin seçeneğinin devre dışı bırakıldığından emin olun . Bu özellik açıkken, gelen çağrılar dahil hiçbir bildirim almazsınız. Ayrıca, Ayarlar > Sesler > Rahatsız Etmeyin > Otomatik aç seçeneğine giderek, Rahatsız Etmeyin seçeneğinin günün belirli saatlerinde otomatik olarak açılmaya ayarlanmadığından emin olun .
 • Çağrı yönlendirmenin açık olmadığını kontrol edin . Google Voice gibi bazı uygulamalar sesli postaları iletmek için bu özelliği kullanır. Çağrılarınızın, Skype gibi üçüncü taraf bir çağrı uygulamasına yönlendirilmediğinden emin olun. Bazı eski Android telefonlarda arama yönlendirme ayarları bulunur. Daha yeni modeller için uygulama ayarlarına gidin.
 • Yukarıdakilerden hiçbiri sorun değilse , telefonunuzu yeniden başlatın . Bunu yapmak, nedeni asla bulamamış olsanız bile birçok sorunu düzeltir.
 • Telefonum Gelen Aramalarda Çalmıyor, Bazen Android telefonlara kötü amaçlı yazılım bulaşabilir. Kötü amaçlı uygulamaları cihazınızdan kaldırmak için atabileceğiniz birkaç adım vardır. Telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmak, sorunları tanımlamanın iyi bir yoludur.

Zil Sesi Çalmayan Android Telefon Nasıl Onarılır

 • Kötü amaçlı uygulamaları ve diğer sorunlu verileri silmeyi önemseyen fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyin . Bunu yapmadan önce telefonunuzu yedeklediğinizden emin olun .
 • Hepsi başarısız olursa, bu sorunun nedeni fiziksel hasardan kaynaklanıyor olabilir. Mümkünse onarıma veya yenisine almak için üreticiye veya firmaya başvurun.

İlginizi Çekebilir: iPhone Görüntülü Aramada Ses Gitmiyor

iPhone Zil Sesi Çalmıyor Nasıl Yapılır

1.Halkayı / Sessiz Anahtarını Çevirin

İPhone’unuzun yan tarafına bakın ve Zil / Sessiz düğmenizde turuncu bir şerit görüp görmediğinizi görün. Turuncu şeridi görüyorsanız, bu iPhone’un Sessiz olarak ayarlandığı anlamına gelir . Sadece düğmeyi çevirin ve iPhone ekranınızda Zil sesi seviyesini görebileceksiniz, bu sayede çağrılarınızdan herhangi birini duyabileceksiniz. Hala iPhone’unuzun çalmayacağını bulmayı başarırsanız, endişelenmeyin, kesinlikle düzeltmesi gereken birkaç yöntem daha var.

2. Rahatsız Etmeyin Düğmesini Kapatma.

Ekranınızın sağ üst köşesinde, pilinizin hemen yanında bir ay görüyor musunuz? O zaman bu, iPhone’un Rahatsız Etme modunda olduğunuz anlamına gelir. Rahatsız Etmeyin , iPhone tüm gelen aramalar ile sizi rahatsız etmeyecek ve süre boyunca sessiz kalması gerekir.

Telefonum Gelen Aramalarda Çalmıyor, İşte bunu nasıl kapatabileceğiniz:

Kontrol Merkezinizde Rahatsız Etmeyin 

Adım 1: Kontrol  Merkezinizi getirmek için iPhone ekranınızda yukarı kaydırın .

Adım 2: Mor ay şeklindeki ikonu görüyor musunuz? Peki. Yapmanız gereken tek şey kapatmak için üzerine dokunun.

Ayarlarınızda Rahatsız Etmeyin 

Adım 1:   senin üzerinde Başkanı Ayarlar app ve görene kadar biraz aşağı kaydırma Rahatsız Etmeyin (sağ altında olan Kontrol Merkezi ).

Adım 2: Kapatmak   için Manuel’in yanındaki kaydırıcıya dokunun .

3. Ses Yok. Çağrı yok.

Ses seviyeniz bu kadar düşük ise aramalarınızı nasıl dinleyeceksiniz? Öyleyse devam edin ve iPhone’unuzun yanında bulunan Ses düğmelerini kullanarak ses seviyenizi artırın . Bir kez daha, iPhone’unuzu arayarak test etmeye çalışın ve çalıp çalmadığını görün.

4. Belki Kulaklık Modunda Sıkışmış.

Temel olarak, bu genellikle kulaklıklarınızı veya kulaklıklarınızı iPhone’unuzla kullanırken gerçekleşir. İPhone’unuzun, kulaklığınızın / kulaklıklarınızın hala senkronize edildiğini ve takılı olduğunu düşündüğü bir durumda sıkışmasına neden olan harici kulaklıkları / kulaklıkları sessize almadığınızı veya çıkardığınızı “unutabilirsiniz”.

5.   iPhone’unuzu ve Testinizi Yeniden Başlatın.

Devam edin ve iPhone’unuzu kapatıp tekrar açarak yeniden başlatmasını sağlayın. Bunu yaptıktan sonra test ederek:

Adım 1:   sizin için Başlık Ayarlar app ve sonra dokunarak Sounds .

Adım 2: Sesler ve Titreşim Paternleri altındaki Zil Sesi   üzerine bir sonraki dokunun.

Adım 3:   Herhangi bir zil sesini seçerek test edin ve iPhone’unuzun sesi üretip yönetemediğini dinleyin.

6.   Titreşimi Kapatmayı deneyin

Ayrıca titreşiminizi kapatmayı deneyebilir ve bunun işe yarayıp yaramadığını görebilirsiniz.

Adım 1:   senin üzerinde Başkanı Ayarlar ardından uygulamanın görene kadar biraz aşağı kaydırma Sesleri .

Telefonum Gelen Aramalarda Çalmıyor

 

Adım 2:   dokunun Sesler ve sonra her iki kapatmak Ring Titreşim ve Sessiz titret düğmeleri.

Adım 3:   iPhone’unuzu bir kez daha test etmeyi deneyin.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone telefonum gelen aramalarda çalmıyor , samsung telefon gelen aramalarda çalmıyor , telefonum seslide ama çalmıyor , telefon arandığında çalmıyor , telefonum çalmıyor , telefonum gelen aramaları göstermiyor , telefonum arayınca çalmiyor , gelen arama çalmıyor , gelen aramada telefon çalmıyor , telefonum gelen aramalarda ses gelmiyor , telefonum şarkı çalmıyor

7.   iPhone’unuzu güncelleyin.

Telefonum Gelen Aramalarda Çalmıyor Çözümü, Tıpkı arabanıza servis için nasıl vazgeçeceğiniz gibi, iPhone’unuzu da güncel tutmak önemlidir.

Öyleyse devam edin ve şansınız olduğunda iPhone’unuzu güncellediğinizden emin olun.

İPhone’unuzu nasıl güncelleyeceğinizi bilmiyorsanız yapmanız gereken tek şey:

Adım 1: Ayarlar sonra ve Genel .

Adım 2: Yazılım Güncelleme  üzerine dokunun .

Adım 3:  Devam etmek için izninizi bekleyen bir güncelleme görürseniz, yapmanız gereken tek şey Şimdi Kur’a dokunun .