Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonum Kendi Kendine Titriyor

Telefonum Kendi Kendine Titriyor

Telefonum Kendi Kendine Titriyor

Telefonum Kendi Kendine Titriyor ,Telefonun kendi kendine titreyen problemi, iPhone’larda sıkça karşılaşılan ve çözülmesi çok kolay bir sorundur. Cep Hastanesi , iPhone’u yedekleyerek, sıfırlayarak ve yeniden başlatarak sorun çözülmediğinde size yardımcı olur.

iPhone Telefonum Kendi Kendine Titriyor

İphone’ların kendi başlarına titreşmesinin farklı nedenleri olabilir. En basitiyle başlamamız gerekiyorsa, uygulamalar akla gelen ilk nedenler arasındadır. Telefonunuza yüklediğiniz bir uygulama, cihazınızın titreşmesine ve sizi şaşırtmasına neden olabilir. Titreme genellikle bir bildirim ile kendini gösterir. Bununla birlikte, bunun geçerli olmadığı nadir durumlar olabilir. Şüpheli uygulamaları kaldırmayı deneyin. Sonra tekrar gözlemleyin.

Telefonlarda Ekran Işıklarında Titreme Sorunu

Akıllı telefon kullanıcılarının yaşadığı sorunlardan biri, kullandıkları telefonun ekran ışıklarında titreme sorunudur. Telefon ekranı kendi başına titremeye başlayabilir, dalgalı çizgiler yukarıdan aşağıya doğru kayabilir veya benzer sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunların nedeni yazılım veya donanım olabilir. Tek  tek yapabileceğiniz birkaç işlemle, telefon ekranı titreşimini sona erdirebilirsiniz.

Akıllı Telefon Ekranı Neden Titrer

Telefonun ekran titremesinin nedenlerini isterseniz, sizinle paylaşacağız. Bazı sorunları tek tek çözebilirsiniz. Özellikle yazılım tarafından ne oldu. Ancak, nitelikli bir teknisyen donanım sorunları için cihazınızı kontrol etmelisiniz.

Telefonum Kendi Kendine Titriyor

1. Batarya Kaynaklı

Pil, telefon ekranını aydınlatmak için açılmadığında ekran titremeye başlayabilir. Bunun nedeni, kullanılan uygulamaların veya pilin gerekli enerjiyi sağlayamamasıdır.
Bir çözüm olarak, pili telefondan çıkarın. Telefonunuzun pili çıkarılabilir değilse, pil bitene kadar kullanmayın. ardından pili takın. Telefonunuzu şarj etmek %100 mümkün olana kadar cihazın fişini çekmeyin. Senin sorunun çözülebilir.

İlginizi Çekebilir: Lenovo Batarya Değişimi

2. Kullanılan Programlar

Kullandığınız bazı uygulamalar (video düzenleme, ekran yakalama veya video yakalama programları gibi) ekran titremesine neden olabilir. Bu tür programlar, ekranın arka planda kullanılmasına neden olabilir ve ışık yoğunluğunu kontrol eden fotosellere farklı komutlar gönderebilir ve titremeye neden olabilir.

3. Otomatik Aydınlatma

Ekranın titremesine neden  başka bir durum, telefonun otomatik aydınlatmada kullanılmasıdır. Otomatik aydınlatma sensörü ortam ışığını tam olarak çözemiyorsa titreme meydana gelebilir.
Çözüm, otomatik aydınlatmayı kapatmak ve cihazı belirli bir aydınlatma yüzdesinde kullanmaktır.
Çözüm, ilgil programları silmektir. Veya yedekleme yaptıktan sonra telefonunuzu fabrika ayarlarına geri yükleyebilirsiniz.

4. Ekranın Aldığı Darbeler

Ekrandaki etkiler, Dahili ekranda küçük kırılmaya veya çatlamaya neden olabilir. Böyle bir durumda, renk değişiklikleri veya paralel çizgiler titremenin yanı Dizisıra gözlemlenebilir.
Çözüm, uzman ve tecrübeli bir teknisyen yardımıyla ekranı değiştirmektir. Örneğin, ekranı nasıl değiştireceğiniz, aşağıdaki Samsung Galaxy Note 8 ekran değiştirme videosunu izleyebilirsiniz.

iPhone’u yedekleyip sıfırladığınızda sorun ortadan kalkmadıysa, telefondaki titreşim modülü ile ilgili bir sorun olabilir. Bu sorun, telefonun sık sık düşmesi, su hasarı veya benzeri etkilerden kaynaklanabilir. Cep Hastanesi teknisyenlerimiz, sorunun kaynağını daha iyi tanımlamak için cihazınızı gözden geçirecektir. Titreşim modülü gerekirse değiştirilebilir. iPhone daha sonra normal çalışmaya devam eder. İşlem için gereken süre 45 dakikadan fazla değildir.