Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonum Kapalıyken Alarm Çalar mı

Telefonum Kapalıyken Alarm Çalar mı

Telefonum Kapalıyken Alarm Çalar Mı

Telefonum Kapalıyken Alarm Çalar mı ?  telefon kapalıyken alarmın çalıp çalmayacağı sorusuna cevap vereceğiz. Sabah işe giderken, okula giderken, erken kalkarken veya hatırlatıcı bir zaman geçirirken bir alarm belirledik. Düşük şarj nedeniyle veya telefon kapatıldığında alarmımızın çalıp çalmayacağını merak ediyoruz.

Bu soruya net bir cevap yok. Teknoloji ilerliyor çünkü, bazı telefonlar bu özelliği var, ancak bazı telefonlar yok. Kısacası, işletim sistemlerine ve telefon modeline bağlı olarak değişebilir. Bazı cihazlar güç tükendi veya telefon kapatıldığında bir alarm tetiklenir.

Cep Telefonları Tamamen Kapalıyken Alarm Çalar mı ?

Sadece yeni nesil telefonlarda bu durum yer almaz aynı zamanda eski nesil akıllı telefonlarda kapalıyken alarm çalabilir. Örnek olarak Nokia’nın eski nesil cihazlarında telefon kapalıyken alarm çalma durumu vardır. Bazı cihazlarda ise telefon kapalıyken çalıştırmak mümkün değildir. Telefon kapalıyken alarmın çalışması için bir uygulama da yer almamaktadır. Bu tarz cihazlarda da sistemin kapalı olması sonucu uygulamalar çalışmaz ve kapalıyken alarm da çalışmaz.

Telefonunuzu kapatmak ve aynı zamanda alarmınızın çalmasını istiyorsanız, cihazınızı uçak modunaalmanız yeterli olacaktır. Uçak moduna geçtiğiniz zaman sizi arayan kişiler size ulaşamaz ve telefonunuz kapalı konumunda olur aynı zamanda kurmuş olduğunuz alarm da çalışır. Uçak modu dışında başka uygulayabileceğiniz bir yöntem yer almamaktadır. Cihazınız uyumlu değil ise kapattığınız zaman ayarladığınız alarm iptal olur.

Telefonum Kapalıyken Alarm Çalar mı ?

Telefonunuzu kapalı tutmak ve alarm özelliğini kullanmak istiyorsanız, işlem çok basittir. Telefonunuzu uçak moduna geçmeniz yeterlidir. Telefon uçak moduna ayarlanırsa, telefonunuz gelen çağrılara karşı kapanacak ve alarmı ayarladığınız anda çalışacaktır.

İlginizi Çekebilir: Tablete Bulaşan Virüsleri Silme Formatsız 2019

Telefon Kapalıyken Alarm Çalmıyor

Eğer uçak modunda koymak telefon hattınızı kapatabilirsiniz anlamına gelir. Buna ek olarak, denemek için başka yöntemleriniz varsa, yorum bölümünde bize ulaşabilir ve fikirlerinizi gönderebilirsiniz.

Telefon Kapalıyken Alarm Neden Çalmıyor?

Telefon kapalıyken Alarm uygulamasının çalışıp çalışmadığı açık değildir. İşletim sistemlerine ve telefonlara göre değişen bir durumdan bahsediyoruz. Bazı akıllı telefonlarda, telefon kapalı olsa bile alarm çalışır. Nokia’nın eski nesil akıllı telefonlarında durum böyleydi. Aynı bazı xiaomi akıllı telefonlar için de geçerlidir. Bu modellerde, telefon kapatılmış olsa bile, alarm uygulaması yürütülür ve alarm duyulur.

Marka ve model değiştiğinde aynı durum tersine çevrilebilir. Marka ve modele bağlı olarak, birçok telefonun alarm uygulamasını Kapalı Konumda çalıştırması mümkün değildir. Eğer yararlanabilirsiniz bir uygulama olduğunu söylemek yanlış olur.

Sistem kapalıyken, uygulamalarda kullanılmayacağı için telefonunuzun alarmı çalışmaz. Bu yüzden net bir cevap veremeyiz. Birçok telefon Kapalı Konumda alarm desteği sunmaz, ancak bazı marka ve modellerin böyle bir ayrıcalığı vardır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; kapalı telefonun alarmı çalar mı , telefonun sesi kapalıyken alarm çalar m , telefon kapalıyken alarm çalar mı , tel kapalıyken alarm çalar mı , telefonum kapalıyken alarm çalmıyor , telefon kapalı alarm çalar mı , akıllı telefon kapalıyken alarm çalar mı , android telefon kapalıyken alarm çalar mı , telefon kapalıyken alarm çalar mı samsung , telefon kapalıyken alarm çalar mı huawei , telefon kapalıyken alarm çalar mı iphone , samsung telefon kapalıyken alarm çalar mı , kapalıyken alarm çalan telefon

Kapalı durumdayken telefonumun alarmı çalmıyor, bu durumun çözümü nedir?

Akıllı telefonların yaygın kullanımı ile birlikte, saat uygulamalarında alarm özelliği kullanıcılar için büyük önem kazanmıştır. Sabah uyanmak için yatmadan önce telefonun alarmını kurduk. Birçok kişi gece boyunca yanımızda duruyor ve herhangi bir zararı önlemek için yatmadan önce telefonu kapatıyor. Soruyu kullanıcılardan cevaplamaya çalışacağım ” ” telefon kapalıyken neden alarm sesi gelmiyor?..

Hayatımızı kolaylaştıran, bilmediğimiz akıllı telefonlar, bazen onlar tarafından yapılan bazı hatalar nedeniyle Bizi mağdur edebilir. Akıllı hale gelmeden önce, alarm ayarlandığında telefonlar tamamen kapalıyken bile çalıştı. Şimdi, çoğu akıllı telefon alarm çalmıyor. Bu sorunun çözümü oldukça basittir. Nasıl Mı?

Bütün gece bizimle kalırsan ve zarar görmemek için kapatırsan. Artık kapatma. Alarmınızı ayarlayın ve uçak modunda telefon koymak. Uçak modu etkin olduğunda Wi-Fi ağı ve GSM operatörü bağlantısı olmayacak, bu nedenle telefonla zarar görmeyeceksiniz. Belirtilen süre geçtikten sonra alarm tetiklenir.