Telefonum Şarj Olmuyor

Telefonum Şarj Olmuyor Arızası Çözümü

[Toplam:2    Ortalama:5/5]
Telefonum Şarj Olmuyor

Telefonum Şarj Olmuyor

Teknolojik cihazların hızla gelişmesi, enerji kullanımı artan cihazlar ve hemen biten bataryalar gibi sorunlara bir yenisi daha eklenerek, telefonun şarj olmama sorunu gündeme gelmiştir. Akıllı telefon kullanıcıları, telefonun şarj olmama sorununu önemsemeyerek, kendi yöntemleriyle çözmeye çalışmaktadır. Kimi zaman sorun şarj aletinden kaynaklanarak, şarj cihazı yenilerek soruna çözüm bulunmaktadır. Bu konuda da sorun teşkil eden durumlar bulunmaktadır. Telefonunuzun şarj aleti uygun fiyatta satın aldığınız ve orijinal olmayan bir şarj aleti ile telefonunuzu düzgün şarj edemeyecektir. Bu yüzden telefonunuza en uygun şarj aletini kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Telefonunuzun neden şarj olmadığını anlamak için, öncelikle şarj aletini başka telefonda deneyerek, sorunun telefonunuzda mı yoksa şarj aletinde mi olduğunu anlayabilirsiniz. Telefonunuzu şarj etme konusunda USB girişli yöntemler kullanıyorsanız, kimi zaman USB girişlerindeki temassızlık nedeniyle, telefonunuz şarj olmayabilir. Bu yöntemleri denemenize rağmen hala sorun ortadan kalkmıyorsa, teknik servisimizden yararlanabilirsiniz.

Dış Nedenlerden Kaynaklanan Telefon Şarj Sorununa Pratik Çözüm Yöntemleri

Telefonun şarj olmaması için birçok neden bulunabilir. Bu konuda tek tek deneyerek, sorunun neyden kaynaklandığını çözebilir ona göre tedbir alabilirsiniz. Bazı çalışmayan prizlere taktığınız telefonunuz şarj olmaz. Tek bir prize bağlı kalmadan, diğer prizler de çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz. Telefonunuzun şarj olmamasında, şarj aletinin kablo ve adaptörü de sorun olarak karşınıza çıkabilir. Kablosunu değiştirerek telefonu şarj etmeyi deneyerek, daha sonra adaptörü değiştirmeyi deneyerek, soruna çözüm bulabilirsiniz. Bütün bu yolları denemenize rağmen telefonunuzun şarj sorunu hala çözülmüyorsa, sorun telefonunuzdan kaynaklanmaktadır. Akıllı telefonlar günlük hayatta çok fazla kullanıldığından, neredeyse kapalı kaldığı süreler çok uzundur. Telefonunuzun ne kadar süredir açık olduğunu düşünerek, 5 dakikalığına kapatıp tekrar açmayı denediğinizde, sorununuz çözülebilir. Telefondan kaynaklanan sorunlarınız için teknik servisimize gelerek, tüm yaptığınız işlem ve sorunuzu bizlere bilgi vererek, sorunuza kısa sürede çözüm bulabiliriz.

 

iPhone 6 Şarj Soketi
iPhone 6 Şarj Soketi

Yazılımdan Kaynaklı Telefon Şarj Olma Sorununa Kesin Çözüm

Telefon cihazlarının USB girişleri çok küçük yerler olduğundan, taşınan çanta veya bulunduğu ortamdan toz veya kir alabilmektedir. USB girişini, plastik sivri uçlu bir cisimle temizleyerek veya elektronik cihaz temizleme spreyi sıkarak, telefonunuzun temizlenmesini ve şarj olmasını sağlayabilirsiniz. Tüm bu yöntemler, dış sorunlardan kaynaklı olarak, kolaylıkla çözüm bulunabilen pratik yöntemlerdendir. Bir de telefonunuzun şarj olmasını engelleyen, yazılımdan kaynaklı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Yazılım sorunundan kaynaklanan telefona, format atılarak çözüm bulunabilmektedir. Telefonunuzu servisimize getirerek, yardım alabilirsiniz. Formatta tüm bilgiler silineceğinden, tüm bilgilerinizin yedeğini alarak, telefonunuzu formatlayarak, eski sağlam haline getiriyoruz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir